Anomalia na biegunie północnym - w środku zimy temperatura wzrosła powyżej zera

Kategorie: 

Źródło: twitter

Według globalnego systemu prognozowania pogody (GFS Forecast Model), na szerokości geograficznej 90 stopni, przez krótki czas temperatury przekroczyły poziom, powyżej zera. Połączenie rzadkich warunków pogodowych podniosło temperaturę na biegunie znacznie powyżej średniej.

 

Boja systemu GFS dryfującą w pobliżu bieguna, pokazała temperaturę powyżej punktu zamarzania, konkretnie 0,71 stopnia Celsjusza. To ciepło niemal niewiarygodne dla Arktyki, zwłaszcza w środku zimy, gdy przez kilka tygodni nie ma tam światła słonecznego. Jeśli dane te okażą się prawidłowe, będzie to oznaczało, że w Arktyce było cieplej niż w Moskwie czy w Chicago.

Konsekwencje utrzymywania się na biegunie północnym temperatur powyżej zera mogą być poważne. Jeśli trend ten utrzyma się przynajmniej na jakiś czas, dojdzie do znacznego uszczuplenia pokrywy lodowej czemu, przynajmniej teoretycznie, może towarzyszyć wzrost poziomu mórz. Skutki tego mogą być szczególnie odczuwalne dla miejscowości nadmorskich.

Przypomnijmy, że według najnowszego raportu National Oceanic Atmospheric Administration, Arktyka przeżywa obecnie okres szybkiego ocieplenia. Region ten ogrzewa się dwa razy szybciej niż jakakolwiek inna część świata, a w 2015 roku, średnie temperatury w Arktyce były aż o 5,2 stopni Celsjusza wyższa niż w 1900 roku.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika widelec

zadziała efekt klimatyzacji,

zadziała efekt klimatyzacji, gaz się rozpręża i gaz sie spręża ( jeśli powstanie cofka, będziemy mieli zimę stulecia).
Ciepłe powietrze wysokie ciśnienie przywędruje do nas a u nas zimno niskie ciśnienie jest więc zimne wróci do arktyki a do nas przjdziewysokie ciśnienie cieplejsze, chyba, że powietrze nad arktyką będzie  jeszcze cieplejsze i wyższe ciśnienie spowoduje zator i stagnację i tak do zajączka będzie zmina stulecia.

Portret użytkownika keri

Gorące pozdrowienia dla

Gorące pozdrowienia dla polarników z Concordii Smile
W google Was nie ma - biała plama.
W atlasie świata, który otworzyłam, w ogóle nie ma takiego kontynentu jak Antarktyda. Jest Ameryka, jest Europa, nawet Australia, która jest dwa razy mniejsza od Antarktydy, he,he, Antarktyda zniknęła.
Jeśli lemingi nawet nie wiedzą, że na biegunie południowym jest woda (nie lód), to znaczy, że kamuflaż Antarktydy się udał Smile

Portret użytkownika logikal mas

Normalne. Kiedyś Grenlandia

Normalne. Kiedyś Grenlandia była zieloną wyspą. To cykle glacjalne. Są lata zimniejsze i są lata cieplejsze. Czasami się masy powietrza mieszają. Cykle bywają o małym czasie trwania jak wiosna, lato, jesień zima, oraz cykle o długim czasie trwania, kilkunastoletnie, i są też cykle kilkusetlenie, a także trwające tysiące lat, a także miliony. Norma. Nauk(f)cy po prostu są jak ten ruski naukowiec co uznał, że mucha jest głucha, bo nie skacze, gdy wyrwał jej wszystkie kończyny i skrzydła. 

Portret użytkownika Zadzak

Porozmawiaj sobie z Markiem

Porozmawiaj sobie z Markiem Kamińskim o tym lub z jego towarzyszami Janem Melą, Wojciechem Ostrowskim i Wojciechem Moskalem. Ostatnio też ekspedycja naukowa pozyskiwała rdzenie lodowe z bieguna południowego. Trzeba mieć uszkodzony mózg żeby wierzyć w coś takiego. Zastanów się bo jak jesteś młody to takie zaburzenia nasilają się z wiekiem.

Portret użytkownika kotPaniJaniny

"dojdzie do znacznego

"dojdzie do znacznego uszczuplenia pokrywy lodowej czemu, przynajmniej teoretycznie, może towarzyszyć wzrost poziomu mórz"
 
Nie moze, bo pod lodem Arktyki NIE MA lądu. Lód pływa w wodzie jak sie rozpusci, nawet cały, to nie podniesie sie poziom wody!.Co innego na na ANTarktyce.(antarktydzie) gdzie jest ląd i lód nie pływa!!!!!!!.

Strony

Skomentuj