Amerykański wywiad ostrzega - atak Rosji na Ukrainę coraz bardziej prawdopodobny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Większości ludzi wydaje się, że konflikt ukraiński jest już prawie zakończony, podczas gdy nic bardziej błędnego, zakończyła się jego pierwsza faza, a teraz nadszedł czas na zajęcie przez Rosję wschodniej i południowej Ukrainy.

 

Wywiad USA twierdzi, że przygotowania do inwazji lądowej, które obserwują z satelitów przypominają to, co widziano wcześniej w przypadku przygotowań do inwazji na Czeczenię i wojny z Gruzją. Niepokojące sygnały odnośnie koncentracji wojsk w pobliżu wschodniej i południowej części Ukrainy dobiegają już od kilku dni. Poprzednio mówili o tym głośno przedstawiciele nowych władz Ukrainy, którzy w tym kontekście zapowiadali walkę z Rosjanami, jeśli przekroczą granice.

 

Amerykanie uważają, że siły zgromadzone na granicy to około 30 tysięcy żołnierzy i to zdecydowanie zbyt wiele jak na zwykłe ćwiczenia, co próbuje wmawiać Moskwa. CIA twierdzi, że zgromadzono sporą ilość wojsk zmechanizowanych zdolnych do szybkiego przemieszczania się.

 

Jak podaje CNN, przedstawiciele Pentagonu informują na bieżąco Kongres i Prezydenta USA o rozwoju wypadków. Zdaniem stacji telewizyjnej kongresmeni wstrząśnięci tajnym raportem amerykańskich służb napisali niejawny list do Baracka Obamy, w którym piszą, że według amerykańskich wojskowych zagrożona jest wschodnia i południowa Ukraina z Naddniestrzem włącznie. Padło tam też stwierdzenie, że Rosja może szukać zdobyczy terytorialnych w krajach bałtyckich.

 

Z danych wywiadu USA wynika, że ofensywa zostanie skierowana na Ługańsk, Charków i Donieck. Zapewne następne miasto na tej liście to Odessa. Raczej nie ma co liczyć, że odbędzie się to bez rozlewu krwi. Nadchodzące tygodnie mogą się okazać kluczowe.

 

Biorąc pod uwagę rozwój wypadków Ukraina oficjalnie już poinformowała, że zamierza się ponownie uzbroić w broń jądrową. Mówi się o pół roku jakie jest potrzebne na wyprodukowanie pierwszych głowic. Władimir Putin musi być tego świadomy dlatego wkroczenie na Ukrainę zanim do tego dojdzie wydaje się prawdopodobne raczej prędzej niż później.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika jj

amerykanski wywiad- no, ten

amerykanski wywiad- no, ten sam, ktory poplanowal 9/11, satelity obserwuja ruskich-a nie zauwazyli tego 777 samolotu gdzies przez przypadek? niejawny list- wiec jak o nim wiadomo-z definicji wynika ze nie jest jawny???...padlo stwierdzenie ze ruscy pojda na zachod- stwierdzenie to prywatna opinia jakiegos przyglupa z rzadu- zazwyczaj takie "stwierdzenie" jest podawane solo- to znaczy bez zadnych dowodow- wyssane z palca. CNN... ano, tam trzeba szukac prawdziwych wiadomosci: czy to nie oni miedzy innymi podawali gorace wiadomosci o budynku nr 7 w new yorku ze juz lezy- a za plecami prezenterki podajacej na zywo-jeszcze sobie calkiem dobrze stal na swoim miejscu....co za brednie. panowie z rzadu- z roku na rok coraz mniej ludzi was bierze powazne- rychly koniec prorokuje...nie dla ziemi-dla was. out

Portret użytkownika Gościu

Jasne, jak kali inwadować, to

Jasne, jak kali inwadować, to dobrze, jak kalemu inwadować, to źle Biggrin
Akurat w południowo-wschodniej Ukrainie rosyjska większość jest za przyłączeniem do Rosji, więc sądzę, że operacja będzie przeprowadzana chirurgicznie i bezkrwawo.
Masowe rozruchy na wschodniej Ukrainie, mieszkańcy domagają się referendum
W niedzielę (23.03) tysiące osób wyszło na ulice w Charkowie, Doniecku, Ługańsku i Odessie, protestując przeciwko narzuconej władzy w Kijowie i domagając się referendum, mającego zdecydować o przyszłości regionu.
http://marucha.wordpress.com/2014/03/24/masowe-rozruchy-na-wschodniej-ukrainie-mieszkancy-domagaja-sie-referendum/
Jakby kali nie mieszać w sprawy obcego państwa, to putin nie inwadować ukrainy.
W tym konflikcie opowiadam się zdecydowanie po stronie Rosji.
Aż miło patrzeć, jak usrael dostaje sraczki, bo im się ukraina wymyka spod widelca Wink

