Anomalie grawitacyjne niezgodne z prawami fizyki odkryte w pięciu gromadach gwiazd

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Europejscy, irańscy i chińscy astronomowie odkryli, że struktura przestrzenna pięciu pobliskich gromad otwartych gwiazd w Drodze Mlecznej nie jest zgodna z przewidywaniami newtonowskiej grawitacji. 

 

 

Prawo powszechnego ciążenia Newtona reguluje ruch wszystkich ciał niebieskich i ich wzajemne oddziaływanie. W ciągu ostatnich kilku stuleci naukowcy odkryli wiele oznak, że działa zarówno w skali najmniejszych mikrocząstek, jak i kontroluje ruch gigantycznych gromad galaktyk o średnicach milionów lat świetlnych.

„Zgodnie z prawem grawitacji Newtona natura „ucieczki” gwiazd z gromad otwartych zależy całkowicie od przypadku. Nasze obserwacje po raz pierwszy wykazały, że tak nie jest – w okolicach przednich części gromad mamy badanych, jest znacznie więcej „uciekających” gwiazd niż bezpośrednio za nimi”, powiedział Jan Pflamm-Altenburg, naukowiec z Uniwersytetu w Bonn (Niemcy), którego słowa są relacjonowane przez służby prasowe uniwersytetu.

Pflamm-Altenburg i jego koledzy odkryli, że teoria grawitacji Newtona może nie być prawdziwa. Odkrycia tego dokonali obserwując ruchy gwiazd w pięciu gromadach otwartych gwiazd, które powstały stosunkowo niedawno i nie zdążyły jeszcze całkowicie się rozpaść.

 

Jak wyjaśniają astronomowie, interakcje grawitacyjne między gwiazdami w takich obiektach powodują, że większość gwiazd jest stopniowo wyrzucana z granic gromad i tworzy „ogony pływowe”, które poruszają się w przestrzeni kosmicznej na niewielką odległość przed i tuż za gromadą.

 

W przeszłości astronomowie nie byli w stanie dokładnie określić pozycji i prędkości gwiazd wewnątrz „ogonów pływowych”. Stało się to możliwe po uruchomieniu w 2013 roku obserwatorium orbitalnego GAIA, zdolnego do obliczania współrzędnych ponad miliarda gwiazd w bezpośrednim sąsiedztwie Galaktyki.

Korzystając z zasobów GAIA, Pflamm-Altenburg wraz z kolegami zbadał strukturę pięciu pobliskich gromad otwartych gwiazd. Należą do nich Hiady, Manger, Coma Veronica, NGC 752 i COIN-Gaia 13. Wszystkie zawierają kilkaset gwiazd, z których znaczna część zdołała „uciec” z tych gromad w ciągu 500-600 milionów lat od momentu ich powstania kształtować.

 

Pomiary za pomocą GAIA wykazały, że w pobliżu przodu wszystkich pięciu gromad było więcej „uciekających” luminarzy niż bezpośrednio za nimi. Tego układu gwiazd nie da się wyjaśnić za pomocą prawa Newtona, ale pasuje on do niektórych alternatywnych teorii grawitacji. Miejmy nadzieję, że dalsze obserwacje innych gromad gwiazd potwierdzą istnienie tych anomalii grawitacyjnych i pomogą astronomom zrozumieć, co je spowodowało.

 

Praca została opublikowana w Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Służba prasowa Uniwersytetu w Bonn ogłosiła wyniki w środę.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

Jaka  władza tacy naukowcy w

Jaka  władza tacy naukowcy w danym kraju , jak USA i inne kraje zdetonowali na ziemi 2 tys bomb atomowych to wszyscy siedzieli cicho, bo tylko ten kraj może mieć broń atomową a inni mają im służyć  i handlować dolarem,  a kto nie chce handlować dolarem to mu sie robi lotniskowcami  demokracje , rewolucje pamarańczowe , my wam dolary a wy nam swoje towary,  tak wygląda handel w 21 wieku , cały świat ma pracować i być niewolnikiem tego kraju , a czy to nie jest fałszywy prorok :

Objawienia 20:10  A Diabeł,+ który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno bestia,+ jak i fałszywy prorok;+ i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków.

