Anders Breivik chce utworzyć faszystowską partię polityczną

Kategorie: 

foto: pravda.ru
W 2011 roku, Anders Behring Breivik w dwóch zamachach w Norwegii zabił 77 osób, za co otrzymał karę więzienia i jednocześnie uchronił się przed uznaniem go za niepoczytalnego. Teraz oświadczył, że chce utworzyć partię polityczną, która będzie zapobiegać podobnym masakrom.

 

Breivik dokonał kilka lat temu zamachów aby zwrócić uwagę na multikulturalizm, islamizację Europy i upadek białej rasy. Uważał, że dokonanie takiej masakry będzie jedynym i skutecznym sposobem żeby świat zwrócił uwagę na ten problem. Patrząc na to co się dzieje między innymi w Wielkiej Brytanii, w Niemczech czy w Szwecji można powiedzieć, że problem jest jak najbardziej realny i nie został zmyślony.

 

Mężczyzna oświadczył w piątek, że jest w stanie wyrzec się przemocy i przeprosić za to co zrobił kilka lat temu pod warunkiem, że otrzymałby możliwość utworzenia Norweskiej Partii Faszystowskiej (NFP) i Ligi Nordyckiej (NL). Dodał również, że przebywając w więzieniu "poddał się demokratyzacji" i chciałby szerzyć swoją ideologię bez stosowania przemocy.
"Moje serce krwawi, jako były bojownik, przez barbarzyństwo jakie popełniłem 22 lipca. Jako były bojownik, najważniejszą rzeczą w moim życiu jest teraz upewnić się, że coś takiego nigdy się nie powtórzy" - oświadczył Anders Behring Breivik.
Partie polityczne, jakie chciałby utworzyć Breivik, miałyby za cel nie dopuścić w przyszłości do podobnych masakr. Były zamachowiec stwierdził, że władze więzienne pozbawiły go prawa do utworzenia partii politycznej, ponieważ konfiskują jego listy, w których zbiera podpisy potrzebne dla założenia partii.

 

 

Źródło: Reuters

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Anders Breivik występuje w

Anders Breivik występuje w obronie swego Narodu przed napływem różnych narodowości i Norwegowie  staja się mniejszością we własnym kraju , nie mającą niczego do powiedzenia  -  kto  to inicjuje i w jakim celu ?

Portret użytkownika Synteza analityczna.

Mieszkałem wtedy Oslo w

Mieszkałem wtedy Oslo w momencie tego zdarzenia. Kilka dni później wybrałem się zobaczyć miejsce gdzie rzekomo wybuch ładunek. Mam z tytułu mojego wykształcenia wiedzę w zakresie ładunków wybuchowych. Po obejrzeniu całych zniszczeń doszedłem do wniosku, że to nie mógł być ten ładunek podłożony przez Brevika. Fala uderzeniowa na kilku budynkach pokazywała kont jej natarcia a wynosił równo 50 stopni od powierzchni ziemi - jakby Brevik skonstruował idealny ładunek kumulacyjny, co jest sprzeczne z zasadą! wybuch musiał nastąpić na wysokości około 100-130m a nie na ulicy (największe zniszczenia były na ostatnich piętrach budynków, gdzie odległość od miejsca detonacji była największa), dziura pozostała po wybuchu była zbyt mała na szkody jakie on spowodował, w budynkach oddalonych o centrum na innych ulicach ewidentnie było widać odbicie tej fali uderzeniowej pochodzącej z góry a nie z poprzedniej ulicy lub położonej pod kątem. Szczególnie było to widoczne na framugach okiennych które zostały wypchnięte do środka, a co ciekawe w dwóch budynkach przed którymi nastąpił wybuch do części natarcia fali uderzeniowej framugi okienne były wyraźnie wypchnięte na zewnątrz a nie do wewnątrz, natomiast z drugie strony tego budynku były wepchnięte do środka. To przeczy wszystkiemu. Wiem że nikt nie zwrócił z przechodniów na to uwagi. Co ciekawe teren został otoczony, zabezpieczony i szybko wybudowano wysoki płot, prace remontowe prowadziła jedna firma powiązana kontraktami z rządem mająca kilka głównych firm podwykonawczych.
Nie ma możliwości aby szkody które widziałem spowodował jeden ładunek - taka jest oficjalna wersja.
Po tragedii w internecie pojawiły się nagrania z telefonów osób które uciekały, na kilkunastu z nich widać wyraźnie wiszący obiekt na miejscem zdarzenia (a minęło może kilka sekund od wybuchu), nie jest to helikopter.(za solomon) www.niezalezna.pl/45980-breivik-zostal-studentem#comment-1695129

Portret użytkownika koń który mówi

Gdyby wtedy zamordował 77

Gdyby wtedy zamordował 77 nierobów islamskich to może i uwierzyłbym mu w tę szlachetną ideę ratowania białej rasy w Europie. Ale sęk w tym, że on zabił białych ludzi, a konkretnie białe dzieci (w większości). Normalny socjopata z głową pełną ideologii faszystowskich, który nie zasłużył na to, by dłużej żyć, nie mówiąc o braniu udziału w życiu społecznym jakiegokolwiek państwa.

Strony

Skomentuj