Amerykańskie myśliwce zbombardowały syryjską wioskę - zginęło 52 cywilów

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia
W piątek rano amerykańskie samoloty wojskowe uderzyły w wioskę Birmahle, położoną w północno-zachodniej części Syrii. Okazało się, że nie było tam żadnych terrorystów. Wśród ofiar są wyłącznie bezbronni cywile.

 

Powstałe w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR) powiadomiło, że podczas nalotów zginęły 52 osoby, w tym 9 kobiet i 7 dzieci. Liczba ta może być nieco większa, ponieważ 13 kolejnych osób uznano za zaginionych. Jest to największa masakra cywili w tym kraju jaką dokonały amerykańskie wojska.

 

Od momentu rozpoczęcia nalotów, które prowadzone są przeciwko terrorystom, czyli od września zeszłego roku, śmierć poniosło co najmniej 66 bezbronnych osób. Teraz liczba ta wzrosła do ponad 118. Prezydent Syrii Baszar al-Assad wielokrotnie zwracał uwagę, że Stanom Zjednoczonym tak naprawdę nie zależy na tym aby zniszczyć terrorystów.

 

 

Źródło: http://www.syriahr.com/en/2015/05/65-killed-and-missing-in-a-massacre-by-the-u-s-led-coalition-aircrafts/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Paulo Gomez

A co tam dla US-raela 52

A co tam dla US-raela 52 osoby. Oni dla ratowania reputacji i swoich patologicznych zapędów poświęcić mogą miliony lekką ręką. Ale nie...nie zapominajmy że największe zło to Rosja i Putin. Tak mówią w tv a więc na pewno to prawda.
Prawda Klausik. Masz już mokro obrońco morderców i skur****nów?

Portret użytkownika Klaus

Widzę,iż cię chyba dupa ostro

Widzę,iż cię chyba dupa ostro rozbolała....
Ale chyba nie wiesz,że nie jestem ani za Ruskami ani za Jankesami czopie...  
Co do tej sprawy winni zostaną ukarani sprawiedliwość przyjdzie do każdego jeśli nic nie zostanie podjęte to wtedy nie wiem co z tym będzie.....
 

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika achiles

Human Rights Watch: arabska

Human Rights Watch: arabska koalicja najpewniej użyła w Jemenie bomb kasetowych

Koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej najprawdopodobniej użyła w Jemenie amerykańskich bomb kasetowych, zakazanych przez większość krajów świata - poinformowała organizacja broniąca praw człowieka, Human Rights Watch (HRW).
- Wiarygodny dowód wskazuje, że koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej wspierana przez siły USA użyła zakazanej amunicji kasetowej w atakach z powietrza na siły Hutich - napisano w komunikacie HRW. Mająca siedzibę w Nowym Jorku organizacja dodała, że nie jest w stanie uzyskać informacji na temat ewentualnych ofiar tych ataków. - Ta amunicja nie może być nigdy stosowana, pod żadnym pozorem - oświadczył Steve Goose z HRW, który monitoruje stosowanie różnych rodzajów broni.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/human-rights-watch-arabska-koalicja-najpewniej-uzyla-w-jemenie-bomb-kasetowych/c6g2jg
Czy kogoś to jeszcze dziwi??? Wszędzie tam, gdzie SZATANY PCHAJĄ SWOJE BRUDNE ŁAPSKA W CELU NAMIESZANIA W BŁOCIE I GNOJU Z TEGO UCZYNIENIE, tam zawsze pojawia się ta zakazana BROŃ, jak to miało miejsce w : Libii, Iraku, Syrii, Donbasie, Jugosławii i wielu innych konfliktach lokalnych na ŚWIECIE, tylko Gruzinów, przeciw ROSJANOM, bali się w ten syf wyposażyć, bo wiedzieli, jaka by była bezwzględna ODPOWIEDŹ

 

