Amerykańskie myśliwce zbombardowały syryjską wioskę - zginęło 52 cywilów

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia
W piątek rano amerykańskie samoloty wojskowe uderzyły w wioskę Birmahle, położoną w północno-zachodniej części Syrii. Okazało się, że nie było tam żadnych terrorystów. Wśród ofiar są wyłącznie bezbronni cywile.

 

Powstałe w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR) powiadomiło, że podczas nalotów zginęły 52 osoby, w tym 9 kobiet i 7 dzieci. Liczba ta może być nieco większa, ponieważ 13 kolejnych osób uznano za zaginionych. Jest to największa masakra cywili w tym kraju jaką dokonały amerykańskie wojska.

 

Od momentu rozpoczęcia nalotów, które prowadzone są przeciwko terrorystom, czyli od września zeszłego roku, śmierć poniosło co najmniej 66 bezbronnych osób. Teraz liczba ta wzrosła do ponad 118. Prezydent Syrii Baszar al-Assad wielokrotnie zwracał uwagę, że Stanom Zjednoczonym tak naprawdę nie zależy na tym aby zniszczyć terrorystów.

 

 

Źródło: http://www.syriahr.com/en/2015/05/65-killed-and-missing-in-a-massacre-by-the-u-s-led-coalition-aircrafts/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Paulo Gomez

A co tam dla US-raela 52

A co tam dla US-raela 52 osoby. Oni dla ratowania reputacji i swoich patologicznych zapędów poświęcić mogą miliony lekką ręką. Ale nie...nie zapominajmy że największe zło to Rosja i Putin. Tak mówią w tv a więc na pewno to prawda.
Prawda Klausik. Masz już mokro obrońco morderców i skur****nów?

Portret użytkownika Klaus

Widzę,iż cię chyba dupa ostro

Widzę,iż cię chyba dupa ostro rozbolała....
Ale chyba nie wiesz,że nie jestem ani za Ruskami ani za Jankesami czopie...  
Co do tej sprawy winni zostaną ukarani sprawiedliwość przyjdzie do każdego jeśli nic nie zostanie podjęte to wtedy nie wiem co z tym będzie.....
 

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika achiles

Human Rights Watch: arabska

Human Rights Watch: arabska koalicja najpewniej użyła w Jemenie bomb kasetowych

Koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej najprawdopodobniej użyła w Jemenie amerykańskich bomb kasetowych, zakazanych przez większość krajów świata - poinformowała organizacja broniąca praw człowieka, Human Rights Watch (HRW).
- Wiarygodny dowód wskazuje, że koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej wspierana przez siły USA użyła zakazanej amunicji kasetowej w atakach z powietrza na siły Hutich - napisano w komunikacie HRW. Mająca siedzibę w Nowym Jorku organizacja dodała, że nie jest w stanie uzyskać informacji na temat ewentualnych ofiar tych ataków. - Ta amunicja nie może być nigdy stosowana, pod żadnym pozorem - oświadczył Steve Goose z HRW, który monitoruje stosowanie różnych rodzajów broni.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/human-rights-watch-arabska-koalicja-najpewniej-uzyla-w-jemenie-bomb-kasetowych/c6g2jg
Czy kogoś to jeszcze dziwi??? Wszędzie tam, gdzie SZATANY PCHAJĄ SWOJE BRUDNE ŁAPSKA W CELU NAMIESZANIA W BŁOCIE I GNOJU Z TEGO UCZYNIENIE, tam zawsze pojawia się ta zakazana BROŃ, jak to miało miejsce w : Libii, Iraku, Syrii, Donbasie, Jugosławii i wielu innych konfliktach lokalnych na ŚWIECIE, tylko Gruzinów, przeciw ROSJANOM, bali się w ten syf wyposażyć, bo wiedzieli, jaka by była bezwzględna ODPOWIEDŹ

 

