Amerykańskie media sugerują, aby wysłać broń dla "opozycji" w Iranie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Stanach Zjednoczonych otwarcie mówi się, że należy wykorzystać zryw "uciskanych Irańczyków", aby dokonać przewrotu. Rozważa się nawet udzielenie wsparcia dla ludzi, których określa się już mianem opozycji. Amerykańscy politycy i dziennikarze za wszelką cenę próbują wmówić, że w Iranie trwa spontaniczna rewolucja i trzeba jej pomóc się dokonać.

 

Kilka dni temu na stacji telewizyjnej Fox News odbyła się dyskusja trzech zwolenników przewrotu w Iranie. Sean Hannity, komentator polityczny, który prowadzi program telewizyjny Hannity & Colmes, w rozmowie z Amir-Abbasem Fakhravarem i byłym ambasadorem USA przy ONZ Johem Boltonem wypowiedział słowa, które mogą sugerować, że protesty antyrządowe w Iranie zostały już wcześniej dobrze zaplanowane.

"Pomogłeś zorganizować to, co ma dziś miejsce. Masz z nimi kontakt każdego dnia. Jak wygracie rewolucję bez broni? Gdy macie [przeciwko sobie] Gwardię Rewolucyjną i inne wojsko?"

Amir-Abbas Fakhravars to irański dysydent, który spędził kilka lat w więzieniu, był torturowany i prześladowany przez rząd. Jest on zwolennikiem przewrotu i zaprowadzenia demokracji w Iranie. Na stacji Fox News stwierdził, że skoro Irańczycy wykrzykują słowa typu "śmierć dyktatorowi" to znaczy, że trzeba im pomóc i oczywiście mają tego dokonać Amerykanie i "międzynarodowa społeczność".

 

Sean Hannity poszedł o krok dalej i powiedział wprost, że jeśli USA nie pomogą to nastąpi "masakra wielu młodych studentów". Wtedy John Bolton zapowiedział, że Stany Zjednoczone udzielą jakiejś pomocy "opozycji" i zaczął wymieniać, że będzie potrzebny między innymi lepszy dostęp do internetu oraz pieniądze.

Jak wiele wypowiedzi i deklaracji musi paść, aby dla wszystkich ludzi było to jednoznaczne z tym, że Stany Zjednoczone znów mieszają w Iranie i próbują obalić kolejny rząd pod przykrywką walki o prawa człowieka? Ciekawostką jest, że kilka dni temu w stolicy Arabii Saudyjskiej miał miejsce protest 11 książąt, którzy krytykowali rząd za wprowadzenie opłat za wodę i prąd dla członków rodziny królewskiej, za co zostali aresztowani. Stany Zjednoczone nie interesują się zatrzymaniami i pogarszającą się sytuacją gospodarczą u Saudów, ale dokładnie za te same problemy potępiają Iran. Ingerencja w sprawy wewnętrzne tego państwa ma charakter głównie polityczny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika CzarnyOlo

To świetnie że programujesz

To świetnie że programujesz jeszcze jedną grę. A nie ma tam czegoś o wysyłaniu batalionu robotów latających, kroczących, ryjących lub co chcesz na opornych partyzantów (którzy z resztą gówno znaczą) albo chociaż o bombach sonicznych? Bo wojny wygrywa się już zabawkami a te zabawki dosyć mocno odleciały na dzisiaj.

Portret użytkownika rtty4

"Kilka dni temu na stacji

"Kilka dni temu na stacji telewizyjnej Fox News odbyła się dyskusja trzech zwolenników przewrotu w Iranie."

Figlarze. Rzeczywiście musiała to być zacięta dyskusja i wymiana zdań przez trzy osoby o takich samych poglądach Smile To się chyba nazywa "dmuchaniem w tą samą trąbę", "piciem z dzióbków", "wzajemnym lizaniem dup" albo "ordynarną propagandą udającą dyskusję"

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Surun

Hungarika nie zagra na Jasnej

Hungarika nie zagra na Jasnej Górze

Podczas planowanej na sobotę X Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę miał wystąpić węgierski zespół Hungarika, który w swoim repertuarze ma wiele patriotycznych piosenek po Polsku. Nie spodobało się to jednak fundacji Otwarta Rzeczpospolita oraz Gazecie Wyborczej, dlatego też koncert nie dojdzie do skutku.

Dzisiaj zgody na sobotni koncert nie wyraziły władze Klasztoru Jasnogórskiego. Według fundacji Otwarta Rzeczpospolita, zespół Hungarika współpracuje z politykami Jobbiku, który to natomiast według tej fundacji ma być organizacją neofaszystowską.