Portret użytkownika strażnik teksasu

 Polityka realizowana przez

 Polityka realizowana przez rząd amerykański ma de facto charakter ludobójczy, skoro tacy ludzie jak Holdren znaleźli się na kierowniczych stanowiskach. Nie łudźmy się, że są to tylko czcze dywagacje, niestety większość propozycji Holdrena jest od dawna wcielana w życie – i to nie tylko w USA, ale i w innych krajach, także w Polsce. Widzimy co się dzieje – sterowanie pogodą, wprowadzanie podatku od CO2,  ingerencja w rodzinę, wprowadzanie dewiacji jako normy, stała promocja aborcji, wszechobecne kamery, niszczenie wsi – cała ta Agenda21,  jest tylko realizacją nakazów jeszcze nieoficjalnego, lecz już działającego Reżimu Planetarnego. 
Holdren nigdy by się nie wybił na pozycję doradcy Prezydenta USA, gdyby jego filozofia nie pasowała globalistom. A im jak wiadomo, w tej chwili chodzi o jedno – wymordowanie większości ludności globu by mieć go dla siebie. I taka ideologia – ochrony Ziemi przed niszczącym wszystko człowiekiem, znakomicie się do tego nadaje.Holdren jest to fanatykiem Malthusa. Jest to następca Benthama, Malthusa i Darwina, innymi słowami głównych filozofów Imperium Brytyjckiego XIX wieku, czołowych przedstawicieli ideologii antyludzkiej  jest niebezpieczny, gdyż implikacją jego ideologii jest ludobójstwo

Portret użytkownika achiles

Szwed Anders Kompass,

Szwed Anders Kompass, dyrektor ds. operacji terenowych w Biurze Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka (UNHCHR) w Genewie został zawieszony w obowiązkach i może zostać zwolniony, ponieważ przekazał francuskiej prokuraturze tajny raport ONZ o francuskich żołnierzach z misji pokojowej ONZ, którzy wykorzystywali seksualnie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej.  Jak poinformowała brytyjska gazeta „The Guardian”, Anders Kompass przekazał dokument francuskim władzom, ponieważ ONZ nie podjęła działań, by zapobiegać kolejnym takim przestępstwom i ukarać winnych. Ze sprawy jasno wynika, że przestępstwo dotyczy dzieci i że w wielu przypadkach zmuszano je do stosunków seksualnych za jedzenie i pieniądze.  Są  to szokujące i przerażające świadectwa. Dzięki Andersowi Kompassowi ten koszmar wypłynął na powierzchnię i będzie dokładnie zbadany – powiedziała w wywiadzie dla gazety „Svenska Dagbladet” Paula Donovan z amerykańskiej organizacji praw człowieka Aids Free World. Jednak przedstawiciele ONZ wydali bardzo ostre oświadczenie, oskarżając Andersa Kompassa o poważne naruszenie protokołu. W oświadczeniu podkreślono, że wszyscy pracownicy UNHCHR muszą wiedzieć, że informacje stwarzające zagrożenie dla ofiar, świadków lub osób prowadzących śledztwo powinny zostać usunięte z raportu przed jego ujawnieniem. Dotyczy to w szczególności nazwisk dzieci i świadków. Zdaniem prezesa szwedzkiego stowarzyszenia Svenska FN-förbundet, wspierającego działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych Aleksandra Gabelica zaufanie do ONZ może zostać poważnie nadszarpnięte, jeśli pracownicy organizacji nie będą mogli zgłaszać przypadków nadużyć lub łamania prawa. W obronie Kompassa wystąpił ambasador Szwecji przy ONZ  Olof Skoog. Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Szwecji ds. prawnych Anders Rönquist w jednym z wywiadów powiedział, że Anders Kompass bardzo dużo zrobił w sferze praw człowieka w ONZ. Kompass pracuje w międzynarodowej organizacji i ONZ powinna samodzielnie zajmować się tą kwestią. Rönquist stwierdził, że ONZ nie może tolerować przemocy seksualnej wobec dzieci i ma obowiązek zrobić wszystko, aby podobne przypadki zostały zbadane. Według oficjalnych doniesień, szwedzcy przedstawiciele na razie nie kontaktowali się z Kompassem. Prawdopodobnie przebywa on w Genewie, gdzie zapadnie decyzja, czy zostanie zwolniony. 
I AŻ STRACH POMYŚLEĆ, ŻE TA JUŻ NIERAZ SKOMPROMITOWANA INSTYTUCJA, ZASTAŁA NIEGDYŚ POWOŁANA, DO PRZESTRZEGANIA NA CAŁEJ NASZEJ PLANECIE ŁADU, PORZĄDKU I POKOJU.