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika W.Redny

Tak dokładnie mój mały

Tak dokładnie mój mały kłamczuszku USA dokonało 1030 testów atomowych, ZSRR 715 z 962 eksplozjami, Francja 210, Wielka Brytania 45, Chiny 45, Indie 6, Pakistan 6, Korea północna 5 i (prawdopodobnie) Izrael we współpracy z RPA 1. 

Kłamstwo, herezja i powtarzanie też ruskiej propagandy  - trzy powody z powodu których trafisz do piekła. Biggrin

Portret użytkownika ba

Piekło to tacy jak , to tacy

Piekło to tacy jak , to tacy sami co ludzi oszukują innych  na w nuczka, Biblia demaskuje wasze kłamstwa o piekle :

Rodzaju 3:  Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.+

Hioba 34:15 to wszelkie ciało pospołu skona,a ziemski człowiek wróci do prochu.a

Kaznodziei 3:20 Wszyscy idą na jedno miejsce.a Wszyscy powstali z prochub i wszyscy do prochu wracają.c

Kaznodziei 9:  Bo żyjący są świadomi tego, że umrą,+ lecz umarli nie są świadomi niczego+ ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.+  Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość+ i już po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym, co ma się dziać pod słońcem.+

 Korzystaj z życia z żoną,+ którą kochasz, przez wszystkie dni swego marnego życia, które On ci dał pod słońcem, przez wszystkie dni swej marności, to bowiem jest twój dział w życiu+ i w trudzie, którym się trudzisz pod słońcem. 10  Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą,+ bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania,+ ani mądrości+ w Szeolu+ — w miejscu, do którego idziesz.+

Psalm 146:  Duch jego uchodzi,+ a on wraca do swej ziemi;+w tymże dniu giną jego myśli.+

Izajasza 38:18  Bo nie Szeol może cię sławić;a śmierć nie może cię wysławiać.bZstępujący do dołu nie mogą z nadzieją spoglądać na twą wierność wobec prawdy.c

Jana 5: 29  i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia;+ ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.+

Azieje Apostolskie 24: 15  i mam w Bogu nadzieję,+ którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie+ zarówno prawych,+ jak i nieprawych.+

1 Koryntian 15: 22  Bo jak w Adamie wszyscy umierają,+ tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.+

I te leżenie "w prochu ziemi " trwa tylko sekunde , bo zmarli czasu nie odczuwają , i nie ma  znaczenia czy ktoś umarł 5 tys lat temu czy rok temu ,  czekanie na zmartwychwstanie trwa tylko sekude , jest to na zasadzie , ze człowiek jak umiera to zamyka oczy  a przy zmartwychwstaniu otworzy oczy i ten proces trwa tylko sekunde , bo zmarły czasu nie odczuwa, jest to na zasadzie takiej samej jak ktoś idzie spać i ma twardy sen,  to noc ( 8 godzin snu) minęła jak sekunda , a czy w w czasie snu ten człowiek coś robi , działa , myśli ,snuje plany itd  NIE , jest nieaktywny  i  tak samo jest ze śmiercią , wasze kłamstwa o piekle juz wszyscy wiedzą, ze to zwykły kłam,  naciąganie na kase po przez straszenie , wasz los jest przesądzony :

Objawienia 18:  W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości.+ Bo mawia w swym sercu: ‚Siedzę jako królowa+ i nie jestem wdową,+ i nigdy nie zaznam żałości’.+  Dlatego też w jeden dzień jej plagi+ nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem,+ ponieważ silny+ jest Jehowa Bóg, który ją osądził.

Już nikt wam za wsze kłamstwa płacić nie będzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to ze dziś bieżecie pieniądze od ludzi od chrztu po pogrzeb i za wszystko każecie sobie płacić , wkrótce was za to złupią i puszczą z niczym !!!!!!!!!!!!!!

