Anna Applebaum, żona Radosława Sikorskiego, będzie reprezentować Polskę na spotkaniu Grupy Bilderberg

Kategorie: 

Hotel, w którym odbędzie się tegoroczne spotkanie Grupy Bilderberg - źródło: Internet

Grupa Bilderberg to coś na kształt nieoficjalnego rząd światowy. Na corocznych spotkaniach pojawiają się wyłaniani wedle nieznanego klucza delegaci krajów oraz wielkiego biznesu. Co zaskakujące, w tym roku nasz kraj ma reprezentować Anna Applebaum - żona obecnego Marszałka Sejmu, Radosława Sikorskiego.

 

W przeszłości Polskę reprezentował Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Olechowski, Janusz Palikot i przez dwa lata z rzędu, były wicepremier Jacek Rostowski. Trzeba powiedzieć, że to dość zaskakujące, iż pani Applebaum w tym roku reprezentuje Polskę, a nie USA czy Izrael. Z drugiej jednak strony to i tak postęp, bo rok temu w Kopenhadze nasz kraj nie był w ogóle reprezentowany.

Anna Applebaum - źródło: wikipedia

Zbliżające się spotkanie tajemniczej grupy odbędzie się w alpejskim pięciogwiazdkowym centrum konferencyjnym Interalpen-Hotel Tyrol. Impreza będzie trwała od czwartku 11 czerwca i potrwa do niedzieli 14 czerwca.  Kluczowe tematy na tegoroczne spotkanie to:

 

 • Sztuczna inteligencja
 • Cyberbezpieczeństwo
 • Zagrożenia ze strony broni chemicznej
 • Obecne problemy ekonomiczne
 • Europejska strategia
 • Globalizacja
 • Grecja
 • Iran
 • Środkowy Wschód
 • NATO
 • Rosja
 • Terroryzm
 • Wielka Brytania
 • USA
 • Wybory w USA

Mimo, że konferencja staje się coraz bardziej przejrzysta dzięki udostępnianym informacjom o jej agendzie i uczestnikach, to nadal spotkania pozostają ściśle tajne i nie wolno ich rejestrować, ani pisać o rozmowach tam prowadzonych, czy powziętych ustaleniach. Można tylko podejrzewać, ze przedstawiciele poszczególnych krajów otrzymują tam jakieś wytyczne, które potem są realizowane przez poszczególne rządy krajowe.

 

Oficjalna lista uczestników dostępna jest na stronie internetowej http://bilderbergmeetings.org/participants2015.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika guta

Ten artykuł jest błędny!!!!

Ten artykuł jest błędny!!!! Na stronie oficjalnej bilderbergmeetings.org Anne Applebaum jest wpisana jako reprezentantka USA a z Polski nie ma nikogo. Sprawdźcie sami. Artykuł podaje tę stronę jako źródło a tam nic nie ma o Polsce.

Portret użytkownika inzynier magister

Uwaga wszyscy, kopijujcie

Uwaga wszyscy, kopijujcie akta afery, bo może będą chcieli je poblokować !!!  Musimy skopiować wszystkie akta bo znowu zamiotą pod dywan !!! Publikacja w internecie pełnej dokumentacji śledztwa w sprawie afery podsłuchowej wywołała panikę na scenie politycznej. Jak informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl w aktach jest wszystko, m.in. można sobie przeczytać całe zeznanie Pawła Grasia. Są też zdjęcia restauracji, a dokładnie miejsc, w których były podsłuchy. Wszystko publikuje sukcesywnie na swoim facebookowym profilu Zbigniew Stonoga.

Skalą przecieku zaskoczony jest nawet szef kancelarii premiera, koordynator służb specjalnych Jacek Cichocki. W Kontrwywiadzie RMF FM przyznaje on, że jest to największy tego typu wyciek w historii i podkreśla, że „przecieki dewastują instytucje państwa”.  "To jest bardzo zła sytuacja. Same przecieki dewastują ład, który wszyscy powinniśmy chronić. To dewastowanie podstawowego systemu funkcjonowania instytucji – zwraca uwagę Jacek Cichocki.
W opublikowanych materiałach sprawy padają nazwiska wielu znanych osób, w tym między innymi biznesmena Jana Kulczyka, byłego posła PO Pawła Grasia, lidera SLD Leszka Millera czy oraz szefa CBA Pawła Wojtunika.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mojeimię44