Portret użytkownika achiles

2 maja przypadała pierwsza

2 maja przypadała pierwsza rocznica tragicznych wydarzeń w Odessie, brutalnego, okrutnego masowego mordu, którego dokonali ukraińscy mieszkańcy Odessy, kibice i członkowie organizacji faszystowskich, na rosyjskojęzycznych mieszkańcach tego miasta. Niewinni, przypadkowi ludzie, zostali zapędzeni do budynku Domu Związków Zawodowych, budynek został podpalony, pilnowano żeby nikt nie uciekł…  Mechanizm był ten sam co przy mordach Polaków na Wołyniu — podniecony tłum, sterowany przez członków organizacji radykalnych i wzbogacony o kibiców podburzono przeciwko zwykłym ludziom, często przypadkowym. Mord miał na celu zastraszenie, co oddawały okrzyki ukraińskich oprawców wznoszone do palonych żywcem ofiar — „Gdzie jest wasz Putin?", „Tu jest Ukraina".  Każdy rosyjskojęzyczny mieszkaniec Krymu lub Donbasu jest świadom, że to samo było przygotowane dla ich regionów — żeby nie odważyli się upomnieć o swoje prawa, tylko podporządkowali się bez szemrania ukrainizacji i brutalnej prawicowej rewolucji.
PAMIETAJMY O TYCH HANIEBNYCH WYDARZENIACH I O OFIARACH, KTÓRE PODOBNIE, JAK NASI RODACY PRZEZ TYCH SAMYCH OPRAWCÓW, ZOSTALI W RÓWNIE BRUTALNE SPOSOBY POMORDOWANE, PRZEZ BANDEROWSKICH ZWIERZAKÓW. 

Portret użytkownika achiles

Zgadzasz się ze słowami tego

Zgadzasz się ze słowami tego waszego ekonomisty Clausiku???

Obietnice liderów Majdanu o nadchodzącej europejskiej przyszłości Ukrainy pozostają pustymi słowami. Tymczasem sytuacja w kraju pogarsza się z każdym dniem.Rząd Ukrainy nie może wziąć na siebie odpowiedzialności za sytuację w kraju i już przechodzi pod zewnętrzną kontrolę – uważa ukraiński ekonomista Ołeksandr Kołtunowycz.  Puste i kłamliwe obietnice o zbudowaniu Europy na Ukrainie przez ponad rok wiszą w powietrzu. W praktyce sytuacja przypomina częściowo zatopiony statek, który z każdym nowym dniem coraz bardziej tonie, a na pokładzie znajduje się ponad 40 milionów pasażerów, których władze porzuciły na pastwę losu – komentuje ukraiński ekonomista. Ukraina otrzymuje ogromne sumy pieniędzy od kredytodawców z zewnątrz, głównie od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Nie służy to jednak ożywieniu gospodarczemu lecz gdzieś znika. Kijów nie spieszy się również z realizacją zobowiązań wobec kredytodawców. W wyniku czego jesienią ubiegłego roku postanowiono definitywnie przekazać Ukrainę pod zewnętrzną kontrolę i przyjąć dziesiątki cudzoziemców do pracy na najwyższych stanowiskach w państwie – powiedział Kołtunowycz. Na szczycie Ukraina-UE pojawiła się także propozycja dopłacania ukraińskim urzędnikom przez UE, co w gruncie rzeczy oznacza podporządkowanie się ukraińskich władz Europejczykom.  Okazuje się, że próbując zdobyć wolność w 2014 roku, dziesiątki tysięcy Ukraińców, nie zdając sobie z tego sprawy, całkowicie uzależniło się od poszczególnych państw. Co więcej, po dojściu do władzy nowego zespołu Ukraina totalnie uzależniła się od międzynarodowych kredytodawców. A jeśli pamiętamy o tym, że we wszystkich siłowych strukturach aktywnie pracują zagraniczni instruktorzy, to okazuje się, że Ukraina stopniowo przekształca się w mało rozwiniętą kolonię obcych państw – podsumowuje ukraiński ekonomista.

