Amerykańskie myśliwce przechwyciły na Pacyfiku dwa rosyjskie bombowce Tu-95

Kategorie: 

Przechwycenie Tu-95 nad Alaską - źródło: youtube.com

Siły powietrzne USA wysłały samoloty myśliwskie, aby przechwycić dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95, które prowadziły lot wokół amerykańskiej wyspy Guam na Pacyfiku. O incydencie doniosła telewizja NBC News, nie podano jednak daty zdarzenia.

 

Armia USA potwierdziła, że na radarze pojawiły się dwa turbośmigłowe bombowce strategiczne, według klasyfikacji NATO noszą pseudonim "Niedźwiadek" (Bears).  Ich przechwytywaniem zajęła się baza US Air Force Base "Andersen”, z której poderwano dyżurną parę myśliwców F-15.

 

Jednak kanał TV poinformował, że "relacje między samolotami USA i samolotami rosyjskimi pozostały na poziomie profesjonalnym”. Podkreśla się, że rosyjskie bombowce cały czas pozostawały w przestrzeni międzynarodowej.  Armia USA wyjaśniła, że był to długi lot dwóch rosyjskich bombowców, co wiązało się z potrzebą tankowania w powietrzu.  Intruzów dostrzegł nie tylko radar, ale i satelity, które śledziły Tu-95 od chwili, gdy wystartowały z lotniska w północno-wschodniej części Rosji. 

Według NBC, również japońska ochrona powietrzna w celu ostrzeżenia poderwała kilka myśliwców, gdy rosyjskie samoloty przeleciały w pobliżu japońskiej przestrzeni powietrznej.  Ustalenie, czy oba "Bears" miały na pokładzie broń jądrową, nie jest możliwe.  Ze swojej strony, rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji, powiedział BBC, że istnieją regularne loty bombowców na Pacyfiku i nie jest to nic nowego. Guam znajduje się w zachodniej części Oceanu Spokojnego w archipelagu Marianów, stanowiącego część USA.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika sznupa10

            musze to w końcu

 
 
 
 
 
 
musze to w końcu napisać , na żadnych forach nie upubliczniają , chcę mieć czyste sumienie......... Wy chyba nie.
Codziennie w każdym większym  mieście parę autokarów opuszcza nasz kraj. Pełne są ludzi wykształconych( studia + 2 , 3 ,4 języki) pomijając tych na emeryturze #0%) 
Wy wstawiacie SWOICH, a jak trzeba  w URZĘDZIE odebrać telefon po ( angielsku , niemiecku , francusku, włosku) t o czekają po godzinie......aŻ KOGOŚ ZNAJDĄ...(wskażą) ŻENADA TO BARDZO SKROMNE OKREŚLENIE.Ale my tego długo nie wytrzymamy..............Przyjżyjcie sę "zawartości" autokarów!!!!!! 

Portret użytkownika lolek

"Ustalenie, czy oba "Bears"

"Ustalenie, czy oba "Bears" miały na pokładzie broń jądrową, nie jest możliwe"
tylko  skad zalozenie ze mogly miec  w ogole  bron jadrowa??no i po co mialy niby ja miec?te delikatne sugestie  sa smieszne .lubie  tu  wchodzic  by  polepszyc sobie humor i oderwac od rzeczywistosci!!:)

Portret użytkownika esssm

niezły ten rosyjski samolot

niezły ten rosyjski samolot ... swego czasu nie był tam toalety , było wiadro . Piloci ubrani sa w jakies "arktyczne" ubrania bo nie ma ogrzewania albo jest za słabe. samolot z odległosci kilkuset km moze wykryc ... okret podwodny bo jest tak głosny . Ale moze leciec przez kilkadziesiat godzin i to naprawde jest wyczyn i cos niesamowitego

Portret użytkownika Ja

Pionki poszły w ruch, trwa

Pionki poszły w ruch, trwa ustawianie figur na "szachownicy", czekamy na pata?, czy na to gdy "ktoś" zacznie szachować? Mat i mamy niezły burdel :] pytanie o co toczy się gra? o surowce czy o dominację na globie? Wielki Krach tuż tuż. Zadłużenie tzw. potęg światowych nie maleje, sztuczne utrzymywanie mamony w końcu się odbije czkawką.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Kamil

Przesańcie na adminów

Przesańcie na adminów nadawać, a skoro wam sie niepodoba gramatyka fakty to czy tamto to po co wchodzicie na tą stronkę? wynocha stad trolle internetowe. Zacznijcie szanować tych ludzi którzy zajmują się tą stronką po to aby wam otworzyć okienko na świat. Potraficie tylko krytykować ludzi, a ciekawe ile sami byście ogarneli informacji. 
Bez obrazy dla wszystkich mówię tylko o moich trzech przedmówcach

Strony

Skomentuj