Anglosasi sugerują wmanewrowanie Polski w wojnę z Rosją i rezygnację z artykułu 5 NATO

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Prestiżowy magazyn Foreign Affairs opublikował artykuł, który zdobył sobie szerokie grono uwagi, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w Europie. Treść opublikowanego materiału dotyczy strategii Stanów Zjednoczonych wobec trwającego konfliktu na Ukrainie. Autorzy opisują koncepcję „koalicji chętnych”, która miałaby skupić w sobie kraje gotowe do wsparcia Ukrainy na polu bitwy, ale - co kluczowe - bez bezpośredniego zaangażowania USA. Czy Anglosasi znowu planują wrzucenie Polski pod pociąg jak zrobili to w 1939 roku?

 

Koncepcja "koalicji chętnych" polega na tym, że kraje, które najbardziej zabiegały o przyjęcie Ukrainy do NATO, miałyby teraz zagwarantować jej bezpieczeństwo, w obliczu groźby rosyjskiej interwencji. Wspomniane kraje, do których zaliczyć można państwa bałtyckie, Polskę, a być może nawet Finlandię czy Szwecję, miałyby być jedynymi odpowiedzialnymi za sytuację na Ukrainie, podczas gdy USA pozostałyby w cieniu.

Dochodzi do tego bardziej złożona kwestia - kraje wchodzące w skład tej koalicji musiałyby zrezygnować z powoływania się na art.5 NATO, przynajmniej do momentu, gdyby doszło do konfliktu na terytorium jednego z krajów członkowskich. Jest to kluczowy element tej koncepcji, który pozwalałby USA na uniknięcie bezpośredniego zaangażowania w europejski konflikt.

 

Za główny cel tego działania, autorzy wskazują na chęć utrzymania Ukrainy w stanie konfliktu z Rosją, bez konieczności zaangażowania głównych sił amerykańskich na kontynencie europejskim. Koncepcja ta nie jest bez kontrowersji i budzi wiele pytań, zwłaszcza w krajach, które mają zostać włączone do „koalicji chętnych”.

Polska znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji. Z jednej strony, silne wsparcie dla Ukrainy i chęć pomocy w razie konfliktu. Z drugiej strony, realne ryzyko udziału w konflikcie, który mógłby okazać się fatalny dla naszego kraju.

 

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia. Kto zapewnił Ukrainie wsparcie w ramach Memorandum budapesztańskiego? Czy nie przypadkiem USA i Wielka Brytania? Te kraje, jako sygnatariusze dokumentu, zobowiązały się do zapewnienia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Czyżby teraz, kiedy sytuacja staje się coraz bardziej napięta, zdecydowały się wycofać?

 

Końcowe refleksje skupiają się na odpowiedzialności i konieczności przemyślenia swojej pozycji przez Polskę. Jeżeli zaistniała sytuacja, w której USA są gotowe zrzucić odpowiedzialność na innych, czy naprawdę warto wchodzić w grę, która naraża nasz kraj na ogromne ryzyko? Czas odpowiedzi na to pytanie nieuchronnie nadchodzi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Wczoraj była 62 rocznica (10

Wczoraj była 62 rocznica (10.08.1961) użycia po raz pierwszy Agenta Orange - środka chemicznego do wypalania lasów, który spowodował epidemie nowotworów i deformacji wśród Wietnamczyków, która trwa tam do dnia dzisiejszego. Jankesi lubują się w liczbach i rocznicach - Agenta Orange użyto po raz pierwszy dokładnie w 12 rocznicę utworzenia Pentagonu (10.08.1949). W wyniku tego ludobójstwa na masową skalę zginęło 400 000 Wietnamczyków.

 

Portret użytkownika OCTOPUS

Coraz więcej Ukrainców

Coraz więcej Ukrainców dyskutuje na POLSKICH portalach społecznościowych. Ja polecam wam (bracia) banderowcy jechać do siebie i zapisać się jako mięso armatnie w walce z Rosjanami. Zamiast pyszczyć na Polskich portalach weźcie karabin do ręki i brońcie swoje kobiety i dzieci a nie siedzieć na zasiłkach. Jak tak dalej pójdzie to z waszego kraju zostanie wielki burdel a wasze kobiety będą obsługiwać nie tylko EU ale cały świat. 

Portret użytkownika inzynier magister

ludzie  z reguły mało co

ludzie  z reguły mało co wiedzą o anglosasach, a anglosasi to bardzo wierzący ludzie ! Polacy któzry są tu na forum często mnie atakują że wierzę w Jezusa Chrystusa, ale mało co wiedzą o wierze anglossasów !

weźmy kilka przykładów:

Spójrzmy teraz na waszyngtoński monument, który stoi na zachodzie od Capitolu. Faktycznie Washington Monument jest w linii prostej, dokładnie 90 stopni na zachód od Capitolu. Ów monument jest najważniejszym prezydenckim monumentem dla okultystów, ponieważ obelisk jest ustawiony wewnątrz obwodu, (koła.) Czym jest obelisk? Jest to czterostronny słup zakończony stożkową piramidą na szczycie.