 

Portret użytkownika achiles

Niemiecka służba wywiadowcza

Niemiecka służba wywiadowcza BND nie tylko współpracowała z amerykańską NSA, wykonując dla niej usługi w Niemczech, ale i realizowała działalność szpiegowską w innych państwach Unii Europejskiej.„Stacja podsłuchowa BND w Bad-Eibling przez lata nielegalnie była wykorzystywana do szpiegostwa NSA przeciwko państwom europejskim. Wśród ofiar są wysokiej rangi urzędnicy francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Pałacu Elizejskiego i Komisji Europejskiej” – pisze niemiecka Sueddeutsche Zeitung. Po raz pierwszy skandal rozgorzał w sierpniu 2013 roku po demaskacji Snowdena. Kilka tygodni temu skandal osiągnął nowy poziom po tym, jak stało się jasne, że BND pomagała amerykańskim kolegom śledzić europejskich polityków i zajmować się szpiegostwem gospodarczym. Wiadomo teraz, dlaczego kanclerz Niemiec niezbyt oburzyła się faktem, że jej telefon był na podsłuchu, skoro nawet niemiecka BND jest zamieszana w skandal. Specjalna komisja Bundestagu zajęta jest śledztwem w sprawie działalności NSA USA w Europie, która zajmowała się szpiegostwem gospodarczym i szpiegowała polityków przy pomocy niemieckiego wywiadu. Z początku Urząd Federalny Kanclerz Niemiec zignorował uprzedzenia o szpiegowskiej działalności NSA, ale teraz resort przyznaje, że w 2005 i 2008 roku były takie raporty. Współpraca NSA i BND przeprowadzana była w celu zapobieżenia przemytowi broni i zagrażeniu terrorystycznemu po 11 września 2001 roku — powiedział André Hahn, przedstawiciel komitetu Bundestagu ds. kontroli nad służbami specjalnymi. Ale jeśli na przekór warunkom tej współpracy na celowniku znajdowały się kompanie i osoby prywatne, to jest to znaczące odejście od umowy. Na razie lista selektorów nie jest znana i utrzymywana w tajemnicy. Hahn uważa, że listę koniecznie należy przekazać komisji śledczej Bundestagu i komisji śledczej Parlamentu. Tylko wtedy można będzie ocenić rzeczywiste straty dla Niemiec i struktur europejskich.  O dostęp do dokumentów w tej sprawie jest dość trudno, a trwa to wszystko bardzo długo, mówi Hahn. Oczywiste jest, że znajdująca się u władzy w Niemczech „wielka koalicja” obawia się, że udostępniając niezbędne informacje przedstawi coś więcej. Chcemy wyjaśnić tę sprawę, ale stykamy się z nieokreślonymi mechanizmami tajności i wzajemnego krycia się w kręgach rządowych – powiedział André Hahn w wywiadzie dla SNA Radio (Niemcy). 
 
WEDLE MEJ OCENY,KTÓRĄ TU JUŻ ZRESZTĄ NIERAZ PRZEDSTAWIAŁEM, ZA NASZĄ AFERĄ PODSŁUCHOWĄ U SOWY I PRZYJACIÓŁ, TEŻ STOJĄ SZATANY, NA 90%. A robili to, by umacniać swoją samycz, na naszych SPRZEDAJNYCH PAJACÓW, U STERÓW WŁADZY z SZATAŃSKIEGO namaszczenia, już od ĆWIERĆWIECZA.
 Co zresztą zaowocowało, podczas wpakowania, NASZEGO KRAJU I NARODU, w cen cały syf i bagno UPADLIŃSKIE, PO SAMĄ SZYJĘ. 

