Anomalie temperaturowe obserwowane są obecnie w skali globalnej

Kategorie: 

Anomalia temperaturowa nad Europą

Wszyscy chyba zauważyli, że tegoroczny okres bożonarodzeniowy charakteryzuje wyjątkowo ciepła aura. Okazuje się, że wiosenne temperatury były notowane nie tylko na obszarze Europy, ale również w Ameryce Północnej. W Nowym Jorku, w Wigilię, odnotowano absolutny rekord temperatury dla tego dnia grudnia, gdy słupek rtęci zatrzymał się dopiero na 22 stopniach Celsjusza.

 

Turyści mogą odwiedzać Waszyngton w samych koszulkach. W porcie Norfolk, termometry pokazały 28 stopni, co jest absolutnym rekordem w grudniu. Na Florydzie w Wigilię było tak gorąco jak w lecie. W Tampa temperatura osiągnęła rekordowe 28,9 stopni, za to w Brownsville w Teksasie 23 grudnia temperatura było niesamowite jak na tę porę roku 32.8 stopni.

Analitycy twierdzą, że ciepłe masy powietrza przybyły do Stanów Zjednoczonych prosto z tropików. Strefa wysokiego ciśnienia nad Bermudami zadziałała jak "pompa", tłocząca gorące powietrza z tropikalnych obszarów Atlantyku w rejony północne. Fala rekordowego ciepła rozciągała się od Florydy do Quebecu. Temperatury tam panujące są typowe raczej dla maja niż dla grudnia.

W Europie również tej zimy jest bardzo wiosennie. Zaobserwowano na przykład zaskakującą anomalię temperaturową powierzchni Morza Adriatyckiego, która jest 1 do 2 stopni wyższa niż norma dla tej pory roku. Ciepło spowodowało w wielu miejscach późne kwitnienie roślin. Jest to zjawisko bardzo niekorzystne, zwłaszcza, że w każdej chwili nad Europę może wejść niż rosyjski, co będzie skutkowało znacznym ochłodzeniem, być może nawet zabójczym dla części kwitnących drzew owocowych i krzewów.

 

Meteorolodzy nie są w stanie powiedzieć, co powoduje obserwowane obecnie zmiany klimatu, ale niewątpliwie głównym podejrzanym jest szalejące na Pacyfiku zjawisko El Nino, które osiąga nigdy nieobserwowane poziomy. W oczywisty sposób wpływa to na cyrkulację atmosferyczną wywołując zmiany stałych kierunków poruszania się prądów strumieniowych w atmosferze, co może skutkować nietypowym przemieszczaniem się gorących mas powietrza.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Dzięki sztucznemu ingerowaniu

Dzięki sztucznemu ingerowaniu w pogodę na planecie  wystepuja  anomalia pogodowe, które moga tez wystapic z  p[wodu  zmienjionego nachylenia Ziemi do osi obrotu i w związku  z tym  niedostatecznym przewietrzaniem   wnętrza Ziemi, gdzie my wszyscy żyjemy, a oszukuje sie  nas, że żyjemy na powierzcni Ziemi.
Ludzie są jak bakterie wewnątrz człowieka, a które przy namnożeniu nadmiernym wywołuja choroby z powodu  korzystnych dla ich rozwoju warunków i  dlatego  Iluminaci i ONZ  dążą  do  zmniejszenia liczby ludności, bo uważaja, że wtedy chioroba minie,a nie zauważają, że choroba wywołana jest zapaleniem  zewnętrznym.

Portret użytkownika excar

Pewna pani dr.historyk E.S

Pewna pani dr.historyk E.S Sieniawska zadała sobie trud i policzyła że od 6tyś lat na Ziemi było ok.15.000wojen i duzych konfliktów w których zginęło ok 3,5miliarda ludzi.
Od 1946 roku tylko przez 26dni nie było słychać wystrzałów armatnich....
Ja dodam od siebie że konflikty nie wywołane przez chciwość hegemona napędzanego zapachem czosnku stanowią margines błędu statystycznego....

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Dzięki chemitralom i

Dzięki chemitralom i technologii np HAARP planeta znalazła sie w globalnej mikrofalówce... A co było na "Dzikich Polach"... ? A no przedwiośnie szło...i o nim Sienkiewicz pisał...

Portret użytkownika Edgar

W związku z Globalnym

W związku z Globalnym Ociepleniem: 
Rok 1647 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia. (…) Nareszcie zima nastała tak lekka, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej. W południowych województwach lody nie popętały wcale wód, które podsycane topniejącym każdego ranka śniegiem wystąpiły z łożysk i pozalewały brzegi. Padały częste deszcze. Step rozmókł i zmienił się w wielką kałużę, słońce zaś w południe dogrzewało tak mocno, że — dziw nad dziwy! — w województwie bracławskim i na Dzikich Polach zielona ruń okryła stepy i rozłogi już w połowie grudnia. Roje po pasiekach poczęły się burzyć i huczeć, bydło ryczało po zagrodach. Gdy więc tak porządek przyrodzenia zdawał się być wcale odwróconym, wszyscy na Rusi, oczekując niezwykłych zdarzeń, zwracali niespokojny umysł i oczy szczególniej ku Dzikim Polom, od których łatwiej niźli skądinąd mogło się ukazać niebezpieczeństwo.
(Henryk Sienkiewicz - „OGNIEM I MIECZEM”, str.1) 
Ciekawe: czy teraz też przyjdzie – i też z okolic Donbasu i Odessy?
Ale naprawdę interesujące jest to, że taka ciepła zima nastąpiła w „małej epoce lodowej”, kiedy to zimą Bałtyk zamarzał !!! 

 

Portret użytkownika gualikibiranikikli

Słońce emituje więcej energii

Słońce emituje więcej energii ale niebawem bedzie imitowac mniej. Jak to sie dzieje? Elektrony kraza wokół jadra atomu wodoru po różnych orbitach na każdej orbicie jest emitowana inna energia elektromagnetyczna. W tej chwili krążą na orbitach gdzie tej energi emitowanej jest wiecej. Co nie znaczy ze niebawem beda krazyc po orbitach gdzie energii bedzie emitowane mniej. To nie moja teoria ale zapomniana teoria modelu atomu Bohra.
Moze sie zdazyc ze wogole nie bedzie emitowana zadna energia i slonce zgasnie. Cale to globalne ocieplenie to fikcja atmosfera Marsa sklada sie z 95 % Co2 i nie ma tam tropików ale bardzo jest tam zimno.

Portret użytkownika demik

Wstyczniu sypnie i bedzie sie

Wstyczniu sypnie i bedzie sie trzymac az do wiosny nie nakręcajcie się tak zima dopiero zaczeła sie 21.12.2015 wiec nie dawno choć pamietm czasy gdzie na św. mikołaja był śnieg i swieta były białe .Pasowało by tak troszkę mrozu mam w domu muszki cukrówki już nie wiem jak się ich pozbyć to wina tej ciepłej anomalii.

Portret użytkownika maxi172

Osobiście bardzo martwię się

Osobiście bardzo martwię się tym co będzie z temperaturą wiosną i latem, ponieważ jeżeli anomalia cieplna generuje tak wysoką temperaturę w okresie zimowym, to nawet nie chcę mi się myśleć jakie rekordy będą padały późną wiosną oraz latem. Pozostaje ufać prognozą pogody według których, od środy będziemy mieli do czynienia z całodobowym mrozem. Tak czy owak, to nie jest tak jak powinno to wyglądać o tej porze roku. 

Portret użytkownika eva11

rekordy beda padaly kiedy

rekordy beda padaly kiedy padaja rekordy nienawisci,obojetnosci i rekordy ufnsci w przepowiednie strasznych zmian!
czy naprawde jestescie takimi ignorantami,ze nie potraficie uwierzyc w lepsze jutro?
sami je mozecie stworzyc i zmienic tor,zmienic sciezke jaka podazamy ok od 2 tys lat,gdzie kazde kolejne stulecie zmienialo prawdziwe nauki jakie ludzie znali od wiekow!
prorocy i wizjonerzy jedynie podaja nam jedna z opcji,
dlatego kazda przepowiednia niemal ma kilka zakonczen,
przylaczcie sie do tych co chca aby ,,raj,,naprawde zaistnial na ziemi jeszcze za waszego zycia!
buddysci wierza,ze nie mozna wyuczyc madrosci ,kazdy sam ja musi posiasc i odnalezc,ale potrzeba jedynie chciec,
globalna hipnoza dziala,oni wiedza jak stworzyc tsunami nawet bez urzywania nowoczesnej broni,
,,on,,to ci ktorzy sa prowadzeni przez ,,szatana,,a jest nim rozum 
to on nas prowadzi w przepasc....
to co sie dzieje teraz w Europie to celowe dzialanie aby ludzie nienawidzili,a ich uczucia wywolaly wiele zmian tych zlych zmian,ktore sa zapisane w ksiegach objawien,
czy nie widzicie jak szybko to zaczelo postepowac?
zmiencie myslenie,a klimat sie zmieni,zacznijcie kochac-a matka ziemia pokocha znowu was!
new-age tez zostalo stworzone w innym celu niz myslicie,
a celem jest odwiesc tych,ktorzy przez maly ulamek sekundy sie zastanowia nad przeslaniem,
kazdy jeden katolik rowniez nawet nie zastanwi sie chwilke,bo juz ma zakodowane,ze wszystko co mowi o mocy czlowieka -jest juz z gory skazane na etykiete new-age,
to jest tak wielka mistyfikacja,ze trzeba lata aby troszeczke zrozumiec,
ale ufnosc i wiara moze was do tego szybko zblizyc,
zacznijcie tworzyc cos sami,ale nie rozumem,a sercem
Ludzie jeszcze jest czas!!!!!!!!!!!
 

Portret użytkownika keri

Medytacje dla dobra,

Medytacje dla dobra, jedności, spokoju w Polsce są codzienne o 12.00
Medytacje na rzecz dobra dla Ziemi są w niedziele o 20.00.
Wielokrotnie (z niedowierzania) udowodniono naukowo skuteczność medytacji zbiorowej!
Miliony osób już medytuje zbiorowo dla dobra Ziemi i dla pokoju. Wyniki są  wspaniałe. Dołącza się coraz więcej osób. Zło zdycha. CERN miał katastrofę a naprawa potrwa 5-10 lat, więc już nam nie zagraża.

Strony

Skomentuj