Anomalie termiczne w Yellowstone stopiły miejscowe drogi

Kategorie: 

Źródło: twitter

Ciekawe wieści dochodzą z Parku Narodowego Yellowstone. Jedna z nowych anomalii termicznych stopiła tam część asfaltowej drogi. Służby potwierdziły, że temperatura gruntu wzrosła na tyle, że asfalt zaczął bulgotać jak gotująca się smoła.

 

Sytuacja jest na tyle poważna, że konieczne było zamknięcie kilku dróg, ponieważ z tego powodu stały się nieprzejezdne. Jedna z dróg, które zamknięto z powodu anomalii termicznych gruntu, biegnie od gejzeru Old Faithfull do Madison Junction w parku gejzerów. Data ponownego otwarcia drogi nie została podana. Specjaliści badają obecnie warunki panujące w miejscu gdzie doszło do stopienia drogi.

Źródło: twitter

Ostatnio coraz częściej dochodzą niepokojące informacje z Yellowstone. Wybuch tego superwulkanu może spowodować katastrofę na wielką skalę. Większość obszaru Stanów Zjednoczonych nie nadawałaby się do zamieszkania przez długi czas. Ilość wyemitowanych aerozoli wulkanicznych, pyłu i gazów byłby tak duży, że Ziemia weszłaby w okres tak zwanej zimy nuklearnej.

Źródło: twitter

Ostatnia erupcja Yellowstone miała miejsce 640 tysięcy lat temu, wcześniejsze miały miejsce 1,3 miliona lat temu i 2 miliony lat temu. Jasno wynika z tego, że wulkan ma okres miedzy erupcjami około 700 tysięcy lat. Skoro ostatnia z nich miała miejsce 640 tysięcy lat temu to znaczy, że z dużym prawdopodobieństwem w ciągu najbliższych 50 tysięcy lat dojdzie do wielkiej supererupcji tego wulkanu.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika człowiek

to jest zjawisko sezonowe w

to jest zjawisko sezonowe w tym miejscu, poszukajcie w necie to się dowiecie... żadna sensacja, chyba, że co rok o tym będziecie pisać... każdą informację sobie warto sprawdzić w kilku innych źródłach po to jest internet, i to zanim się coś napisze...

TERAZ

TERAZ

Portret użytkownika staryzenek20

Aaaa i byłbym zapomniał.

Aaaa i byłbym zapomniał. Rozumiem że 90 osób którzy sprzedają swoje posiadłości w West Yellowstone nie są znawcami "tamtych okolic" i tak bez powodu sprzedają swoje domy.
http://www.homesandland.com/For-Sale/WEST_YELLOWSTONE,MT/
A już kilkadziesiąt zostało sprzedanych. Miasto położone kilka km od Yellowstone pustoszeje z miesiąca na miesiąc a przecież ludzie tam zarabiają ogromne sumy na turystach np. wynajmując przestrzeń biwakową. Ale to pewnie głupcy że sprzedają domy które tam pobudowali 40, 50 czy 60 lat temu.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika człowiek

no wiesz, jeśli to jest

no wiesz, jeśli to jest większość mieszkańców tych okolic... i myślą w sposób podobny do twojego... to nie mam im zupełnie nic do zarzucenia... mieszkają tam pewnie od wielu wielu pokoleń (może jakieś 100 no 150 tysięcy lat góra i wiedzą, że nadchodzi ich koniec bo w telewizji powiedzieli, że wybuchnie... a oni w telewizję wierzą tak jak w kaczora donalda i myszkę miki no i w hamburgery też wierzą, ale to ich pewnie nie uratuje... 
ALE TERAZ SERIO!!!
1. słyszałeś co niektórzy naukowcy mówią (naśladując filozofów i starożytne mądrości), że myśl ma moc sprawczą? Słyszałeś, że obserwator ma wpływ na przebieg i wynik eksperymentu. który przeprowadza? Jeśli tak to zrozumiesz, że  ci ludzie, siejący panikę i ci, którzy się tej panice poddają doświadczą tego czego oczekują i w co wierzą... Więc wybór należy do ciebie... to do jakiej grupy chcesz trafić?
2. Ziemia jest w trakcie przebiegunowania, które też (tak też!) jest zjawiskiem powtarzalnym (jak topienie się asfaltu w Yellowstone, ale zostawmy to już)  jeśli zmieniają się bieguny ziemskiego pola magnetycznego coraz szybciej od około 50 lat, to czy po finalnej zmianie biegunów i ustabilizowaniu się sytuacji na Ziemi, Słońcu i pozostałych planetach układu słonecznego (które też są w trakcie sporych zmian) czy twój światopogląd dopuszcza taką myśl, że sytuacja w Yellowstone i pozostałych miejscach czynnych i budzących się obecnie wulkanów MOŻE SIĘ PO PROSTU USTABILIZOWAĆ?
Czy po prostu uparcie będziesz dążył do masakry i wielkiego BUM??? Jak będzie? Co wybierasz? Jaki jesteś? Wolisz siać panikę i nakręcać ludzi?
The choice is yours!

TERAZ

Strony

Skomentuj