Portret użytkownika achiles

Zwiększanie rosyjskich rezerw

Zwiększanie rosyjskich rezerw złota grozi opłakanymi skutkami dla amerykańskiej gospodarki, przeżywającej trudny okres, pisze dziennikarz Todd Wood w gazecie Washington Times. Biorąc pod uwagę sytuację geopolityczną, zakup przez Rosję złota jest znakiem pewnych nadchodzących wydarzeń, a także pokazuje w nowym świetle plany Putina. Zdaniem dziennikarza, wiedząc o złym stanie amerykańskiej gospodarki przeciwnicy Stanów Zjednoczonych patrzą w przyszłość i próbują rozegrać słabe miejsca USA.  „Rosja czeka, kiedy Ameryka obudzi się i zrozumie, że Rosja to państwo, którego waluta jest chroniona przez złoto” – pisze Wood. Jeśli Bank Centralny Rosji podwyższa nawet kluczowe stawki, aby uratować walutę, zadłużenie państwa i tak jest znacznie mniejsze niż dług państwowy USA, zauważa autor. Podwyższenie kluczowej stawki choćby o 1% będzie kosztowało USA setki milionów dolarów, na co Waszyngton po prostu nie może sobie pozwolić. I właśnie w tej sytuacji, zdaniem dziennikarza, zabezpieczony przez złoto rubel odegra swoją rolę. „Rosja to wie. Cały świat to wie. W połączeniu ze złym zarządzaniem państwem nasza słabość ekonomiczna zamieni się w słabość wojskową i geopolityczną”. Według  Wooda, amerykańskie „papierowe pieniądze są warte tylko tyle, co papier, na którym zostały wydrukowane”, a zachodnie państwa dobrobytu upadną pod własnym ciężarem.  Zapasy złota monetarnego w międzynarodowych rezerwach Federacji Rosyjskiej w marcu wzrosły o 2,58% i 1 kwietnia 2015 roku wyniosły 39,8 miliona uncji (1237,9 tony). Bank Rosji zwiększył zakup złota w 2014 roku w celu dywersyfikacji swoich rezerw walut i złota oraz w celu zniesienia deficytu gotówki w rublach. Zapasy monetarnego złota w międzynarodowych rezerwach Federacji Rosyjskiej za 2014 rok wzrosły o  16,5% — do 38,8 milionów uncji (1206,8 tony) z 33,3 milionów uncji (1036 ton) na 1 stycznia zeszłego roku. 
 
CHNY TEŻ SYSTEMATYCZNIE POWIĘKSZAJĄ SWOJE REZERWY ZŁOTA I TO W SPOSÓB RZECZYWISTY, A NIE FILMOWY, JAK MA TO MIEJSCE w SZATANACH, NA KANALE DISCOVERY W FILMACH: " poszukiwacze złota i morze złota " .

Portret użytkownika achiles

Kryzys na Ukrainie

Kryzys na Ukrainie doprowadził nie tylko do pogorszenia relacji między Rosją a Zachodem, ale i do ograniczenia programów współpracy w zakresie broni jądrowej na linii Moskwa-Waszyngton.Jednym z negatywnych skutków rozwoju ukraińskiego kryzysu, oprócz pogorszenia relacji między Rosją a Zachodem, jest ograniczenie współpracy na linii Moskwa-Waszyngton w zakresie nierozprzestrzeniania broni jądrowej – uważa Bryan Bender, redaktor amerykańskiej gazety „Politico”. Jego zdaniem nie można nie zauważać „ostrego i zimnego faktu”, że po 25 latach od rozpadu ZSRR „Waszyngton i Moskwa do tej pory posiadają prawie 2000 bomb jądrowych, gotowych do startu w każdej chwili, aby wzajemnie się zniszczyć”. Podwyższona gotowość na tle ukraińskiego kryzysu, według niego, „wywołuje nowe obawy, że pogłębienie braku zaufania między byłymi przeciwnikami znacznie zwiększa ryzyko błędów, które mogą doprowadzić do katastrofy jądrowej”. Autor artykułu przytacza słowa amerykańskiego generała Jamesa Cartwrighta, który do 2011 roku nadzorował arsenał jądrowy USA. Uważa on, że USA i Rosja mogą doprowadzić do „przypadkowej wojny jądrowej”, wywołanej „błędem służb wywiadowczych lub błędnym zrozumieniem dążeń drugiej strony”. Właśnie dlatego, zdaniem amerykańskiego generała w stanie spoczynku, Rosja i USA potrzebują „godzin, jeśli nie dni” na podjęcie decyzji, aby nie dopuścić do błędów, „zachowując przy tym silne siły powstrzymywania”. Bender pisze, że „większość programów współpracy między Moskwą a Waszyngtonem w zakresie broni jądrowej padło ofiarą ukraińskiego kryzysu”.  Obie strony zawiesiły szereg wspólnych działań ograniczających rozprzestrzenianie broni i materiałów jądrowych na całym świecie i powstrzymują się od podpisywania nowych traktatów o kontroli zbrojeń, które w dalszym ciągu ograniczałyby ich arsenały jądrowe – podsumowuje Bender.
Muszą się obawiać czegoś co ROSJA posiada, skoro ktoś taki o coś takiego apeluje, znając cały ARSENAŁ SWÓJ I PRZECIWNIKA, jak każdy z was zna SWOJE MIESZKANIA. 

