Anomalia temperaturowa na Biegunie Północnym, jest zdecydowanie za ciepło

Kategorie: 

Źródło: Internet

Średnia temperatura w Arktyce jest obecnie aż o 20 stopni wyższa od normy. Teraz, kiedy w Arktyce trwa noc polarna, i prawie na całym biegunie północnym panuje ciemność. Zwykle w tym czasie w tym regionie świata jest bardzo zimno. Jednak jesienią 2016 coś poszło nie tak i w Arktyce jest po prostu za gorąco.

 

Dzieje się tak mimo ogromnego obszaru zimnego powietrza polarnego, które zalega nad Syberią. Duński instytut meteorologiczny podaje, że średnia temperatura w stopniach Celsjusza w Arktyce jest aż o 20 stopni wyższa niż norma dla północnych szerokości geograficznych.

 

To już drugi rok z rzędu gdy temperatura na biegunie północnym wzrasta ponad punkt zamarzania, co jest dość niezwykłe. Poprzednio zdarzyło się to w ostatnich dniach 2015 roku. Temperatura bliska punktu topnienia utrzymywała się dzięki ogromnej burzy, która "wpompowała" ciepłe powietrze do Arktyki.

 

Źródło: ClimateReanalyzer.org | Climate Change Institute | The University of Maine

Ciepło, którego doświadcza ta część świata w 2016 roku jest rezultatem kombinacji rekordowo niskiej powierzchni lodu morskiego, niewielkiej grubości pokrywy lodowej i ogromnej ilości ciepłego wilgotnego powietrza z kilku niskich szerokości geograficznych, które na skutek zaburzenia atmosferycznych prądów strumieniowych, znalazło się wysoko na północy.

 

Anomalnie ciepłe powietrze zalało Arktykę już od października. Aż 19 stacji pogodowych otaczających Ocean Arktyczny wykazało, że średnia temperatura wynosiła 2 stopnie Celsjusza powyżej rekordu ustanowionego w 1998 roku, a temperatury w listopadzie jeszcze wzrosły.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiesiek

Na biegunie północnym lód

Na biegunie północnym lód topnieje bo biegun północny nawet na mapach jest u góry a ciepłe powietrze idzie do góry a zimne spada na dół więc na dole na biegunie południowym jest więcej lodu, to jest tak oczywiste zjawisko że aż mnie śmieszy że Wy tego nie widzicie. To jest oczywista oczywistość. Do szkoły łamagi !

Portret użytkownika Poznań

Dlaczego wszyscy się

Dlaczego wszyscy się podniecają Arktyką, podczas gdy na biegunie południowym jest ok. 6 razy więcej lodu? Tam jakoś nic nie topnieje...

Grenlandia jest (stosunkowo) mała. Dla porównania rzeczywistej wielkości krajów, poza globusem polecam też bardzo ciekawą stronę: http://thetruesize.com/

Portret użytkownika Piotr Mijas

Dobrze się dzieje taki jest

Dobrze się dzieje taki jest plan nie ma się czego bać niech boją się ci którzy kłamali dotychczas czas ich się kończy i co rodszildy na to, tego żeście nie przewidzieli was czarny pan was opuścił nie będzie szekli będzie śmierć wasza niechybna heheheheh

Portret użytkownika Patrzącu do góry

To się dzieje przez opryski i

To się dzieje przez opryski i próby zmiany klimatu przez półgłówków opryskujących świat truciznami z samolotów. (tzw. chemtrails) Rozpylają nam na głowy bor, bar, strąt, związki aluminium, ołowiu, siarkę i wiele innych trucizn. Chcą poprawiać stwórcę więc i sami wcześniej zdechną. Społeczeństwa tak już zmatolały, że nic nie robią, żeby temy zapobiec a żydowskie nierządy mają z góry nakazanie milczenie.

Portret użytkownika submarine

Przy tylu atomowych łodziach

Przy tylu atomowych łodziach podwodnych pływających po arktyce to nic dziwnego. Taka łódź wyrzuca jakieś 5000 litrów wrzątku na sekundę. Nie wiem jak się ma do artykułu zdjęcie, ale widać, że lód topnieje od strony wody.

Strony

Skomentuj