Anomalna cisza na Słońcu w trakcie rzekomego maksimum aktywności

Kategorie: 

Źródło: NOAA/SDO

Mimo oczekiwanego wzmożenia, aktywność słoneczna wciąż od blisko miesiąca pozostaje na bardzo niskim poziomie. Na naszej dziennej gwieździe nie dzieje się nic nie licząc słabych rozbłysków klasy B oraz kilku dziur koronalnych emitujacych wiatr słoneczny.

 

Mimo iż nowy cykl się zaczął to po dość znacznym wzroście aktywności słonecznej na przełomie listopada i grudnia zeszłego roku, przyszedł znowu czas praktycznie ciszy na Słońcu. Astrofizycy sądzą, że może się to zmienić w każdej chwili gdyż formalnie nie jesteśmy już w okresie minimum i takie dłuższe przerwy od aktywnych rejonów oraz rozbłysków nie powinny się często zdarzać.

Aktualny widok tarczy słonecznej

Jak widać tarcza słoneczna jest po prostu pusta i stąd bardzo niski poziom aktywności słonecznej. Ostatnio pojawiła się dziura koronalna, która jednak nie przyczyniła się do powstania burzy geomagnetycznej na naszej planecie.

 

Poziom promieniowania w ciągu ostatniego tygodnia oraz dziury koronalne na Słońcu

 

 

Źródło: https://zmianysolarne.pl/wiadomosc/aktualizacja-sytuacji-na-sloncu-1

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika r.abin

właśnie "odkryłem", że

właśnie "odkryłem", że średnia temperatura Ziemi - obniża się już 3-4 lata. Może zajdzie sytuacja sytuacja z 1785 roku, kiedy w ciągu 5 lat (średnia) - wzrosła o 0,8 stC, a potem w 15 - spadła jeszcze niżej.

Portret użytkownika Kropka_83

Całkiem możliwe że spokój na

Całkiem możliwe że spokój na Słoneczku przyczynił się w małym stopniu do tych ujemnych temperatur,jednak najwiekszy wpływ miał system HAARP i geoinżynieria sterowana przez antyludzi bawiących się w Stwórcę.. po przez te systemy wir polarny został rozbity na wiele mniejszych a dzięki umiejętnemu podgrzaniu niższych sfer atmosfery w tym najbardziej troposfery, potrafią prawie precyzyjnie sterować cisnieniem i ukierunkowywac je tam gdzie potrzeba (ich potrzeba) !   

rasowa Pyra

Skomentuj