Portret użytkownika achiles

Zaplanowane na połowę maja

Zaplanowane na połowę maja manewry morskie Rosji i Chin na Morzu Śródziemnym, które odbędą się po raz pierwszy w historii stosunków dwustronnych tych państw, oceniane są przez chińskich i amerykańskich analityków jako sygnał polityczny dla Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej o tym, że mocarstwa kontynentalne zjednoczą się w obliczu mocarstw morskich, aby wzajemnie bronić swoich interesów, pisze amerykańska gazeta New York Times. Zdaniem profesora stosunków międzynarodowych Chińskiego Uniwersytetu Ludowego w Pekinie Shi Yinhong, tymi manewrami Rosja i Chiny chcą pokazać, że umacniają swoje partnerstwo strategiczne idemonstrują USA i Europie, że razem będą walczyć o swoje interesy.Chińska flota wojenna jeszcze nigdy w swojej historii nie przeprowadzała szkolenia na Morzu Śródziemnym, a tym bardziej nigdy z Rosją. Naukowiec jest zdania, że tym gestem Rosja chce zademonstrować USA, że nie znajduje się w izolacji, jak one uważają i, co więcej, może przeprowadzać manewry u granic Europy. Z kolei Chiny w ten sposób reagują na umocnienie współpracy wojskowej USA z Japonią, o czym poinformowano podczas wizyty japońskiego premiera w Waszyngtonie. Manewry te pozwolą Chinom zademonstrować USA ich silne i przyjazne stosunki z Moskwą. Chińskiemu ekspertowi wtóruje amerykański wykładowca badań strategicznych Collage’u Marynarki Wojennej USA w New Port Peter Dattom, który uważa, że same szkolenia nie są tak ważne, jak ich podtekst.  „Zakłada się, że Rosja i Chiny wysyłają polityczny sygnał USA i Europie o tym, że mocarstwa kontynentalne łączą się, aby wspólnie bronić swoich interesów w obliczu morskiej opozycji” – powiedział on.  Rosyjska i chińska marynarka wojenna prowadzą od 2012 roku okresowe wspólne szkolenia na wodach rosyjskiego wybrzeża wschodniego.  Pod koniec marca rzecznik Ministrstwa Obrony Chin Gen Yanshen powiedział, że zgodnie z planami Rosji i Chin, floty wojskowe obu państw w połowie maja odbędą wspólne manewry na Morzu Śródziemnym pod nazwą „Współpraca morska 2015”. Celem manewrów jest pogłębienie przyjacielskiej współpracy między Rosją i Chinami i umocnienie zdolności bojowej obu państw w zakresie odparcia zagrożeń na morzu.  Informowano, że w szkoleniach udział weźmie 9 okrętów z obu stron, które będą opracowywać obronę morską, napełnienie zapasów, konwojowanie statków i zapewnienie bezpieczeństwa transportu morskiego.
 
KONSEKWENTNIE REALIZUJĄ SWOJE CELE, NIE MA CO. 

Strony

Skomentuj