 

Jobbik posiada swoją reprezentację parlamentarną, będąc trzecią siłą w Zgromadzeniu Narodowym. Według ostatnich sondaży Jobbik jest największą partią opozycyjną o poparciu dwucyfrowym.

za: http://dzienniknarodowy.pl/hungarika-zagra-jasnej-gorze/

Portret użytkownika Surun

W Polsce pojawił się odporny

W Polsce pojawił się odporny na antybiotyki szczep bakterii zapalenia płuc. Przywędrował z … krajów arabskich

Pałeczka zapalenia płuc (Klebsiella pneumoniae) typu OXA-48 dopadła 8 pacjentów na Pomorzu. Sanepid przyznaje, że leczenie jest bardzo trudne bo bakterie te są odporne na antybiotyki.

– To niechorujący nosiciele – wyjasniła dr Aneta Bardoń- Błaszkowska, kierownik Oddziału Epidemiologii w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gdańsku.

 

Jak informuje „Radio Gdańsk”, jeszcze w tym tygodniu wojewoda pomorski ma powołać specjalny zespół, którego zadaniem będzie monitorowanie sytuacji i niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognisk bakterii – co zapowiedział Tomasz Augustyniak, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku. W zespole znajdą się wojewódzcy konsultanci ds. epidemiologii, mikrobiologii lekarskiej, pielęgniarstwa epidemiologicznego oraz przedstawiciele Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i inspekcji sanitarnej w Gdańsku.

 

Szczepy OXA-48 pochodzić mają z krajów arabskich. Do Polski mogły trafić bezpośrednio z nich lub poprzez kraje Europy Zachodniej.

za: http://dzienniknarodowy.pl/polsce-pojawil-sie-odporny-antybiotyki-szczep-bakterii-zapalenia-pluc-przywedrowal-krajow-arabskich/

Portret użytkownika Dzialonpt91

Wracając do głównego tematu

Wracając do głównego tematu ,Rząd  IRANu a społeczeństwo Perskie to nie to samo. Większość Persów uważa że Islam pochodzi od barbarzyńców nomadów z pustyni Mekki i Medyny i że ta religia niszczy ich od środka i nie jest ich religią , pamiętajmy że Iran to Persja a rząd Irański to Saudowie rządzący po przez szantaż , brak praw , brak sprawiedliwości i zastanawiam się dlaczego  tak piszecie że to sprawka Ameryki , Protesty są związane z dyktaturą islamską i Persowie mają dość izolacji i na dodatek media walą głupoty na temat rewolucji w Iranie która de fakto nie jest zasługą Ameryki , tam rewolucja trwa od 1956 a dyktatura zaostrza się ponieważ islam tam upada i Rząd bez szariatu nie ma bytu w Persji . Pamiętajmy że Persowie pomagali chrześcijanom Polskim oraz żydom Polskim od 1900 do 1950 a wtedy nie było dyktatury religijnej , można , można .
  A Amerykany po prostu chcą aby świat myslał że to ich zasługa to całkowita nie prawda.

Portret użytkownika charis

znowu będzie jak w Syrii =

znowu będzie jak w Syrii = poburzone miasta, głód i setki tysięcu zabitych. Bronią nic dobrego się nie zbuduje. Walką, nienawiścią, rozruchami, ewoltami nic dobrego się nie zbuduje. Miłość buduje ale ona jest w pogardzie ... 

Portret użytkownika Dzialonpt91

Nie rozumię dlaczego ludzie o

Nie rozumię dlaczego ludzie o bardzo małej wiedzy wojskowei i strategicznej nazywają Pana Macierewicza za Komucha itp przecież w 1992 Macierewicz chciał ujawnić wszystkich komóchów teraz znów miał szanse i znów się nie udało , dlaczego PIS usówa takich ludzi a to z prostego faktu Boją się Macierewicza ale to się zemści na PIS a naj bardziej Morawieckiemu oraz Kaczyńskiemu Z Pis-u powstaną 3 strumienia władzy a Macierewicz będzie brał w tym udział .

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika rstrydtjukyutjytr

Pachołki NWO odwołały

Pachołki NWO odwołały Macierewicz

o kilka lat za późno,

ta parszywa pała o kilka lat za późno.Polonista zafajdany,krasomówca.Zbroi się mrówka przed słoniem,hehe śmiechu warte jakie pały są na tych stanowiskach.Piszę jeszcze raz-o kilka lat za późno,pamiętacie jak spitalał po wypadku pod Toruniem?-a ludzie którzy uczestniczyli w wypadku przez kilka godzin czekali na prokuratorskie ogledziny,pała poprostu poszła w uj, przesiadając się do innego wozu.

Strony

Skomentuj