Jest on krytyczne ważny w oczach okultystów ponieważ wierzą oni że duch starożytnego egipskiego boga słońca, Ra zamieszkuje ten obelisk.

Są na świecie trzy główne obeliski, a dwa z nich znajdują się w USA. Zgodnie z książką Eppersona "Nowy Świata Porządek", pierwszy obelisk został skonstruowany na placu (kwadrat) Św. Piotra w Rzymie i jest tak usytuowany, że każdy Papież przemawiający do zgromadzonego tłumu na placu musi mieć przed twarzą obelisk!Jest także obelisk w Bazylice Św. Piotra. Może to niektórych zaszokować że Kościół Boga zalecając celibat a tym samym ukazuje akt seksu na zewnątrz Bazyliki Św. Piotra i jest oznaczany jako "trójkąt w dół".

Drugi obelisk został przywieziony do Ameryki w 1881 z Aleksandrii (Egipt) i został ustawiony w Parku Centralnym w Nowym Jorku.

Trzeci obelisk znajduje się w Washington Monument, zbudowany ku pamięci pierwszego prezydenta, Goerge Washington (Mason). W świetle symboliki którą właśnie przestudiowaliśmy, wygląda na to, że Washington Monument oraz Centum Rządowe zostały skonstruowane oraz zaplanowane przez Masonów według masońskiej tradycji jako symbol prostego faktu, państwo to miało być kontrolowane przez Masonów od samego początku istnienia. Washington Monument posiada wszystkie atrybuty potwierdzające te plany.

Jest zbudowany z 36,000 bloków granitu. Liczba 36 jest wzięta z 3 x 12 i jest ważną liczbą w teologii masońskiej.

  • capston waży dokładnie 3,300 funtów
  • monument zawiera 188 specjalnie dostarczonych kamieni Pamięci (Total Recall), większość darowanych przez jednostki, stowarzyszenia, miasta i narody z całego świata. Ale masońskie loże z całego świata darowały 35 kamieni. Owe 35 bloków były włączone w inne a kilka ostatnich umieszczono na 330 stopniowym poziomie.
  • Koszt Washington Monument zaraportowano jako $1,300,000, ponownie wykazując demoniczną 13-kę.
  • Washington Monument ma 8 okien i powierzchni 39 stóp kwadratowych. Liczna 39 jest niezwykle święta ponieważ otrzymuje się ją mnożąc 3 x 13 i 39 dzieli się na dwa, co daje nam 19.5. Ta liczba także ma masońskie określone znaczenie. Pamiętamy ważność liczby 8 w numerologii okultystycznej, która oznacza "Nowy Początek". Łącząc z nią znaczenie liczby 13 "Ekstremalny Bunt" mamy więc stwierdzenie, że "Nowy Początek" (Nowy Świata Porządek) wynika z "Ekstremalnego Buntu". Wygląda także na to, że ma to połączenie  UPC/EAN 13 specyfikacjami kodu specyfikacyjnego czyli Znaku Bestii 6 6 6!

No i wierzą jeszcze w UFO istoty które oznaczają trójkątem w dół, mające się łączyć z rasą ludzką by stworzyć nową rasę panów, co możecie obejrzeć w tym filmie !

https://youtu.be/WVjN2lzNSk4

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika sebek

Z twojego postu wynika  ze w

Z twojego postu wynika  ze w to cow wierzysz to jest huja warte i sami oklucisci sa w watykanie. Oklamuja ciebie od llat a ty sam nie myslisz i lykasz sciemy o jakims wymyslonym jezusie. Twoj jezus jest dla innych niczym poza wciskanom bajka  przez oszustow tepym ludziom i ma dzialac  na wymuszenie bogactw i posluszenstwa.choloty (tepej)

Piszesz ze sa 3 obeliski , a te obeliski  sa:

"Jest on krytyczne ważny w oczach okultystów ponieważ wierzą oni że duch starożytnego egipskiego boga słońca, Ra zamieszkuje ten obelisk."

", pierwszy obelisk został skonstruowany na placu (kwadrat) Św. Piotra w Rzymie i jest tak usytuowany, że każdy Papież przemawiający do zgromadzonego tłumu na placu musi mieć przed twarzą obelisk!Jest także obelisk w Bazylice Św. Piotra."

Wiec po co w watykanie postawili taki obelisk jak nie wusnaja jezusa i boga .

Ty czasami myslisz samodzielnie czy wiesz tylko to co jakis pedofil ci powie z ambony ?

az sie sam zakrecilem Smile

Portret użytkownika ruda foka

ty to masz jednak nasrane i

ty to masz jednak nasrane i jestes chorym pojebem, kilka lat tu czytam i nie ma dla ciebie zadnej nadziei, niech zamkna te strone a ty razem z nia i skasowanymi kopiami tego forum / strony pojdziesz do biesow do kotla, co cie wydalo na ten swiat? , wpelzaj pod obslizgly kamien Z POWROTEM pojebie

Strony

Skomentuj