Amerykańskie samoloty otrzymają broń laserową do 2023 roku

Kategorie: 

Źródło: DARPA
Amerykańskie siły lądowe i marynarka wojenna otrzymują już rewolucyjną broń laserową, czego nie można powiedzieć o tamtejszych siłach powietrznych. Przewiduje się, że samoloty wojskowe mogą zostać wyposażone w systemy laserowe dopiero na początku przyszłej dekady, tj. do 2023 roku.

 

Futurystyczna broń laserowa, rodem z filmów science fiction, ma zapewnić Stanom Zjednoczonym dominację nad innymi mocarstwami. Posiada ona wiele zalet - może posłużyć w obronie, tj. niszczyć nadlatujące pociski wroga, lub w ofensywie. Pojazdy naziemne, okręty i samoloty będą mogły zniszczyć każdy cel.

 

Broń laserowa będzie bardzo przydatna dla amerykańskich myśliwców. Samoloty nie będą musiały brać na pokład rakiet a wystarczy jedynie działo laserowe, za pomocą którego maszyna będzie mogła oddawać strzały nawet tysiące razy. Oczywiście wiąże się to również ze znacznie mniejszymi kosztami niż w przypadku stosowania tradycyjnych pocisków.

 

Jak ostatnio wspominaliśmy, amerykańskie wojsko będzie teraz prowadzić testy polowe działa laserowego HELLADS. Lotnictwo będzie musiało jeszcze długo czekać na nową broń. Gdy technologia będzie gotowa do użytku, w pierwszej kolejności otrzymają ją wielkie transportowce. Dopiero gdy broń zostanie poddana odpowiedniej miniaturyzacji, myśliwce szóstej generacji i bezzałogowce będą wyposażane w systemy laserowe.

 

 

Źródło: http://www.redorbit.com/news/technology/1113398151/air-force-wants-lasers-on-aircraft-by-2023-052715/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Krytyk

Dni USA sa juz policzone ...

Dni USA sa juz policzone ... przeszlo 40 milionow Amerykanow zyje z kartek na zywnosc. Dlug publiczny wynosi juz ponad 18,2 bilionow dolarow. Chiny, Rosja i inne kraje nie respektuja juz tego umierajacego kolosa. Kazdy, kto byl w USA, ten dobrze wie, ze ten kraj na lopatki pada. Detroit jest absolutnym symbolem upadku tego kiedys rak silnego panstwa.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Głupi pustynni

Głupi pustynni neandertalczycy. Już w tej chwili opracowałem wytyczne eliminacji zagrożenia tej broni...
To idioci. Wydadzą miliardy $$ na to badziewie i nic z tego im nie wyjdzie...
 Co jest najlepszą obroną przed laserem?
hiperbolidalny laser zwierciadlany... Tajemnicze słowo nieprawdaż?
 I jest 100-krotnie tańszy od atakującego...

Portret użytkownika Dominus

Cale sczescie ze ibecylu

Cale sczescie ze ibecylu istniejesz tylko wirualnie! Za swoja nienawisc do Ameryki i wrodzony infantylizm klasyfikujesz sie na najwyzsze kacapskie odznaczenie. Doprawdy jestes pionkiem z ktorego put-in nie moze sie naciszyc!

Portret użytkownika Dominus

reksiu POszczekaj sobie tyle

reksiu POszczekaj sobie tyle twojego ... Dla twojej informacji, nawet na tej witrynie, nikt szanujacy sie nie traktuje cie powaznie i nie chce z "czyms" takim jak ty dyskutowac - po prosu strata czasu. Jestes nadpobudliwym krostopatym troglodyta ktoremu marycha lub inne stymulanty obrzezaly mózg! Stąd twoja frustracja, dezorientacja i wulgaryzmy. Stad tez pewnie wywodzi sie twoj POciag do koszernej tematyki. Czy tego chcesz czy nie jestes palantem put-ina i tak juz chyba POzostanie. Co do do twojej domniemanej inteligencji ... no cóż, to nawet nie jest smieszne, nad twoim przechlapanym losem nalezy jedynie ubolewac.

Portret użytkownika excar

Powoli rebiata.Szatanom kasa

Powoli rebiata.Szatanom kasa się skończy. Interes z Samolikwidującą się napewno upadnie a Rosja się nie da oskubać. Tego ich zielonego papierka drukowanego na wagony  nikt niedługo nie będzie chciał a gospodarka leży.Podstawa jaką jest popyt wewnętrzny spada a eksport to już 28% rok do roku

Portret użytkownika Domins

Kolejny kacapski trol? Wasze

Kolejny kacapski trol? Wasze katastroficzne wizje Ameryki juz sa doprawdy nudne! Wbrew waszemu ciaglemu "pierdzeniu," Ameryka ma sie calkiem niezle i nic na razie nie zapowiada jej upadeku. To kacapia ledwo dysze, a kiedy powstanie "miedzy-morze" beda o was kacapach wzdychac tylko w przytulku dla komuchow - w Korei Polnocnej, o!

Portret użytkownika Król Maciuś the second

No, a my teraz kupimy

No, a my teraz kupimy przestarzale, nieprzydatne i diabelsko drogie ich rakietki, co sfinansuje USA nowa bron. Brawo polskie elity polityczne i wojskowe. Duchy poleglych w walce o wolna Polske sa z was dumme.

Skomentuj