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba

Jeśli to prawda to zgłoś na

Jeśli to prawda to zgłoś na policje - prokuratury , bo ja bym tak zrobił gdyby ktoś mnie nachodził , ale wiem ze to 100% kłamstwa , bo naciąganie kogoś jest w Polsce karalne , a tu masz dowód :

Mateusza 10:" Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.+ "

Dzieje Apostolskie 8: 20  Piotr zaś rzekł do niego: „Niech twoje srebro zginie wraz z tobą, ponieważ myślałeś, że za pieniądze posiądziesz wspaniałomyślny dar Boży.+ 21  Nie masz ani części, ani udziału w tej sprawie, bo twoje serce nie jest szczere w oczach Boga.+

Tylko tych co stosują sie do tych zasad są u nas świadkami !!!!!!!!!

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ​euklides

Pomiary za pomocą GAIA

Pomiary za pomocą GAIA wykazały, że w pobliżu przodu wszystkich pięciu gromad było więcej „uciekających” luminarzy niż bezpośrednio za nimi

Bo luminiarze z przodu uciekają, a ci z tyłu ich gonią.

Portret użytkownika moon fake

"Miejmy nadzieję, że dalsze

"Miejmy nadzieję, że dalsze obserwacje innych gromad gwiazd potwierdzą istnienie tych anomalii grawitacyjnych i pomogą astronomom zrozumieć, co je spowodowało"

Nie mam takiej nadziei. To nie są anomalie grawitacyjne a teoria grawitacji jest tu anomalią. Wszechświat jest kwantową strukturą fotonową. Na fotony ma wpływ głównie prąd elektryczny (plazma w kilku swoich trybach działania) i w małej skali światło oraz pole elektromagnetyczne (stałe). To plazmowe włókna te wszystkie "anomalie" powodują ale we Wszechświecie są NORMĄ. Należy umysły naukowców wyleczyć z anomali myślenia że Wszechświat jest głównie próżnią. Do następonego.

 

 

Portret użytkownika emel

Nikogo nie przekonasz do

Nikogo nie przekonasz do swoich teorii sałatką słowną. Zaprezentuj jakieś równania tej teorii i jej mierzalne przewidywania by móc ją zweryfikować. Np. wykonaj obliczenia i pokaż, jakiej dystrybucji gwiazd w otwartych gromadach gwiazd według twojej teorii należy się spodziewać i w jaki sposób wpływają na to te twoje "plazmowe włókna". Wtedy można porównać to z obserwacjami. Tak jak zrobili to uczeni w tej pracy: policzyli w zadanych warunkach rozmieszczenie gwiazd używając Newtonowskiej grawitacji oraz, oddzielnie, wykorzystując jedną z wersji teorii MOND i zaobserwowali, że w pięciu przykładowych gromadach rzeczywistości bliżej do tych wyników z MOND. 

Portret użytkownika Lane Binak

"Nikogo nie przekonasz do

"Nikogo nie przekonasz do swoich teorii sałatką słowną"

Panie profesoru emelu jak do tej pory to wy chcecie przekonać ludzi do swoich durnych teoryjek, ale one nie są nawet wasze, bo wyście jedynie łykneli jak lachon kisiel.

Portret użytkownika Giana Daroń

"Zaprezentuj jakieś równania"

"Zaprezentuj jakieś równania"

Panie profesorze emelu, równania znajdą się na wszystko, zgodnie z wolą globalistów, być może pan jest ajnsztajnem a nawet kapłanem nowego porządku swiata, tylko pan o tym jeszcze nie wie. Nauka szuka takich ludzi jak pan , panie profesorze.

"Wyklęty powstań, ludu ziemi,
Powstańcie, których dręczy głód.
Myśl nowa blaski promiennymi
Dziś wiedzie nas na bój, na trud.
Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
Przed ciosem niechaj tyran drży!
Ruszymy z posad bryłę świata,
Dziś niczym – jutro wszystkim my!"

 

 

Portret użytkownika emel

Wszystkie prace i osiągnięcia

Wszystkie prace i osiągnięcia naukowe są tylko publikowane w formie filmików na youtube, czy można gdzieś poczytać faktyczne artykuły? Czy mają ci ludzie jakieś osiągnięcia w kwestii przewidywania zjawisk we Wszechświecie, czy ograniczają się tylko do krytykowania innych, prezentując przy tym różne obrazki?

Strony

Skomentuj