Annunaki i sumeryjskie mity a teorie Stichina

Kategorie: 

W ostatnich latach, było wiele artykulów o charakterze spekulacyjnym na temat Planety X, która również jest znana jako Planeta Nibiru lub Niburu. Większość z tych zapisków jest oparta nieco na książce Zakarego Sitchina , "Dwunasta Planeta". Sitchin, tak jak Velikovsky i Darwin, użył odpowiednich teorii by poprzeć swoje twierdzenia. Pytanie: czy Nibiru jest prawdą czy wymyslem?

Są tacy, którzy sądzą, że Anunnaki, rasa zamieszkująca Nibiru powrócą na Ziemie w najbliższym czasie. Sądzą oni, że Planeta X zamierza ku ziemii. Wierzący w Nibiru panicznie boją się zjawisk związanych z przecięciem Ukladu Słonecznego przez Nibiru. Obawiają się, że spowoduje to trzęsienia ziemi, fale pływowe, poważne powodzie, deficyty żywności z powodu zmiany klimatycznych, choroby, burze meteorów, erupcje wulkaniczne i tym podobne. Obawiają się, że to spowoduje wielkie katastroficzne straty dla życia na ziemi.

Planeta Nibiru (Ne.Bi.Ru) jest znana pod wieloma nazwami w zależności od kultur: Planet X, Dwunasta Planeta, Marduk, Raj, "Niebo" i "Królestwo niebios", Niburu itp. Pomimo że Nibir nazwano Dwunastą Planetą, formalnie rzecz biorąc nie jest to planeta naszego Układu Słonecznego. Tak naprawdę, jest planetą z innego układu. Nibiru nie była nigdy widoczna z ziemi, gdyż jej orbita rzekomo pokrywa się z orbitą Słońca czyli nie jest możliwe zaobserwowanie jej gołym okiem lub z wykorzystaniem amatorskiego sprżetu do obserwacji nieba.


Starożytni nazywali Planetę X jako Nibir - w sumeryjskim, i jako Marduk w babilońskim. Starożytni Mezopotamianie sądzili, że Nibiru jest dwunastą planetą w naszym Układzie Słonecznym i, że to jest "niebo" skąd ich bogowie pochodzili i gdzie mieszkali.

Nibirianie, ludzie Nibiru są często określani jako Anunnaki, Nephilim, Elohim i Mardukians. Słowo "Anunnaki" dosłownie znaczy "ci, którzy przybyli z nieba na ziemie". W Starym Testamencie ci "niebiańscy" goście nazywają się "Anakim".

Anunnaki byli jedną z wielu ras, technologicznie posuniętych naprzód względem innych (w tamtych czasach). Anunnaki nazwali swoją gwiazdę domową (słońcem) "ZAOS". Anunnaki byli według podań wojowniczy i lubili podbijąć inne rasy. Byli gwałtowni, źli, pożądliwi, kazirodczy, krwiożerczy, kłamliwi, zazdrośni i despotyczni. 

Zagadnienie Annunakich i teorii Zakarego Stichina rozpala umysły zwłaszcza w okresie narastającego przekonania o nadchodzącym końcu czasów potęgowanym dodatkowo wszechobecną wiarą w ustalenia astronomów Majów i innych kultur określających rok 2012 jako datę symbolicznego końca lub przejścia w okres nowej ery.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroSkomentuj