Anomalne koło lodu obraca się w jednej z rzek na Północnym Kaukazie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na terytorium Krasnodaru rejestrowane są nieprawidłowości elektromagnetyczne. Mieszkańcy donoszą często na przykład o dziwnym zachowaniu strzałek kompasów. Tym razem dziwne zjawisko miało miejsce w jednej z rzek. Jeden z rowerzystów, jako pierwszy, dostrzegł obracający się krąg na wodzie i sfilmował zdarzenie. Film trafił do sieci. Potem dziwactwem zainteresowali się mieszkańcy pobliskich miejscowości. Znaleźli się także śmiałkowie, którzy zapragnęli pokręcić się na krze, jak na karuzeli.

 

 

 

Koło lodowe ma doskonały kształt. Obracający się lód wygląda, jak ogromny kompas, a na jego korpusie głównym trudno szukać śladów topnienia. Wydawałoby się, że ktoś piłą motorową wyciął w tafli lodu idealny okrąg, ale celowego działania ludzi tam nie odnotowano.

 

Anomalia, pochodzenia raczej naturalnego, spowodowana jest przepływem wirowym, ale falą zarówno wsparcia, jak i sceptycyzmu cieszy się również hipoteza o lądowaniu UFO.

 

Chociaż istnieją spory, lód jest idealnie okrągły i wyważony. Wkrótce pewnie stopnieje, jak cała lodowa pokrywa rzeki. Miejscowi mają jednak nadzieję, że w przyszłym roku zima znowu sprawi im podobną atrakcję i będą mogli podziwiać okrągłą krę.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn
Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika tupet

Kra powstała naturalnie i jej

Kra powstała naturalnie i jej kształt także powstał naturalnie. To zjawisko zostało już wyjaśnione, tak jak ktoś wcześniej napisał. Było o tym na Discovery czy innym kanale o takiej tematyce.

Powstają one w specyficznych miejsach rzek, np. w ich zatoczkach, ale także w zbiornikach wodnych, do których wpływa rzeczka. Prąd wody tworzy zawirowanie, a tworzący się lód na powierzchni wody obracając się zaczyna absorbować inne fragmenty lodu, czy takiego osadzającego się śniegu. Zaczyna się od małej drobiny na wodzie, a z czasem powierzchnia obracającego się lodu powiększa się. Coś jak robienie wary cukrowej. Z bliskiej odległości widać tworzące się warstwy, które przypominają słoje w pniu drzewa, bądź bruzdę na płycie gramofonowej. Część lodu utrwalona z brzegiem nie porusza się, ale rozrasta się do takiego etapu, do którego pozwoli mu obracająca się okrągła kra. Z czasem okrąg staje się niemal idealny, tak jak to widać na załączonym zdjęciu, a krawędź lodu stałego wokół kry nabiera do niej adekwatnego kształtu. Podczas obrotu dochodzi także do tarć, które powodują zgrubienia na rancie kry i na krawędzi nieruchomego lodu, co może insynuować, że ktoś to wyciął.

Jest to na tyle niezwykły wyczyn natury, że aby do tego doszło musi być odpowiednia temperatura wody i powietrza, co za tym idzie także odpowiedni czas krystalizowania się wody, a także odpowiedni nurt przepływającej wody.

Portret użytkownika Elo

Jeśli coś wrzuca tallinn

Jeśli coś wrzuca tallinn trzeba to brać z odrobiną dystansu Wink

Niedawno na discovery science wyjaśnili ten fenomen pogodowy. 

UPAdlina ---> W przyrodzie jest mnóstwo naturalnie występujących idealnych figur geometrycznych, np. płatki śniegu widziane pod mikroskopem . Chyba też nigdy nie słyszałeś o ciągu Fibonacciego, który wykorzystują np, słoneczniki. 

Portret użytkownika UPAdlina

nie biorę pod uwagę

nie biorę pod uwagę mikroświata oglądanego pod mikroskopem !!.........Nie wnikam też w krople wody, płatki śniegu, itp!!........Mówię o figurach geometrycznych typu trójkąty, kwadraty, koła, prostokąty !!...........One nie występują w naturze!!.........Natura sama nie tworzy tego typu figur w naszym tzw. makroświecie !!.........W naturze samo z siebie nigdy nie powstanie idealne koło, trójkąt, czy kwadrat !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika MPas

Anomalne, bzdura bo to nie

Anomalne, bzdura bo to nie pierwsze takie koło i raczej nie ostatnie... wycina się je właśnie piłą a później rzeka sama robi resztę. Jako że takie koło nie ma dokąd płynąć to obraca się w kółko napędzane siłą fal... Tyle w temacie.. pełno tego na yt

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj