Analitycy spekulują, że saudyjska monarchia może upaść w ciągu 3 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Rodzina Saudów nieprzerwanie włada Arabią Saudyjską od 1932 roku. Rosyjski analityk Władimir Aleksiejew uważa, że tamtejsza monarchia absolutna może upaść już za kilka lat, ponieważ królestwo ingeruje w sprawy wewnętrzne innych krajów Bliskiego Wschodu.

 

Arabia Saudyjska uczestnicy od pewnego czasu w wojnie w Jemenie, gdzie wspiera tamtejszą władzę i atakuje szyickich rebeliantów. Działania wojenne zostały podjęte niemal natychmiast, choć organizacja ONZ nie wyraziła zgody na interwencję. W rzeczywistości było tak, że nikt o tę zgodę nawet nie zapytał.

 

Państwo Saudów stara się wpłynąć na inne kraje w tym regionie. Jednym z nich jest Iran, który prowadzi swój program jądrowy. Arabia Saudyjska od samego początku była gotowa na wojnę z tym krajem, na tzw. atak prewencyjny, lecz Stany Zjednoczone postanowiły obrać inny kierunek i rozpoczęły negocjacje. Ważne wydarzenia mają również odbywać się w saudyjskich kręgach władzy, o czym jednak nie dowiadujemy się z mediów.

 

Rosyjski analityk wskazuje, że Arabia Saudyjska może utracić kluczowego sojusznika - Stany Zjednoczone, które mogą związać się z Iranem. Wiele zależy od tego jak potoczą się negocjacje w sprawie programu nuklearnego. USA mogą po prostu obrać zupełnie inny kurs i rozpocząć współpracę z największym wrogiem królestwa Saudów. Jeśli przewidywania analityka są prawidłowe, za 3 lata może dojść do rozpadu Arabii Saudyjskiej.

 

 

Źródło: http://www.iran.ru/news/analytics/97521/Kogda_razvalitsya_saudovskoe_korolevstvo

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika 3plabc

Jak najbardziej możliwe, co

Jak najbardziej możliwe, co więcej Usa wcale nie musi zmieniać sojusznika z Saudów na Iran. Wystarczy tylko, żeby ISIS zyskało znacznie na sile, a zyskuje cały czas i zaatakowało zgniły Saudyjski reżim. Szejkowie nie żyją zgodnie z Koranem ( koprofiliai i modelki to tylko mały epizodzik hehehe) i dżihadystów to niezmiernie boli.... zawsze bolało....  prawda jest taka, że im większy będzie chaos w regionie tym islamiści będą silniejsi, a jak uznają, że już czas to zaatakują swoich sponsorów.

Portret użytkownika achiles

Saudowie obecnie mają u

Saudowie obecnie mają u siebie naprawdę mego problem w postaci szalejacego WIRUSKA NOWEGO, ponoć, bardzo śmiertelnego, tylko sporo ZACHODNIE ŚRODKI MASOWEGO OGŁUPIANIA tego ukrywają, przed swoimi opinniami publicznymi, mówiąc tylko o KOREI, a to pikuś, przy Arabii i tym, jak tam ten wirus szaleje i zbiera ŚMIERTELNE ŻNIWO. 

Portret użytkownika achiles

Hahahaha, SZATANY OPUSZCZĄ

Hahahaha, SZATANY OPUSZCZĄ SAUDÓW I SKUMAJĄ SIĘ Z PERSAMI, Lepszego dowcipu, już dawno, nie czytałem. Przecież, to PERSOWIE jako pierwsi na ŚWIECIE nazwali po imieniu SZATANY i od tamtej pory skutecznie się tego trzymają, wiedząc o tym, że SZATAN, TO PODSTĘPNA I ZWODNICZA BESTIA, oraz to, ze nigdy słowa, nie dotrzyma i zawsze ZDRADZI.  A to co się obecnie odbywa w postaci WSPÓLNEGO ROZLUŹNIENIA, to takie swoiste TESTOWANIE SZATAŃSKIE, na ile mogą se w przyszłości jeszcze pozwolić, NA BLISKIM WSCHODZIE i BADANIE SŁABOŚCI PERSÓW, nic więcej i na próżno tam szukać szczerej chęci POJEDNANIA, PRAWDZIWEGO. 

Portret użytkownika 85r

Ale bajki, arabia saudyjska

Ale bajki, arabia saudyjska nigdy nie utraci sojuszu z usa bo ta rodzina królewska tam rządzaca jest krwi żydowskiej.
Rosjanie z iranem co najwyżej mogą działać na żecz obaleni tej rodziny bo im obniżają ceny ropy i zagrażają militarnie. A usrael będzie robił wszystko by do tego nie doszło.
Bardzo słabych tych analityków ma rosja, jeden np w gazecie rosyjskiej twierdził że wybranie dudy na prezydenta ociepli stosunki rosyjsko polskie Smile
To już wróżka z fusów potrafi lepiej wywróżyć.

Skomentuj