Analitycy przewidują rozpad Unii Europejskiej i Rosji do 2025 roku

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Z najnowszego raportu, opublikowanego przez amerykańskie centrum analityczne Stratfor wynika, że w ciągu najbliższych 10 lat dojdzie do poważnych zmian na świecie. Specjaliści przewidują upadek Unii Europejskiej i Rosji oraz stabilność Stanów Zjednoczonych, które wciąż będą światową potęgą.

 

Autorzy najnowszych badań uważają, że wojna na Ukrainie będzie głównym tematem polityki międzynarodowej jeszcze przez kilka następnych lat. Rosja zacznie odczuwać skutki kryzysu demograficznego, dlatego będzie się starała zapewnić sobie bezpieczeństwo, jednak analitycy spekulują, że kraj raczej nie poradzi sobie z problemami.

 

W raporcie zaznaczono, że Polska, Węgry i Rumunia będą chciały odzyskać regiony, które odłączyły się od Rosji. Kraj, w którym obecnie rządzi Władimir Putin, utraci kontrolę nad Kaukazem Północnym, autonomiczna republika Karelia będzie żądała przyłączenia się do Finlandii, a Azja zostanie zdestabilizowana. Podsumowując, rosyjski rząd utraci kontrolę nad własnym państwem i może upaść, podobnie jak ZSRR.

 

Analitycy przewidują, że rozwój gospodarczy w Chinach zakończy się a kraj nie będzie w stanie rywalizować ze Stanami Zjednoczonymi. Co więcej, raport głosi, że Chiny będą musiały zmagać się z problemami wewnętrznymi - dojdzie między innymi do wzrostu nacjonalizmu, ale prawdopodobnie nie dojdzie do wojny w Azji.

 

Tymczasem kryzys w Unii Europejskiej będzie się wciąż pogłębiał aż może nastąpić jej upadek. Wszystko to za sprawą interesów, jakimi będą się kierować różne państwa członkowskie. Jeśli jednak unia się nie rozpadnie, badacze uważają, że nadal będzie funkcjonować ale w zupełnie innej formie - będzie bardzo osłabiona, niczym Rosja.

 

Analitycy wymieniają również państwo, które przetrwa wszelkie kryzysy i będzie jeszcze silniejsze niż obecnie - Stany Zjednoczone. Przewiduje się, że USA będzie potęgą gospodarczą oraz militarną, która będzie posiadała większe możliwości zaopatrywania się w zasoby energetyczne, co spowoduje, że polityka amerykańskiego rządu będzie ostrożniejsza w kwestii inwestycji finansowych oraz interwencji wojskowych.

 

 

Źródło: https://www.stratfor.com/sample/forecast/decade-forecast-2015-2025

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika z malme

Unia Europejska miala sie

Unia Europejska miala sie swietnie, bez krajow darmozjadow,pasozytow z kryminalnym asocjalnym spoleczenstwem, jak np polska rumunia bulgaria, itd ktore to kraje niczym nowotwor zzera od srodka wypracowany przez kraje-zalozycielskie mechanizmy i finanse Uni,  nic do niej nie wnoszac.Ponadto brak innych przyczyn problemow w Uni, bo z nimi kraje starej Uni zawsze sobie radzily.Anglia uwolnila sie z jarzma najazdu milionow pasozytow glownie z polski i innych krajow , oglaszajac Brexit.Nikt nie chce polakow u siebie.

 

Portret użytkownika Jomsborg

Wiem, że data, ale ten

Wiem, że data, ale ten komentarz tak mnie rozśmieszył, że muszę coś swojego dorzucić. Smile

Te kraje założyciele nie były pod komunistycznym butem przez kilka dekad, miały kolonie w Afryce, a w przypadku Niemiec zgarnęli niezły majątek z łupienia krajów podczas wojny, więc mieli z czego zbudować sobie dobrobyt. Poza tym kraje środowo-wschodniej Europy nie istniały w obecnej formie podczas rewolucji przemysłowej, która wysunęła kraje Zachodu na prowadzenie. Poza tym Zachód nie robił nam łaski, przyjmując do Unii. Po upadku ZSRR zgarnęli dużo naszych firm, wykupując za grosze, by je czasem po prostu zamknąć. A nas wykorzystywali jako tanią siłę roboczą do zbierania szparagów i do podcierania tyłka starym SS mannom. Nie mówiąc już o braku reparacji wojennych od Niemiec.

Krótko sumując: pierdolisz Pan, jak potłuczony.

Portret użytkownika Wlodi

Upadek rosji to najlepsze co

Upadek rosji to najlepsze co moze spotkac swiat. Trzymam kciuki i modle sie by to plugawe panstwo zniknelo czym predzej. A putina zeby spotkal zasluzony los - polany smola i obtoczony w pierzu pogoniony przez hmmm najpierw kijow, potem tiblisi, a na koncu przez grozny razem z ramzanem.

Portret użytkownika patriota

Cyt:      "Analitycy

Cyt: 
    "Analitycy przewidują, że rozwój gospodarczy w Chinach zakończy się a kraj nie będzie w stanie rywalizować ze Stanami Zjednoczonymi"                                           
 
.Zgadzam się z tym,tylko że na ziemi amerykańskiej.A ponadto Ameryka jest u nich podobno zadłużona  na 16 trylionów dolarów.Nie wiem w jakiej cenie jest Amerykańska ziemia,ale ją niedługo prawdopodobnie mogą Chińczycy odebrać za spłatę długu.

Strony