Anomalie temperaturowe obserwowane są obecnie w skali globalnej

Kategorie: 

Anomalia temperaturowa nad Europą

Wszyscy chyba zauważyli, że tegoroczny okres bożonarodzeniowy charakteryzuje wyjątkowo ciepła aura. Okazuje się, że wiosenne temperatury były notowane nie tylko na obszarze Europy, ale również w Ameryce Północnej. W Nowym Jorku, w Wigilię, odnotowano absolutny rekord temperatury dla tego dnia grudnia, gdy słupek rtęci zatrzymał się dopiero na 22 stopniach Celsjusza.

 

Turyści mogą odwiedzać Waszyngton w samych koszulkach. W porcie Norfolk, termometry pokazały 28 stopni, co jest absolutnym rekordem w grudniu. Na Florydzie w Wigilię było tak gorąco jak w lecie. W Tampa temperatura osiągnęła rekordowe 28,9 stopni, za to w Brownsville w Teksasie 23 grudnia temperatura było niesamowite jak na tę porę roku 32.8 stopni.

Analitycy twierdzą, że ciepłe masy powietrza przybyły do Stanów Zjednoczonych prosto z tropików. Strefa wysokiego ciśnienia nad Bermudami zadziałała jak "pompa", tłocząca gorące powietrza z tropikalnych obszarów Atlantyku w rejony północne. Fala rekordowego ciepła rozciągała się od Florydy do Quebecu. Temperatury tam panujące są typowe raczej dla maja niż dla grudnia.

W Europie również tej zimy jest bardzo wiosennie. Zaobserwowano na przykład zaskakującą anomalię temperaturową powierzchni Morza Adriatyckiego, która jest 1 do 2 stopni wyższa niż norma dla tej pory roku. Ciepło spowodowało w wielu miejscach późne kwitnienie roślin. Jest to zjawisko bardzo niekorzystne, zwłaszcza, że w każdej chwili nad Europę może wejść niż rosyjski, co będzie skutkowało znacznym ochłodzeniem, być może nawet zabójczym dla części kwitnących drzew owocowych i krzewów.

 

Meteorolodzy nie są w stanie powiedzieć, co powoduje obserwowane obecnie zmiany klimatu, ale niewątpliwie głównym podejrzanym jest szalejące na Pacyfiku zjawisko El Nino, które osiąga nigdy nieobserwowane poziomy. W oczywisty sposób wpływa to na cyrkulację atmosferyczną wywołując zmiany stałych kierunków poruszania się prądów strumieniowych w atmosferze, co może skutkować nietypowym przemieszczaniem się gorących mas powietrza.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Dzięki sztucznemu ingerowaniu

Dzięki sztucznemu ingerowaniu w pogodę na planecie  wystepuja  anomalia pogodowe, które moga tez wystapic z  p[wodu  zmienjionego nachylenia Ziemi do osi obrotu i w związku  z tym  niedostatecznym przewietrzaniem   wnętrza Ziemi, gdzie my wszyscy żyjemy, a oszukuje sie  nas, że żyjemy na powierzcni Ziemi.
Ludzie są jak bakterie wewnątrz człowieka, a które przy namnożeniu nadmiernym wywołuja choroby z powodu  korzystnych dla ich rozwoju warunków i  dlatego  Iluminaci i ONZ  dążą  do  zmniejszenia liczby ludności, bo uważaja, że wtedy chioroba minie,a nie zauważają, że choroba wywołana jest zapaleniem  zewnętrznym.

Portret użytkownika excar

Pewna pani dr.historyk E.S

Pewna pani dr.historyk E.S Sieniawska zadała sobie trud i policzyła że od 6tyś lat na Ziemi było ok.15.000wojen i duzych konfliktów w których zginęło ok 3,5miliarda ludzi.
Od 1946 roku tylko przez 26dni nie było słychać wystrzałów armatnich....
Ja dodam od siebie że konflikty nie wywołane przez chciwość hegemona napędzanego zapachem czosnku stanowią margines błędu statystycznego....

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Dzięki chemitralom i

Dzięki chemitralom i technologii np HAARP planeta znalazła sie w globalnej mikrofalówce... A co było na "Dzikich Polach"... ? A no przedwiośnie szło...i o nim Sienkiewicz pisał...

Portret użytkownika Edgar

W związku z Globalnym

W związku z Globalnym Ociepleniem: 
Rok 1647 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia. (…) Nareszcie zima nastała tak lekka, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej. W południowych województwach lody nie popętały wcale wód, które podsycane topniejącym każdego ranka śniegiem wystąpiły z łożysk i pozalewały brzegi. Padały częste deszcze. Step rozmókł i zmienił się w wielką kałużę, słońce zaś w południe dogrzewało tak mocno, że — dziw nad dziwy! — w województwie bracławskim i na Dzikich Polach zielona ruń okryła stepy i rozłogi już w połowie grudnia. Roje po pasiekach poczęły się burzyć i huczeć, bydło ryczało po zagrodach. Gdy więc tak porządek przyrodzenia zdawał się być wcale odwróconym, wszyscy na Rusi, oczekując niezwykłych zdarzeń, zwracali niespokojny umysł i oczy szczególniej ku Dzikim Polom, od których łatwiej niźli skądinąd mogło się ukazać niebezpieczeństwo.
(Henryk Sienkiewicz - „OGNIEM I MIECZEM”, str.1) 
Ciekawe: czy teraz też przyjdzie – i też z okolic Donbasu i Odessy?
Ale naprawdę interesujące jest to, że taka ciepła zima nastąpiła w „małej epoce lodowej”, kiedy to zimą Bałtyk zamarzał !!! 

 

Portret użytkownika gualikibiranikikli

Słońce emituje więcej energii

Słońce emituje więcej energii ale niebawem bedzie imitowac mniej. Jak to sie dzieje? Elektrony kraza wokół jadra atomu wodoru po różnych orbitach na każdej orbicie jest emitowana inna energia elektromagnetyczna. W tej chwili krążą na orbitach gdzie tej energi emitowanej jest wiecej. Co nie znaczy ze niebawem beda krazyc po orbitach gdzie energii bedzie emitowane mniej. To nie moja teoria ale zapomniana teoria modelu atomu Bohra.
Moze sie zdazyc ze wogole nie bedzie emitowana zadna energia i slonce zgasnie. Cale to globalne ocieplenie to fikcja atmosfera Marsa sklada sie z 95 % Co2 i nie ma tam tropików ale bardzo jest tam zimno.

Strony

Skomentuj