Portret użytkownika strażnik teksasu

 Polityka realizowana przez

 Polityka realizowana przez rząd amerykański ma de facto charakter ludobójczy, skoro tacy ludzie jak Holdren znaleźli się na kierowniczych stanowiskach. Nie łudźmy się, że są to tylko czcze dywagacje, niestety większość propozycji Holdrena jest od dawna wcielana w życie – i to nie tylko w USA, ale i w innych krajach, także w Polsce. Widzimy co się dzieje – sterowanie pogodą, wprowadzanie podatku od CO2,  ingerencja w rodzinę, wprowadzanie dewiacji jako normy, stała promocja aborcji, wszechobecne kamery, niszczenie wsi – cała ta Agenda21,  jest tylko realizacją nakazów jeszcze nieoficjalnego, lecz już działającego Reżimu Planetarnego. 
Holdren nigdy by się nie wybił na pozycję doradcy Prezydenta USA, gdyby jego filozofia nie pasowała globalistom. A im jak wiadomo, w tej chwili chodzi o jedno – wymordowanie większości ludności globu by mieć go dla siebie. I taka ideologia – ochrony Ziemi przed niszczącym wszystko człowiekiem, znakomicie się do tego nadaje.Holdren jest to fanatykiem Malthusa. Jest to następca Benthama, Malthusa i Darwina, innymi słowami głównych filozofów Imperium Brytyjckiego XIX wieku, czołowych przedstawicieli ideologii antyludzkiej  jest niebezpieczny, gdyż implikacją jego ideologii jest ludobójstwo

Portret użytkownika achiles

Szwed Anders Kompass,

Szwed Anders Kompass, dyrektor ds. operacji terenowych w Biurze Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka (UNHCHR) w Genewie został zawieszony w obowiązkach i może zostać zwolniony, ponieważ przekazał francuskiej prokuraturze tajny raport ONZ o francuskich żołnierzach z misji pokojowej ONZ, którzy wykorzystywali seksualnie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej.  Jak poinformowała brytyjska gazeta „The Guardian”, Anders Kompass przekazał dokument francuskim władzom, ponieważ ONZ nie podjęła działań, by zapobiegać kolejnym takim przestępstwom i ukarać winnych. Ze sprawy jasno wynika, że przestępstwo dotyczy dzieci i że w wielu przypadkach zmuszano je do stosunków seksualnych za jedzenie i pieniądze.  Są  to szokujące i przerażające świadectwa. Dzięki Andersowi Kompassowi ten koszmar wypłynął na powierzchnię i będzie dokładnie zbadany – powiedziała w wywiadzie dla gazety „Svenska Dagbladet” Paula Donovan z amerykańskiej organizacji praw człowieka Aids Free World. Jednak przedstawiciele ONZ wydali bardzo ostre oświadczenie, oskarżając Andersa Kompassa o poważne naruszenie protokołu. W oświadczeniu podkreślono, że wszyscy pracownicy UNHCHR muszą wiedzieć, że informacje stwarzające zagrożenie dla ofiar, świadków lub osób prowadzących śledztwo powinny zostać usunięte z raportu przed jego ujawnieniem. Dotyczy to w szczególności nazwisk dzieci i świadków. Zdaniem prezesa szwedzkiego stowarzyszenia Svenska FN-förbundet, wspierającego działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych Aleksandra Gabelica zaufanie do ONZ może zostać poważnie nadszarpnięte, jeśli pracownicy organizacji nie będą mogli zgłaszać przypadków nadużyć lub łamania prawa. W obronie Kompassa wystąpił ambasador Szwecji przy ONZ  Olof Skoog. Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Szwecji ds. prawnych Anders Rönquist w jednym z wywiadów powiedział, że Anders Kompass bardzo dużo zrobił w sferze praw człowieka w ONZ. Kompass pracuje w międzynarodowej organizacji i ONZ powinna samodzielnie zajmować się tą kwestią. Rönquist stwierdził, że ONZ nie może tolerować przemocy seksualnej wobec dzieci i ma obowiązek zrobić wszystko, aby podobne przypadki zostały zbadane. Według oficjalnych doniesień, szwedzcy przedstawiciele na razie nie kontaktowali się z Kompassem. Prawdopodobnie przebywa on w Genewie, gdzie zapadnie decyzja, czy zostanie zwolniony. 
I AŻ STRACH POMYŚLEĆ, ŻE TA JUŻ NIERAZ SKOMPROMITOWANA INSTYTUCJA, ZASTAŁA NIEGDYŚ POWOŁANA, DO PRZESTRZEGANIA NA CAŁEJ NASZEJ PLANECIE ŁADU, PORZĄDKU I POKOJU.

