Anomalia magnetyczna na południowym Atlantyku zwiastunem nadchodzącego przebiegunowania

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Pole magnetyczne Ziemi nie jest jednolicie gładkie, ma liczne rozchwiania i najlepszym tego przykładem jest anomalia magnetyczna na południowym Atlantyku (SAA). Jest to zdecydowanie najbardziej zmieniony obszar naszej magnetosfery. Być może wkrótce odkryjemy kolejne miejsca wyraźnego słabnięcia pola magnetycznego, co może być uważane za zapowiedź nadchodzącego przebiegunowania.

 

Ludzkość nie zmierzyła się nigdy z takim zjawiskiem. Naukowcy teoretyzujący na temat tego jak będzie ono przebiegało często sugerują, że w okresie przejściowym nasza magnetosfera będzie dziurawa i powstanie wiele obszarów, w których jej ochrona nie będzie tak skuteczna jak zwykle. Atlantycka anomalia jest pierwszym potwierdzonym naukowo obszarem tego typu.

Środowisko naukowe jest podzielone co do oceny wpływu tej anomalii na naszą planetę. Niezaprzeczalnym faktem jest, że dziura w polu magnetycznym osiąga już spore rozmiary i nadal się powiększa. Jeśli nadal będzie to postępowało w takim tempie wkrótce niebezpieczne promieniowanie znajdzie dostęp jeszcze bliżej powierzchni naszej planety. W obrębie anomalii wzrośnie na przykład poziom ekspozycji promieniowania ultrafioletowego. Ograniczenie typowej osłony może być niebezpieczne dla wszystkich form życia na Ziemi.

Wiedza o tej anomalii nie jest czymś powszechnym, a jej wpływ na życie ludzkie może być znaczący. Warto przypomnieć tajemniczą katastrofę Airbusa A330 linii Air France lecącego z Brazylii do Francji. Zniknięcie samolotu z radarów nastąpiło dokładnie na terenie występowania magnetycznej anomalii. Do tej pory twierdzono, że niebezpieczeństwo wzrasta tam na wysokościach powyżej 200 km ale jak wiemy wysokość przelotowa nowoczesnych odrzutowców to około 11 km. Możliwe, że niebezpieczne promieniowania są w stanie docierać już do niższych partii atmosfery. Linie lotnicze będą musiały zmieniać trasy lotów, aby bezwzględnie unikać latania w warunkach podwyższonego ryzyka nawet dla urządzeń pokładowych.

Wyłomy w ziemskim polu magnetycznym są tez niebezpieczne dla przelatujących na wysokości kilkuset kilometrów satelitów. Znajdując się w tym regionie narażają się na niebezpieczeństwo, ponieważ dociera do nich znacznie więcej promieniowania kosmicznego i słonecznego, a to grozi unieruchomieniem pokładowych komputerów i w konsekwencji utratą satelity. Teleskop Hubble unika tego miejsca ze względu na ryzyko uszkodzenia, a astronauci narzekają na występowanie efektu "shooting stars", czyli rezultatu bombardowania siatkówki oka przez naładowane cząstki.

 

Włoscy naukowcy, którzy zbadali kilka lat temu rozmiary SAA, zdołali potwierdzić, że obszar anomalii stale się powiększa. Dodatkowo okazało się, że przesuwa się ona na wschód. Gdyby ktoś znalazł się na południowym Atlantyku z pewnością zauważy, że wskazówki kompasów zachowują się inaczej. Ostatnie badania wskazują na to, że problem jest realny i nie jest przesadą nazywanie tego obszaru "kosmicznym trójkątem bermudzkim". Poziom radiacji jaki tam występuje na wysokości 34 km jest taki jak w innych miejscach powyżej 300 km.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Beno

Ci pseudo naukowcy mągą tylko

Ci pseudo naukowcy mągą tylko spekulować i uświadamiać że coś się dzieje,oczywiście mamy w tych czasach odpowiednie przyrządy pomiarowe.Gdy dojdzie do przebiegunowania,,przemiany,, w wnętrzu ziemi,to tylko z woli ,BOGA, to należy wszystko do niego on wszystko stworzył  i on ustala decyduje.Jego obliczenia Matematyczne Fizyczne  Bjologiczne CHemiczne,  są dla nas tylko spekulacją powstania i Funkcji.Nie mniej jednak widać dokładnie że Super Wulkany czekają na Erupcję, to się również nakłada z wizjami Prorków spadające gwiazdy ,,Ognia,, na ziemię 3 dni ciemnośći, w tych dniach zostanie wszytko wszcząśnięte,ale wiemy że Pan obiecał że całkiem ziemi nie unicestwi,,kiedy to się stanie tego nie wią Aniołowie ani Pan Jezus,gdyż to należy do Stwórcy ,,,JHWH ALFA i OMEGA,,, ...............     
https://www.youtube.com/watch?v=yvR0AlRQNzY
,, wiek ziemi  polecam zobacz cały i wtedy osądz ,,,,

