Amerykański wojskowy prom kosmiczny X-37B wylądował po 780 dniach na orbicie

Kategorie: 

Źródło: Twitter/US Army

Dzisiaj wylądował należący do Pentagonu prom kosmiczny X-37B. Zanim znalazł się z powrotem na terytorium USA, spędził rekordowe 780 dni na orbicie Ziemi. 

 

Przedstawiciele amerykańskiej armii są bardzo zadowoleni z dzisiejszego udanego lądowania X-37B. Był to najdłuższy lot podczas jakiejkolwiek tajnej misji wykonywanej do tej pory. Armia poinformowała, że wszelkie cele podczas tak długiego pobytu w kosmosie, zostały wypełnione.

 

Oczywiście nie wiadomo co właściwie robił ten bezzałogowy pojazd. Stworzony przez korporację Boeing X-37B oficjalnie wykonywał "eksperymenty orbitalne". Jedyną oficjalną konkluzją jest to, że zademonstrowano, ponad wszelką wątpliwość, przydatność takich samolotów kosmicznych wielorazowego użytku.

 

W sumie była to już piąta znana misja X-37B w kosmosie, po militaryzacji cywilnego projektu NASA. Pojawia się wiele domysłów odnośnie tego do czego zdolne są te pojazdy. To, że są one zaawansowanymi satelitami szpiegowskimi jest raczej oczywiste. Ciekawe jest tylko to czego o nich nie wiemy.

Czy flota bezzałogowych promów kosmicznych będzie w stanie dokonywać nalotów w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu na Ziemi? Wyobrażenie sobie takiego wykorzystania stale utrzymywanych w kosmosie promów nie jest chyba trudne. Czy tak będzie wyglądała wojna przyszłości?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Na ziemi tymczasem obowiązują

Na ziemi tymczasem obowiązują prawa ziemskie.Rozpiździli im śmaciarzy brodziatych.Teraz nadszedł czas że osobiście się i do dupy dobiorą.Żaden promienisty prom kosmiczny X-37B Dziadom dupy nie uratuje.Bo to wszystko nadal na ziemi sie dzieje i dopaną ich.

Portret użytkownika Bleeeee

Jak coś uderzy w ziemię to po

Jak coś uderzy w ziemię to po 2 latach się powinno nieco ustabiliziwać... Kiedy widzę takie coś to myślę że to nowa Arka by ocalić garść ludzi którzy znów zaczną się rozmnażać będą znów malowidła na ścianach że z kosmosu ktoś przybył. I historia zatoczy kolejne koło 

Portret użytkownika Kmieć

Grubasy z Orange Country

Grubasy z Orange Country Choppers wyklepali młotkami ten szrot w garażu???

700 dni na orbicie... ta, jasne. Chyba z procy ten mikro złom na nią wystrzelili, bo przecież silników rakietowych murykany już nie potrafią budować. 

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Portret użytkownika Kmieć

Głupiś i taki raczej

Głupiś i taki raczej pogibniesz. (Tak jak ci, którzy dają ci plusy).
Po pierwsze, to w tym cudaku zamontowany jest silnik turboodrzutowy (z dołączonym miotaczem ognia)
A po drugie, to silników turboodrzutowych USraelici mają skolko-ugodno, bo trochę naprodukowali tego w czasach swojej, na szczęście dla świata minionej, świetności.

W tej chwili nie mają technologi pracy z tytanem (taki pierwiastek) który jest niezbedny do produkcji prawdziwych silników rakietowych.
USA kupuje rosyjskie silniki RD-180 a hochsztapler Elon Musk lata w CGI

Dodatkowo zachodzi poważne podejrzenie, że USA utraciły także technologię produkcji plutonu do bomb termojądrowych, a te dotychczasowe zapasy takich pocisków się przeterminowały, bowiem pluton w nich zawarty trzeba "odświeżać".
Tak więc z termojądrowego mocarstwa została najprawdopodobniej atomowa wydmuszka, której w pociskach pozostały jedynie klasyczne atomowe (uranowe) zapalniki (o mocy mniejszej niż bomba zrzucona na Hiroszimę), bez możliwości zainicjowania reakcji termojądrowej z prozaicznego powodu, jakim jest brak właściwego plutonowego ładunku wybuchowego.

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Skomentuj