Ankieta Unii Europejskiej wykazała, że europejscy Żydzi czują się coraz bardziej zagrożeni i myślą o emigracji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Badania przeprowadzone przez Unię Europejską wykazały, że ponad jedna trzecia Żydów, zamieszkujących terytorium Unii Europejskiej, rozważała emigrację na przestrzeni ostatnich 5 lat. Wyznawcy judaizmu przyznają, że czują się coraz mniej bezpieczni w obliczu fali antysemityzmu.

Ankieta została przeprowadzona w 12 krajach, w których mieszka aż 96% wszystkich europejskich Żydów. Badania wykazały złe samopoczucie judaistów w związku z rosnącą nienawiścią społeczną. Żydzi obwiniają głównie polityków, którzy swoimi antysemickimi wypowiedziami mają rzekomo zaostrzać klimat bezkarności.

 

Poczucie braku bezpieczeństwa było szczególnie dotkliwe wśród Żydów zamieszkujących Francję. Inne bardzo wrogie państwa według judaistów to Polska, Belgia i Niemcy.

 

9 na 10 ankietowanych Żydów uważa, że antysemityzm znacznie pogorszył się na przestrzeni ostatnich 5 lat. Ewolucja negatywnych zjawisk przejawia się ich zdaniem nie tylko poprzez zaczepki na ulicy, ale również szerzenie mowy nienawiści w Internecie. Ponad jedna trzecia Żydów w ostatnich latach poważnie rozważała emigrację.

 

Unijni urzędnicy w poniedziałek wezwali rządy europejskich państw do podjęcia odpowiednich działań, mających zapewnić judaistom bezpieczeństwo i komfort życia. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, przyznał wręcz, że Europa nie może istnieć bez Żydów, ponieważ stanowią oni jej integralną część.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Łukasz_Inny

"9 na 10 ankietowanych Żydów

"9 na 10 ankietowanych Żydów uważa, że antysemityzm znacznie pogorszył się na przestrzeni ostatnich 5 lat. Ewolucja negatywnych zjawisk przejawia się ich zdaniem nie tylko poprzez zaczepki na ulicy, ale również szerzenie mowy nienawiści w Internecie. Ponad jedna trzecia Żydów w ostatnich latach poważnie rozważała emigrację."

Pogorszył ?? - naprawdę takie było pytanie w ankiecie, w jakim kraju zrobiono ankietę - dobrze by było wiedzieć, jaka próbka kontrolna i kto to robił.

Ponadto pogorszyć to się mogą warunki a nie antysemityzm, antysemityzm to się może pogłębić lub powiększyć, pogorszenie sugeruje że się zmniejszył .... (nie ma lepszego i gorszego antysemityzmu)

Chcą wyjechać?  Z racji demokracji, wolności obowiązującej w naszym kraju niech wyjadą w tej chwili, cała masa państw podpisała pakt o swobodnej migracji, nie przeszkadzajmy im, niech migrują mają do tego pełne prawno, nikt nie powinien ich siłą zatrzymywać(zapewniając jakiekolwiek przywileje) ponieważ będzie to godzić w ich wolność i prawo do swobodnej migracji i o tym pan Zenom Timberland powinien najlepiej wiedzieć. A teraz próbuje zrobić im wbrew ich wolności.

 

Portret użytkownika kolo21

Straszne co my teraz zrobimy!

Straszne co my teraz zrobimy! Nie chcem się wzbogacić, nie chcem dobrej pracy, opieki zdrowotnej, mieszkania, samochodu, wolności. Pragnę być deptanym gojem, gnojonym przez całe życie a wkrótce może i bezdomnym, jak pewna ustawa zacznie się realizować. Aj Waj wracajta ha ha

kolo21

Portret użytkownika Jerry

Niech nie winią polityków,

Niech nie winią polityków, zdaża się (mimo wszystko), że politycy jednak wyrażają zdanie elektoratu. Niech mają pretensje do siebie, swoich ziomków i obranej przez nich drogi  zakłamania, wyrachowania, obłudy, dojenia innych nacji, wyimaginowanych odszkodowań i biznesu holokaustu. Niósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka. 
Czas najwyższy...

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Strony

Skomentuj