Portret użytkownika Nostra Damus

Czolowa goebbelsowska

Czolowa goebbelsowska rozglosnia propagandowa w germanii, www.n-tv.de, pracujaca pod komando babci Merkel, po raz pierwszy zadaje sobie pytanie, czy jest to mozliwe, ze Niemcy popieraja nie te sily w Ukrainie ktore trzeba.
Byc moze masowa krytyka w sieci, listy protestacyjne, wyzywanie rzadu od nazis, zaczyna dzialac. Aby uniknac strasznej wojny, nalezy te dzialania wzmocnic.
Unia Gejropejska juz dawno rzadzi bez wsparcia spoleczenstw, teraz jest tak samo. Ludzi nie chca zadnej wojny, a 60% obywateli niemiec jest przeciwko sankcjom i restrykcjom skierowanym ku Moskwie.
Protestujmy dalej.
Kazdy kto wspiera Nazizm w Kijowie, sam jest nazista, obojetnie czy jest czlonkiem rzadu, premierem, poslem, kanclerzem albo prezydentem.
Kazdy kto wspiera nazistow jest nazista. Bez wyjytkow.
http://www.n-tv.de/politik/Unterstuetzt-Deutschland-in-Kiew-die-Falschen-article12549706.html
63
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika euklides

Czemu mam wrażenie, że jesteś

Czemu mam wrażenie, że jesteś bardziej Rosjaninem niż Polakiem? Jak pokazuje historia kiedy państwo rosyjskie dogadywało się z państwem niemieckim to kończyło się to tragicznie dla Polski. Dlatego obecna sytuacja jest jak najbardziej na rękę Polakom i byle beznadziejny polski rząd tego nie sp...ł. Niech się USA, Niemcy, Rosja żrą o Ukrainę, a dlaczego tobie nie wsmak, że Rosja ponosi z tego tytułu straty?

Portret użytkownika Nostra Damus

Jak widać jest tu więcej

Jak widać jest tu więcej wspierających nazizm niż zdrowo myślących ludzi, ale to oczywiście jest normalne - ponieważ jak jesz naukowo dowiedzione, 75 % istot ludzkich nie potrafi rozróżnić dobra od zła i daje sobą manipulować.
Ale je i tak będę nazistów pokazywać palcami, choć tak wielka szkoda, że aż tyle Polaków zapomniało co znaczy nazizm, co znaczy UPA i Banderowcy. 
Kryzys nie zaczął się w Moskwie. ale w Kijowie. 
Jak na razie naziści górą, ale ponieważ matka natura nazizmu nie zna i nie wspiera, będzie on wytępiony, obojętnie czy Wam się podoba czy nie.
 
Eukalides, skąd ci takie wnioski przychodzą do głowy. tego nie rozumiem.
Rosja według mnie ponosi obliczalne szkody, Ja nie bronię Moskwy, ja nie chcę wojny - bo wtedy jest po Polsce.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika euklides

Chyba nie zrozumiałeś. Nie

Chyba nie zrozumiałeś. Nie wspieram nazizmu tylko uważam, że to dobrze dla Polaków jeśli państwo rosyjskie i niemieckie pozostają skłócone.
Nazizm znaczy tyle co narodowy socjalizm. Putin też jest nazistą, tylko rosyjskim. W EU mamy dla odmiany międzynarodowych socjalistów. Ja ani jednego ani drugiego nie popieram.

Portret użytkownika Wlodi

Wiecej jest normalnych ale ty

Wiecej jest normalnych ale ty tego nie zrozumiesz. Dalej nawijasz swoje.
Dla mnie jestes ruska cholota... Jakis agencik od zasmiecania forum sowieckimi bublami za pare rubli...
Na swej liscie sukcesow zaznacz MINUS 1 - bo mnie Twoja propaganda NIGDY nie urobi Ty pseudopolaku...

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Nostra Damus

@eukalides   wcale się nie

@eukalides
 
wcale się nie zgadza. Wielokrotnie pisałem że właśnie chodzi o to, że Polska jest w takiej sytuacji geograficzno-politycznej, że nie może sobie pozwolić na przynależność do jakiegokolwiek bloku militarnego.
Jednak powodem obecnego kryzysu nie jest wogóle zajęcie Krymu, ale dojście do władzy nazistów w Kijowie - co było przez bombowy zachód zaplanowane.
Nam nie grozi Rosja, ale Nazizm - nie mylmy tu skutków z przyczyną.
Proszę przeczytać i inne moje wypowiedzi - wynika z nich jasno, że chodzi mi o ochronę Polski, którą tzw demokratyczny zachód tak chętnie wpędziłby w wojnę.
W moich ostatnich wypowiedziach zwracam uwagę na skutek i przyczynę. To USrael posiada 1 000  - słownie tysiąc - baz wojskowych na całym świecie. Wszystkie one z atomem. Kto tu jest zagrożeniem???
Pozdrawiam

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Strony

Skomentuj