Amerykańskie siły lotnicze otrzymają broń laserową już za kilka lat

Kategorie: 

Źródło: General Atomics
Stany Zjednoczone intensywnie pracują nad bronią laserową od lat ale już wkrótce siły powietrzne, marynarka wojenna i wojska lądowe będą korzystać z niej na co dzień. Generał sił powietrznych USA Hawk Carlisle uważa, że działa laserowe będą dostępne już w najbliższej przyszłości.

 

System HELLADS (High Energy Liquid Laser Area Defense System) o mocy 150 kilowatów prawdopodobnie jako pierwszy zostanie zatwierdzony do użytku. W obecnej wersji urządzenie posiada wymiary 1,3 x 0,4 x 0,5 metra i już można byłoby go zamontować na maszynach bezzałogowych, takich jak General Atomics Avenger (znany również pod nazwą Predator C).

Źródło: DARPA

Twórca tej broni laserowej firma General Atomics chce się jednak upewnić, że system będzie skuteczny w zwalczaniu wszelkich celów (rakiet, pocisków moździerzowych, dronów i maszyn lądowych), dlatego poddawany jest rygorystycznym testom. W tym samym czasie, swoją broń laserową opracowuje koncern Lockheed Martin. Działo ABC (Aero-optic Beam Control - zdjęcie na dole) różni się od HELLADS tym, że zapewnia 360-stopniową ochronę w powietrzu przed rakietami i wrogimi samolotami. Jego wdrożenie przewidywane jest dopiero po 2030 roku.

Źródło: Air Force Research Laboratory

Hawk Carlisle uważa, że system HELLADS będzie gotowy do powszechnego użytku "już wkrótce". Trudno stwierdzić kiedy dokładnie to nastąpi - niektórzy szacują, że amerykańskie myśliwce i bezzałogowce będą wyposażone w broń laserową w 2020 roku. Jest to jednak górna granica - DARPA ma nadzieję, że nastąpi to już za 2 lub 3 lata.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/us-air-force-otrzyma-bron-laserowa-za-kilka-lat

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Mamy się cieszyć czy tylko

Mamy się cieszyć czy tylko się bać. Amerykanie mają to.A będą mieli tamto. A kogo to obchodzi ? Coś co ma służyć kolejnym wojnom.
Amerykanie są normalnymi ludźmi. Chcą żyć w pokoju tak jak my. Chcą dbać się o swoje rodziny i cieszyć się życiem.
Tylko komuś to cholernie przeszkadza !
 

Portret użytkownika MS

"DARPA ma nadzieję, że

"DARPA ma nadzieję, że nastąpi to już za 2 lub 3 lata"?. W Niemczech juz pojawily sie dowody na to ze ta bron jest juz stosowana. USA przeprowadzilo na oczach calego swiata pierwszy "atak" i jak zawsze wie o tym tylko garstaka ludzi.
Oczywiscie oficjalnie pilot zaatakowanego samolotu mial problemy psychiczne. Dla spiacej ludzkosci tragiczny wypadek a dla DARPA super wykonane zadanie, zlecenie sprawdzenia dokladnosci i sprawnosci broni w ataku na samolot zwyklych lini lotniczych. To nie jest nic nowego. USA codziennie przeprowadza operacje na wlasnej spolecznosci.
Jak zawsze dowody istnieja, nagrania itp lecz caly swiat wierzy ze byl to jedynie przypadek albo lepiej powiedziec tragiczny wypadek!

Portret użytkownika Xerxes

Weź ty się nie ośmieszaj, a

Weź ty się nie ośmieszaj, a jak Rosja robi broń masowej zagłady to im wręcz tutaj przyklaskujecie a czemu to ma służyć jak nie podbojom i zniszczeniu? Tym bardziej że broń laserowa nadaje się głównie do niszczenia dronów i rakiet.

Portret użytkownika AMR1

Nie pajacuj... Broń laserowa

Nie pajacuj... Broń laserowa będzie używana do niszczenia siły zywej, w tym cywili, budynków...
 Każda rakieta, czy system mechaniczny obroni sie z łatwością efektem lustra eliminując napastnika.
 Natomiast ludzie będa spalani na dymek...
 Rosjanie posiadaja broń torsyjną działającą  na empirycznej własnosci materii zwanej teorią prózni.
 Tak jak kiedyś wypowiadałem się na tym i innych forach istnieje światło o prędkosci bliskiej nieskonczoności, dzieki czemu oglądany Kosmos jest obrazem w czasie rzeczywistym.
Światło energetycznych obiektów niebieskich  dochodzące z odległych zakatków Kosmosu to co nazwałem magnetycznymi światłowodami jest w istocie energią próżni, która nie jest materią...
http://www.oswiecenie.com/pola_torsyjne.htm

Portret użytkownika Medium

To moje fotki, sama je

To moje fotki, sama je zrobiłam, telefonem SE K800i.
O, pardon, pierwsza jest mego byłego, innym urządzeniem, Nokia C2-01. Zapomniałam swego telefonu i prosiłam, żeby kliknął fotkę.
 

Skomentuj