Analiza aktywności wulkanicznej na świecie

Kategorie: 

wizualizacja pióropusza wulkanicznego

Na portalu TheExtinction Protocol znalazła się ciekawa analiza aktualnej sytuacji wulkanicznej na Ziemi. Raport koncentruje się na pióropuszach wulkanicznych, jako indykatorom przyśpieszających zmian.

 

Pióropusze magmy dają planecie geologiczną cieplną funkcję rozpraszania i jako takie są systemem wczesnego ostrzegania informującym, że procesy przyspieszają a poziom magmy rośnie równomiernie na całej planecie.

Zacznijmy od Indonezji i 18 wulkanów, które są tam teraz w pogotowiu lub okazują aktywność powyżej normalnej. Ze względu na pióropusze w okolicy Javy i Morza Koralowego, możemy się spodziewać coraz więcej niepokoju ze strony Sundoro, Merapi, Dieng, Taboro, Gunung Ranakah i Sirung. Jest to kompleks wulkaniczny, który składa się z około 28 stożków wulkanicznych.

 

Pióropusz magmy w okolicy Wysp Kanaryjskich powoduje roje trzęsień ziemi na El Hierro, gdzie odnotowano ponad 1000 wstrząsów w ciągu trzech tygodni. Niedawny gwałtowny wzrost aktywności wulkanicznej na Etnie i Stromboli można również być przypisana do działalności na pióropusz Etny.

 

Rzeki lawy, które płynęły z wulkanu Kilauea, wraz ze wzrostem drżeń, w tym trzęsienie ziemi 3,2 w lipcu dają przesłanki, że pióropusz na Hawajach jest równie wzburzony. Widzieliśmy też ostatnie trzęsienia ziemi na wybrzeżu Oregonu od Juan de Fuca, i wulkaniczne poruszenie na Islandii.

 

Dziś było również trzęsienie ziemi 4,9 w skali Richtera 10 km na południe od Wyspy Wielkanocnej. Z tego, co widzimy teraz, zegar czasu, który stoi za wieloma z tych zmian geologicznych wydaje się tykać coraz szybciej.

 

Mówi się, że Yellowstone jest jednym z najbardziej niebezpiecznych pióropuszy wulkanicznych na naszej planecie, a jego historyczne erupcję są łączone z ruchem całej północnoamerykańskiej płyty tektonicznej nacierającej na krater, mam teorię, że może to być ostatni etap imprezy i zmian ziemi od sił termicznych, przyspieszenia ruchów płyt tektonicznych i wzrostu ilości trzęsień ziemi i aktywności wulkanicznej.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika NEDDON

Powinnismy wszystko zrobic

Powinnismy wszystko zrobic aby do budowy tej elektrowni nie dopuscic !To jest egoistyczne podejscie wzgledem przyszlych pokolen. To jest samobojstwo. Calkiem przez przypadek dowiedzialem sie ze elektrownia ta zostala bardzo niedobrze zaprojektowana. W planach wystepuje bardzo duzo bledow. Podobno z projektanta tejze eletrowni szydza najbizsi jego wspolpracownicy. Wciaskaja wszystkim Polakom KIT ! Mysle ze przyszedl juz najwyzszy czas aby Polska uczyla sie od tych, ktorzy zrozumieli ze nie tedy droga. Japonia bedzie wszystko robic aby powylaczac wszystkie elektrownie Atomowe. Takich krajow jest wiecej.Ale z drugiej strony : Zastanawiam sie nad tym wszystkim. Martwimy sie o przyszlosc, ktorej moze dla nas zabraknac w tejze wibracji. A jednak sie martwimy. Dlaczego ? Bo sie inkarnujemy ? Bo zyjemy rownoczesnie we wszystkich wibracjach ? COS w Nas jest, bo sie martwimy ciagle, i spekulujemy, planujemy na nastepne lata, pomimo tego ze wiemy, ze najpierw bedzie ELENIN. Pozdrawiam 

jestem NIKT

Portret użytkownika Pulsar

Na Twoim miejscu "Dev..." nie

Na Twoim miejscu "Dev..." nie bym był taki pewien.Człowiek jak zacznie gdzieś grzebać dla pozornych korzyści to zwsze narobi bałaganu.Przykład z ostatnich dni:http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10066206,Gornicy_ida_na_zawal__a_Bytom_sie_zapada.html

Quote:
Do jesieni mieszkania będzie musiało opuścić około 600 bytomian. Domy się walą, uszkodzone zostały wodociąg, hala magazynowa, przedszkole i wiadukt na drodze 94. - To klęska żywiołowa - mówi prezydent Bytomia. (...) Z dnia na dzień ściany popękały, domy zaczęły się przechylać. Fedrujący 700 metrów pod ziemią górnicy uszkodzili też wodociąg, budynek przedszkola, halę magazynową i wiadukt na drodze nr 94 (jedną nitkę trzeba wyłączyć z ruchu). - U nas górze widać, jak idą z wydobyciem.
 Byle by z wydobyciem gazu łupkowego nie było podobnie, bo z tego co czytałem to wydobycie tego gazu cechuje straszne zniszczenie środowiska.

Portret użytkownika suntelia aion

A ja wlasnie sie wybieram

A ja wlasnie sie wybieram poogladac Eifel i okolice na przelomie sierpnia i wrzesnia. Mam nadzieje, ze nic tam nie bulgocze za bardzo. Jakos na poczatku roku bylo dosc silne trzesienie ziemi (silne jak na te czesc Europy) w okolicach Koblenz beee

Portret użytkownika devoratus

Hay - bez urazy, ale dla mnie

Hay - bez urazy, ale dla mnie to "proroctwo" to bzdura.
 
Po pierwsze ten "Bóg" sprawia wrażenie megalomana, który co kilka słów krzyczy "JA", "JA", "JA"...
Po drugie - jest zły, rozgniewany, zagniewany i tak dalej.
Po trzecie - dlaczego miałby się mścić na Chinach, które nie wieżą w "Jehowę" ?
 
Wizja rozgniewanego i okrutnego Boga - megalomana, to wizja stworzona na obraz i podobieństwo żydów, na potrzeby żydów.

 

 

Portret użytkownika Pulsar

A jak byś się czuł "Dev..."

A jak byś się czuł "Dev..." gdybyś powiedzmy wybudował piękny dom, i wynajął go innym do zamieszkania.Zachodzisz a tam bałagan, zniszczenia, rachunki nie popłacone, a w dodatku sąsiedzi się skarżą na twych najemców - więc co robisz: z początku ostrzegasz i ostrzegasz - dajesz nakaz i upomnienia, ale to nie skutkuje.Więc wkońcu wypowiadasz dzirżawę i wywalasz złych i niepoprawnych najemców z Twego domu.Tak właśnie robi teraz z nami Bóg, więc się nie denerwuj że napisano tak a tak... bo przypominasz tego nieporządnego najemcę, który też nie słuchał rad i pouczeń właściciela.

Strony