Anomalia temperaturowa w Azji doprowadziła do licznych problemów

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W styczniu 2016 roku, wschodnie rejony Azji stanęły w obliczu fali ataku nietypowego zimna, spowodowanego przez depresję polarną, która wepchnęła mróz daleko dalej niż zwykle. Aż 20 stacji meteorologicznych w Chinach odnotowało rekordowo niską temperaturę. Podobnie było na Tajwanie, w Japonii, Tajlandii i w Wietnamie. Nastąpił tez nagły spadek temperatury powietrza w innych krajach o klimacie tropikalnym lub subtropikalnym.

 

NASA dokonała analizę anomalii temperaturowych w Azji na podstawie danych uzyskanych z satelity Terra. Wygląda na to, że temperatura powierzchni ziemi w okresie od 17 do 24 stycznia 2016 roku jest niższa niż średnia lat 2001 - 2010 w tym samym okresie czasu.

Na powyższej mapie widać czerwone podświetlone obszary, gdzie temperatura była powyżej średniej, oraz niebieskie, w których znalazła się poniżej. Biały kolor wskazuje obszary, gdzie temperatury były zbliżone do normalnego, szary z kolei te, dla których nie zostały zebrane wystarczające dane.

 

 

 


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tennyson

To oczywiste, że to nie przez

To oczywiste, że to nie przez globalne ocieplenie jako czynnik ludzki mamy takie anomalia. Niska aktywność słoneczna i nagrzane oceany "walczą". Oceany wciąż podtrzymują klimat, a Słońce już go ochładza i stąd bałagan. W dodatku czytałem, że gdy mamy niską aktywność słoneczną, to górne przepływy prądów powietrznych są nieregularne i mocno "skręcają".

Portret użytkownika CRUSADERS

Normalnie kto więcej ma

Normalnie kto więcej ma więcej płaci danin. W Polsce odwrotnie zwykły obywatel płaci a szlachta świecka i kościelna dostaje; bowiem BIBLIA głosi - temu kto mało ma, zabiorą nawet to, co ma, a każdemu, kto dużo ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie - zaprawdę godne to i sprawiedliwe...

Portret użytkownika ciastek

Po pierwsze nie na temat po

Po pierwsze nie na temat po drugie nie przemyślana wypowiedź bo co powiesz o bezrobotnych na garnuszku podatników którzy mają mało i dostają kasę za siedzenie na tyłku i innych którzy kombinują byleby nie pracować i dostawać benefity?
Po drugie jeśli chodzi o BIBLIE to jeśli chodzi Ci o tą książeczkę na ktorą wiele osób się powołuje to jeszcze nigdy nie widziałem żeby ona cokolwiek głosiła. Jest w niej masa bajeczek i opowiadań ale zapewne nikt jeszcze nie widział na oczy by ona ożyła i głosiła cokolwiek komukolwiek.

Portret użytkownika Belbelam

Dlatego radzilabym aby

Dlatego radzilabym aby znalesc srarannie tlumaczone slowa i na spokojnie przeczytac ostatnia Ksiege Biblii i zastanowic sie troche nad nimi. Taka mala lamiglowka Wink Kto kumie ten zrozumieeee... Biggrin

Portret użytkownika xx

W Szanghaju temperatura

W Szanghaju temperatura spadła do kilku stopni poniżej zera.
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w ostatnim stuleciu nigdy nie spadała do poziomu poniżej 3-5 stopni.
A że Chińczycy mają tam wszystkie rury wodociągowe puszczone po powierzchni gruntu i bez izolacji to lekki mróz skończył się katastrofą. Woda zamarzła, a rury popękały.
Kilkumilionowe miasto zostało bez wody.

W Tajlandii temperatura spadła do kilkunastu stopni. Z zimna zmarło 10 osób.
Dla nas może się to wydawać śmieszne, dla nich nie było.

Skomentuj