Amerykańskie systemy zarządzające atakiem nuklearnym są nadal uruchamiane za pomocą dyskietek

Kategorie: 

Źródło: Internet

Generał James Mattis, pełniący w administracji Donalda Trumpa, funkcję Sekretarza Obrony USA, nakazał przegląd wszystkich systemów jądrowych w USA. W trakcie audytu był zszokowany, gdy dowiedział się, że niektóre z tych systemów są nadal uruchamiane za pomocą dyskietki. 

 

Amerykański Sekretarz Obrony James Mattis nakazał natychmiastowe określenie poziomu wiedzy na temat systemów zarządzających amerykańskim arsenałem jądrowym. Słusznie zwrócono uwagę, że niekiedy mają one więcej niż 60 lat, a na niektórych nadal pracuje się za pomocą dyskietek. 

Przed dojściem do władzy prezydenta Donald Trump, mówił on publicznie, że USA „powinna znacząco wzmocnić i rozwinąć swój arsenał jądrowy" i po chwili od czasu objęcia urzędu Ministra Obrony przez generała Mattisa dowiedział się, że potrzebna modernizacja jest opóźniona o dekadę,co oznacza, że ​​niektóre bombowce dalekiego zasięgu mają ponad 60 lat, niektóre centra dowodzenia i kontroli nadal pracują na 8-calowych dyskietkach, a niektóre międzykontynentalne pociski balistyczne nie powinny być już stosowane ze względu na ryzyko awarii. 

 

Pentagon zaplanował już, w ciągu najbliższych 15 lat, wydanie wielu miliardów dolarów, które zostaną wydane między innymi na zakup nowego bombowca B-21, zaktualizowanie floty atomowych okrętów podwodnych i budowę nowych międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także systemów zarządzania i kontroli.

Jako najpilniejsze nakazano zmodernizowanie systemów zależnych od dyskietek, które koordynują obecnie wystrzeliwanie międzykontynentalnych pocisków balistycznych. Ma się to odbyć do końca 2017 roku, czyli do momentu gdy zakończy się proces audytu amerykańskiego arsenału jądrowego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika R41nm4n

A ja już wiem, że żaden z was

A ja już wiem, że żaden z was nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Łącznie z autorem tego newsa. Jak już to używają taśm perforowanych, a nie dyskietek. Każdy kto ma choć szczątkowe fałdy mózgowe będzie wiedział dla czego. Pomódlcie się do juzka i "królowej" może natchną was tą tajemną wiedzą. Ewentualnie możecie sobie to tłumaczyć śliskiej żydo-ufo-reptilian czy innych lucyfero-masono-nephilimów.

Portret użytkownika Jony5

Ale ja to tak może być,

Ale ja to tak może być, przecie hameryka taka wspaniała jezd. Na ksinżycu byli, tomahowkami lotnisko w syrii prawie zniszczyli Smile A na możu czarnym tylko system  Aegis się im zawiesił.

Ale co tam tramp chce wojny i jak tego nie naprawią to im fundusze obetnie bo on super biznesman jezd i basta. A jak się komus nie podoba to mu sankcje da i isis wyśle.

A ivanka trampek już zara tatusiowi powie gdzie tomahowki wysłać ma tylko telefon z izraela dostanie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Medium

Nigdy wcześniej nie

Nigdy wcześniej nie zaglądałam na źródłową stronę tego niusa, może ten temat to nie jest jakiś ewenement?

Jeśli jednak jest, to USSmania jest właśnie rozkładana na łopatki publicznie i bezlitośnie.

Zakrzyknięto: "Król jest nagi!"

Portret użytkownika nobody

Prawda jest taka, że systemy

Prawda jest taka, że systemy pisane 20 czy 40 lat temu - poprostu działały i robiły dokładnie to, do czego zostały zaprojektowanie, czego niestety nie można powiedzieć o oprogramowaniu obecnie klejonym ze ściągniętych kawałków z sieci przez niedouczonych sklejaczy kodu, które po wielokrotnym łatani nigdy nie działa jak powinno ...

Portret użytkownika Prawda boli

Dlatego właśnie drastycznie

Dlatego właśnie drastycznie wzrosło prawdopodobieństwo przypadkowego konfliktu jądrowego. Skoro ci "sklejacze kodu" (dobra nazwa) mają na szybko zastąpić obecnie stosowane systemy nowymi, to jest pewne że będą źle działać. Dodatkowo ponieważ mają mało czasu to ich nie przetestują "na sucho" tylko od razu wdrożą.

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Biorąc pod uwagę głównie to

Biorąc pod uwagę głównie to co piszesz  i to, że gates zawojował wszystko co korporacyjne, rządowe i wojskowe, to dam sobie głowę uciąć, że na większości rakiet (zwykłych i atomowych), dronach czy radarach - poza głównymi funkcjami, da się też pograć w pasjansa, napisać coś w notatniku i namalować w paincie
Parafrazując pewien dowcip informatyczny: to wszystko działa i jeszcze żyjemy - choć już nikt nie wie dlaczego, a niedługo zginiemy, i też nikt nie będzie wiedział dlaczego.

Portret użytkownika Nołan

Jak można systemy jądrowe nie

Jak można systemy jądrowe nie obsługiwać przez szajbuka ?! I kosmici nie mogą sobie nic zdetonować.

Do banku do mejla wszedzie logowanie przez szajbuka dla mas które nie lubią pamiętać loginów i haseł to idealne rozwiązanie, dla masowej kontroli naiwnych umysłów nie ma lepszego sposobu, ale pentagon nie ma konta na fejsie ? Impossible ?! Wink

Strony

Skomentuj