Wspomnicie moje słowa że tak

Wspomnicie moje słowa że tak będzie
Grecja- gospodarka Grecji dostanie ostatni pakiet dofinansowania z Banków Europejskich (państwowych) kosztem jednak ogromnych cięć w budżecie przez co sprawa z bankami zostanie załatwiona ale zwykli obywatele nie wytrzymają ucisku i znowu wyjdą na ulicę. Tym razem przerodzi się to w anarchię bowiem obywatele Greccy nie będą mieli już zaufania do żadnych władz. Unia Europejska określi Grecję jako zagrożenie demokracji i za pomocą tajnych dekretów wprowadzi tam policję z Francji, Niemiec i również Polski. Ustali godzinę Policyjną a Policja będzie traktować bardzo wrogo obywateli Grecji. Wydarzenia te będą miały miejsce pod koniec sierpnia tego roku. Greccy obywatele otrzymają broń od Rosji i dojdzie tam do wojny domowej. Wojna ta będzie trwała ponad 5 lat.
Ukraina- rząd Ukraiński ogłosi bankructwo i oficjalnie powie że nie będzie spłacać swoich międzynarodowych długów . Nastąpi to w Lipcu. W Kijowie z tygodnia na tydzień zacznie przybywać tzw. Anty Majdanowców przez co wojna domowa zacznie się również w Kijowie a z czasem cała Ukraina zacznie protestować i walczyć między sobą. Dochodzić zacznie tam do czystek etnicznych a obecny rząd zostanie przegnany z czego większość z parlamentarzystów znajdzie schronienie we Francji. W tak skrajnej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem było by pozwolenie Rosyjskim wojskom na wejście do Ukrainy w celu zaprowadzenia tam porządku ale wojska NATO same będą chciały to zrobić. Wyślą tam Polskie, Litewskie i Czeskie wojska w łącznej ilości około 30 tys. Nie wiele to da a wręcz doprowadzi do zaostrzenia stosunków między NATO a Rosją. W lutym 2016 na Ukrainie będzie już walczył każdy z każdym a wojna będzie bardzo chaotyczna.
Włochy- szykują pod koniec tego roku ładną niespodziankę w Unii Europejskiej okaże się bowiem, że kraju tego już nie stać sztucznie podtrzymywać swojej gospodarki a jej zasoby zaczną być wyprzedawane za bezcen i w zastraszającym tempie gospodarce niemieckiej. Żeby odwrócić od Włoch uwagę Unia Europejska będzie w pokazywać Włoskiej telewizji jak to jest w Grecji ciężko jak obywatele się buntują i będzie robiła wszystko żeby we Włoszech tak jak w Grecji nie doszło do wojny domowej i do 2017 w większym lub mniejszym stopniu będzie się to udawać.
Unia Europejska- dalszy krach Euro i złotówki w stosunku do Franka Szwajcarskiego. W wyniku upadku gospodarki Włoskiej, Greckiej oraz Ukraińskiej Euro i złotówka zacznie dołować w bardzo szybkim tempie co się odbije na sytuacji całej Unii Europejskiej. Złotówka będzie tracić przede wszystkim przez wojnę na Ukrainie a Unia Europejska przez Włochy i Grecję.
2016-2017- rozpoczęcie trzeciej wojny światowej gospodarczej i militarnej. Unia Europejska w kryzysie będzie prowadziła oddzielną politykę gospodarczą i militarną. Wynikać to będzie z pogłębiającego się bezrobocia w całej Unii Europejskiej i kryzysu gospodarczego. Bankrutujące prywatne firmy zachodnie będą szukały kapitału w Rosji i Chinach żeby utrzymać swoje fabryki przy życiu. Natomiast Unia Europejska od strony politycznej będzie na siłę tłumaczyć że korzystanie z inwestycji z Rosji i Chin jest gwoździem do trumny Unii Europejskiej. Niestety konflikty w krajach wewnętrznych Unii „wojny domowe” doprowadzą do tego, że kapitał z Rosji i Chin będzie bardzo potrzebny ale politycy Unijni na to się nie zgodzą i sami zaatakują Rosję żeby przejąć jej zasoby mineralne oraz żeby nie pozwolić na to żeby Rosja uciekła zachodowi pod względem technologicznym, gospodarczym i Ekonomicznym. III wojna światowa rozpętana 2016/2017r. Sami zobaczycie!

Portret użytkownika achiles

TA ZMIANA NICZEGO DOBREGO,

TA ZMIANA NICZEGO DOBREGO, NAM CHYBA, NIE ZAPOWIADA:

Paul W. Jones nowym ambasadorem USA w Polsce. Stephen Mull odchodzi

Stany Zjednoczone będą miały nowego ambasadora w Polsce. Paul Wayne Jones został mianowany wczoraj przez prezydenta Baracka Obamę na następcę Stephena Mulla, którzy szefuje placówce w Warszawie od 2012 r.
O mianowaniu Jonesa poinformował na Twitterze we wtorek rano Mull. "Świetny wybór!" – napisał.
Biały Dom ogłosił, że Paula Wayne'a Jonesa jako kandydata na nowego ambasadora w Polsce zgłosił prezydent Barack Obama.
Od 2013 roku Jones pracuje w wydziale ds. Europy i Eurazji w Departamencie Stanu. W latach 2010-2013 był ambasadorem USA w Malezji, a wcześniej - od 2009 roku do 2010 roku - specjalnym przedstawicielem ds. Afganistanu i Pakistanu.
 Czyli nowy pan ambasador ma ogromne doświadczenie w ambasadorowaniu w republikach bananowych. I TAM GDZIE SZATANY WOJNY PROWADZIŁY I WSZCZYNAŁY.

 

Portret użytkownika excar

Ja jednak uważam że i na G7 i

Ja jednak uważam że i na G7 i na tych bilderbergach panuje i panowała niezbyt wesoła atmosfera. BRICS juz prawie dogania G7 (brakuje parę procent) w łącznym PKB brutto. Rosja i Chiny już bez kamuflażu uciekają od dolara a każdy tutaj chyba wie co to znaczy dla USA i wasali? Rosja twardo artykułuje swoje stanowisko wobec USA na zasadzie symetrii. Indie poszły wzorem Rosji i cofają licencje wszystkim organizacjom pozarządowym. NWO ,drodzy czytelnicy nie tylko przystopowało ale musiało się trochę cofnąć. Zapewne są miejsca gdzie jeszcze osiągają jakieś sukcesy ale to dla nich dobre złego początki. Może u nas jeszcze tego nie widzimy. Jeszcze te nasze lokalne gady coś tu ugrają przed swoim smutnym końcem. Ale jak się cofnąć tak troszkę  i spojrzeć z perspektywy globalnej na to się wydarza pozytywnego praktycznie codziennie to widać oznaki zmian na lepsze i to trwałych i zdecydowanych.
Zartobliwy dowód nr 1 na zakończenie wojny w Donbasie. Ukraińscy poborowi ćwiczą wydostawanie się z powstańczych" kotłów"

Strony

Skomentuj