Portret użytkownika achiles

2 maja przypadała pierwsza

2 maja przypadała pierwsza rocznica tragicznych wydarzeń w Odessie, brutalnego, okrutnego masowego mordu, którego dokonali ukraińscy mieszkańcy Odessy, kibice i członkowie organizacji faszystowskich, na rosyjskojęzycznych mieszkańcach tego miasta. Niewinni, przypadkowi ludzie, zostali zapędzeni do budynku Domu Związków Zawodowych, budynek został podpalony, pilnowano żeby nikt nie uciekł…  Mechanizm był ten sam co przy mordach Polaków na Wołyniu — podniecony tłum, sterowany przez członków organizacji radykalnych i wzbogacony o kibiców podburzono przeciwko zwykłym ludziom, często przypadkowym. Mord miał na celu zastraszenie, co oddawały okrzyki ukraińskich oprawców wznoszone do palonych żywcem ofiar — „Gdzie jest wasz Putin?", „Tu jest Ukraina".  Każdy rosyjskojęzyczny mieszkaniec Krymu lub Donbasu jest świadom, że to samo było przygotowane dla ich regionów — żeby nie odważyli się upomnieć o swoje prawa, tylko podporządkowali się bez szemrania ukrainizacji i brutalnej prawicowej rewolucji.
PAMIETAJMY O TYCH HANIEBNYCH WYDARZENIACH I O OFIARACH, KTÓRE PODOBNIE, JAK NASI RODACY PRZEZ TYCH SAMYCH OPRAWCÓW, ZOSTALI W RÓWNIE BRUTALNE SPOSOBY POMORDOWANE, PRZEZ BANDEROWSKICH ZWIERZAKÓW. 

Portret użytkownika achiles

Zgadzasz się ze słowami tego

Zgadzasz się ze słowami tego waszego ekonomisty Clausiku???

Obietnice liderów Majdanu o nadchodzącej europejskiej przyszłości Ukrainy pozostają pustymi słowami. Tymczasem sytuacja w kraju pogarsza się z każdym dniem.Rząd Ukrainy nie może wziąć na siebie odpowiedzialności za sytuację w kraju i już przechodzi pod zewnętrzną kontrolę – uważa ukraiński ekonomista Ołeksandr Kołtunowycz.  Puste i kłamliwe obietnice o zbudowaniu Europy na Ukrainie przez ponad rok wiszą w powietrzu. W praktyce sytuacja przypomina częściowo zatopiony statek, który z każdym nowym dniem coraz bardziej tonie, a na pokładzie znajduje się ponad 40 milionów pasażerów, których władze porzuciły na pastwę losu – komentuje ukraiński ekonomista. Ukraina otrzymuje ogromne sumy pieniędzy od kredytodawców z zewnątrz, głównie od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Nie służy to jednak ożywieniu gospodarczemu lecz gdzieś znika. Kijów nie spieszy się również z realizacją zobowiązań wobec kredytodawców. W wyniku czego jesienią ubiegłego roku postanowiono definitywnie przekazać Ukrainę pod zewnętrzną kontrolę i przyjąć dziesiątki cudzoziemców do pracy na najwyższych stanowiskach w państwie – powiedział Kołtunowycz. Na szczycie Ukraina-UE pojawiła się także propozycja dopłacania ukraińskim urzędnikom przez UE, co w gruncie rzeczy oznacza podporządkowanie się ukraińskich władz Europejczykom.  Okazuje się, że próbując zdobyć wolność w 2014 roku, dziesiątki tysięcy Ukraińców, nie zdając sobie z tego sprawy, całkowicie uzależniło się od poszczególnych państw. Co więcej, po dojściu do władzy nowego zespołu Ukraina totalnie uzależniła się od międzynarodowych kredytodawców. A jeśli pamiętamy o tym, że we wszystkich siłowych strukturach aktywnie pracują zagraniczni instruktorzy, to okazuje się, że Ukraina stopniowo przekształca się w mało rozwiniętą kolonię obcych państw – podsumowuje ukraiński ekonomista.

 

Strony

Skomentuj