Amerykańskie siły specjalne otrzymają miniaturowe helikoptery do zadań zwiadowczych

Kategorie: 

Źródło: www.army.mil
Amerykańskie siły specjalne mogą wejść w posiadanie miniaturowych, zdalnie sterowanych helikopterów, które ułatwią rozpoznanie terenu i wykrycie potencjalnego przeciwnika. Helikopter PD-100 Black Hornet był w przeszłości wykorzystywany przez brytyjskie wojska w Afganistanie.

 

Ten niewielki robot waży jedynie 16 gram i może wykonywać lot przez 25 minut. Na jego pokładzie znajduje się kamera, która przesyła obraz bezpośrednio do operatora. Jego obsługa jest bardzo prosta i może zapewnić cenne informacje o położeniu przeciwnika.

 

PD-100 Black Hornet i jego możliwości zostały niedawno zaprezentowane podczas konwerencji National Defense Industrial Association. Choć niektóre kraje od dawna korzystają z tego typu urządzenia, niektóre elitarne jednostki z USA dopiero mogą wejść w jego posiadanie. Cena całego zestawu wynosi obecnie około 40 tys. dolarów.

 

 

Źródło: http://www.defenseone.com/technology/2015/05/us-special-forces-are-experimenting-bug-drones/113947/?oref=d-river

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Ot i mi wielkie osiągnięcie,

Ot i mi wielkie osiągnięcie, hahaha. Takie coś podobnego, to już 5 lat temu dzieciakowi kupić było można w BIEDRONIE, za 60 zł. tylko wystarczyło tam dodać jakąś mini kamerę i zwiększyć pułap latania i zasięg. A w HURCIE OD CHIŃCZYKÓW pewnie można to było brać i po 10 ZŁ. przy zakupach w kontenerach, to i każdy wojak miałby swego DRONA. 

Skomentuj