Portret użytkownika Szyszon

A może tak najpierw by ktoś

A może tak najpierw by ktoś sprawdził co się tam znajduje, a później rozważył opcje, bo mniej więcej w miejscu nazwijmy się środka anomali znajduje się instalacja antenowa, bliżej nie określonego zastosowania, ciekawe rówież jest że bardzo mała wyspa, która wogóle nie ma nazwy ma lotnisko i inne luksusy, polecam do odwiedzenia https://www.google.pl/maps/@-7.9385703,-14.387868,18054m/data=!3m1!1e3 a później możemy pogadać ... Smile
 
Wyspa Wniebowstąpienia tumanie, znana od wieków!!

Portret użytkownika Kazek12

To są teorie skorumpowanych

To są teorie skorumpowanych "naukowców", którzy głosza pewne teorie w okreslonym celu, a żaden z nich nigdy nie ujawnił jak sie chronić przed takimi zjawiskami i czy w ogóle mozna sie chronic  oraz jakie skutki może to spowodować, bo przesuwanie biegunów magnetycznych Ziemi miały juz iiejsce , tylko co z tego wynika. ?

Portret użytkownika MiterMan

jak przyleca rakiety ze

jak przyleca rakiety ze wschodu a czolgi z zachodu w telewizji powiedza ze bieguny zamieniaja sie miejscamy czemu dowodza wybuchy na ziemi spowodowane spadajacymi gwiazdami ktore musza sie od nowa poustawiac na niebie zgodne z nowymi biegunami.... 

Portret użytkownika Colin

A może tak najpierw by ktoś

A może tak najpierw by ktoś sprawdził co się tam znajduje, a później rozważył opcje, bo mniej więcej w miejscu nazwijmy się środka anomali znajduje się instalacja antenowa, bliżej nie określonego zastosowania, ciekawe rówież jest że bardzo mała wyspa, która wogóle nie ma nazwy ma lotnisko i inne luksusy, polecam do odwiedzenia https://www.google.pl/maps/@-7.9385703,-14.387868,18054m/data=!3m1!1e3 a później możemy pogadać ... Smile
 

Portret użytkownika keri

Na marsjańskiej pustyni

Na marsjańskiej pustyni Nevada promieniowanie ziemskie chroni komputery pokładowe Biggrin
Co jednak z międzynarodową stacją kosmiczną i asronautami? Skoro komputery pokładowe chroni się (unikiem) przed promieniowaniem kosmicznym, dlaczego astronauci się wystawiają bez ziemskiej ochrony? Czyżby ISS to studio filmowe a transmisja Ziemi to obraz niebieskiego prześcieradła z losowo łażącymi chmurami?

Portret użytkownika jvk_2012

Więcej języka polskiego

Więcej języka polskiego przydałoby się w tych "polskich" wiadomościach...
radiacja = promieniowanie
anomalia = nieprawidłowość
ekspozycja = narażenie się, wystawienie się
magnituda (sztandarowy przykład) = wielkość
A niedawno całkiem już mnie rozbroiło "tensja na powierzchnię".  (nacisk !) ADMINIE - UCZ SIĘ JĘZYKA POLSKIEGO!!!
Kiedyś ludzie oddawali swe życie w jego obronie! A teraz tak łatwo sami się go pozbywamy.... Narzekamy cały czas na utratę polskości sami przez lenistwo oraz własną oignorację temu w znaczny sposób pomagając! Brawio, niedługo już będziemy zalani tą całą "nowomową" ni angielską ni polską.
A w temacie - przebiegunowanie Ziemi trwa cały czas i bardzo powoli, aż w końcu spełni się przepowiednia księdza Klimuszki o owocach tropikalnych w naszym kraju i nie tylko...
Pozdrawiam i tych co nie znają języka polskiego.

Portret użytkownika stanlej

PRAWDA?????? >nie ma takiej

PRAWDA?????? >nie ma takiej gdyż ciągle mieszkancy ziemi są oszukiwani lub delikatnie mówiąc niedoinformowani o zjawiskach grożących życi na planecie. Wiąże się to z tym iż robi się wszystko aby nie "siać" paniki która może doprowdzić do ogólno światowej paniki.A co się z tym wiąze to chyba nie trzeba tlumaczyć nikomu??

Portret użytkownika floo

A czy zachodzą jakieś

A czy zachodzą jakieś pozytywne Zmiany Na Ziemi? Czy wszystko idzie ku upadkowi i zagładzie według tego portalu?
No tak, ile by tu odwiedzających było gdyby nie te wszystkie zagłady i zastraszania a za odwiedzinami idzie sprzedaż reklam. Gdzie tu można znaleźć jakieś rzetelne informacje?

Strony

Skomentuj