Anomalia ornitologiczna w Polsce. Bociany rekordowo szybko odlatują do Afryki

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Już pod koniec lipca bieżącego roku, zaobserwowano, że niektóre bociany zaczynają odlatywać do ciepłych krajów. Teraz bociany odlatują już stadami. Ornitolodzy nie ukrywają, że to bardzo dziwne zachowanie tych ptaków.

Bocianie rodziny wylatują z Polski rekordowo szybko. Naukowcy zastanawiają się co jest tego przyczyną. Jedna z hipotez zakłada, że spowodowała to wyjątkowo ciepła aura jaka panuje tego roku w naszym kraju. 

Od wiosny poprzez lato cały czas jest ciepło i nie brakuje pożywienia, a to mogło spowodować, że potomstwo bocianów szybciej dorosło. Odpowiedni poziom rozwoju młodych jest konieczny w celu odbycia długiej podróży do Afryki. 

 

Tak jak poszczególne odloty bocianów można było jeszcze tłumaczyć szczególnie dobrymi genami ptasich rodziców, tak masowe stadne odloty obserwowane w ostatnich dniach wskazują raczej na wystąpienie jakiegoś czynnika skłaniającego bociany do odlotu. Według ornitologów może nim być właśnie młode potomstwo umiejące już latać, startować i lądować. 

Odloty bocianów zaskoczyły wielu mieszkańców rozsianych po Polsce miejscowości, gdzie zwykle zakładają one swoje gniazda. Nie brakuje opinii, wedle których odlatujące rekordowo bociany to znak nadchodzącej zmiany pogody. Jeśli to prawda, można się spodziewać nagłego końca lata i szybkiego nadejścia jesieni. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Magdalena Krysztofiak

Nie wiem, co za imbecyl pisał

Nie wiem, co za imbecyl pisał ten artykuł, ale w nagłówku powinno znajdować się stwierdzenie, że "Anomalia ornitologiczna w Polsce. Bociany rekordowo wcześnie odlatują do Afryki" a nie "Anomalia ornitologiczna w Polsce. Bociany rekordowo szybko odlatują do Afryki"... Ja wiem, że wiadomo o co chodzi, natomiast powinno to być napisane poprawnie. 

Portret użytkownika ben

Oj Magdalenko  inteligencją 

Oj Magdalenko  inteligencją  to ty nie grzeszysz ale  już samo to że stwierdziłaś że wiesz o co chodzi i że powinno być poprawnie  kuźwa normalnie aż łza  kręci się w oku dziękujemy ci za to . Zaprawdę powiadam wam  ta kobieta  wie .

Portret użytkownika tubylec

W tym roku lipy zakwitły już

W tym roku lipy zakwitły już pod koniec maja, wiele roślin zakwitło o miesiąc za wcześnie, bardzo wcześnie pojawiły się też grzyby, nawet te typowo jesienne .. natura w tym roku bardzo się spieszy, ciekawe dlaczego. Pewnie niedługo się dowiemy.

Yoda

a to kłamał koń okłamał kota 

A kto kiwał psa spławi kotka

Portret użytkownika euklides

Skutkiem 500+ będzie tylko

Skutkiem 500+ będzie tylko większa bieda, ale ciemny ludek nie pojmuje prostych zależności w gospodarce. Ludzie żyjący poza sektorem wytwórczym nie zastanawiają się ile pracy trzeba włożyć by postawić sklep, fabrykę, kopalnię czy gospodarstwo rolne, wyprodukować daną jednostkę dobra, przetransportować ją na czas i przechować np. w chłodni. Jest to forma raka, który żre i rozmnaża się pochłaniając coraz większą część zasobów organizmu, samemu nic do tej produkcji nie wnosząc. Większość ludzi dało by się wyleczyć przenosząc ich do sektora prywatnego, ale rak tego nie chce.

Portret użytkownika Max 1983

Pasożytów od 500+ jest zawsze

Pasożytów od 500+ jest zawsze na tyle dużo by zebrac więcej minusów niż plusów::)Szkoda tylko że jak na skutek polityki tego rzadu masło będzie po 30, to wszyscy będziemy równo głodować i my i  ci co lizali rowa prezesowi za socjalną łapówę.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Strony

Skomentuj