Amerykański think tank wskazał na Ukrainę jako miejsce, w którym może się rozpocząć III wojna światowa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Znany amerykański think tank, Center for the National Interest, przewiduje, że  w 2019 roku może się rozpocząć nowy globalny konflikt. Za najbardziej „gorące” regiony, gdzie może się rozpocząć trzecia wojna światowa, uważane są Morze Południowochińskie, Zatoka Perska, Półwysep Koreański i Ukraina. 

 

Jednym z najbardziej „gorących punktów”, jest zdaniem amerykańskich analityków, Morze Południowochińskie. To właśnie dlatego dochodzi już do gospodarczej konfrontacji USA i Chin, prowadzących ze sobą wojnę handlową. Do tej pory walka odbywa się jeszcze w formie sankcji gospodarczych i sporów dotyczących ceł, ale pogorszenie stosunków dwustronnych zawsze zwiększa ryzyko, że konflikt może wkroczyć w stadium starcia militarnego.

 

Innym prawdopodobnym miejscem początku III wojny światowej jest nasz sąsiad, Ukraina. Eksperci przypomnają o niedawnym incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej, zauważając, że spowodowało to wzrost napięcia w regionie. Zasugerowano, że ​​Rosja nie jest prawdopodobne zainteresowana „naruszeniem status quo” przed wyborami na Ukrainie, licząc, że wygra w nich ich kandydat. To jednak może przyczynić się do eskalacji sytuacji niepewności. 

Ze względu na utrzymujące się napięcia między USA a Rosją, nawet niewielki wstrząs może zniszczyć delikatną równowagę utrzymywaną w Europie Wschodniej w ciągu ostatnich kilku lat.

Trzeci „gorący” region to jak zwykle obszar Zatoki Perskiej. Tam napięcia powstają na skutek presji ekonomicznej USA wywieranej na Iran, ale także z powodu konfliktów w Jemenie i Syrii. Ze względu na strategiczne znaczenie tego regionu, każdy przejaw niestabilności może tam doprowadzić do otwartego starcia między USA, Rosją, a nawet z Chinami, które coraz śmielej poczynają sobie w tej części świata.

 

Czwarty punkt zapalny to już standardowo Półwysep Koreański. Pomimo niedawnych inicjatyw pokojowych między Koreą Północną i USA, mało kto wierzy w normalizację sytuacji. Stosunki między Waszyngtonem a Pyongyangiem, mogą ulec pogorszeniu w dowolnym momencie. W kwestii koreańskiej znajduje się w tym regionie świata więcej ważnych graczy w tym historyczni adwersarze, Chiny i Japonia.

Szczególnie niepokojące jest pogorszenie stosunków między USA i Chinami, bo to zwiastuje kłopoty w przyszłości. Chiny ostatnio dogadują się też militarnie z Rosją, co powoduje dodatkowe uprawdopodobnienie ryzyka globalnego konfliktu z USA i sojusznikami imperium amerykańskiego.

 

Wojna na dużą skalę w najbliższych latach jest też niestety prawdopodobna, ponieważ hegemonia wojskowa Ameryki nie będzie trwała wiecznie i w niedalekiej przyszłości rezultat takiego konfliktu może nie być taki oczywisty, a to prowadzi do konkluzji, że sytuacja na świecie będzie coraz bardziej niebezpieczna.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Janki jak zawsze

Janki jak zawsze przekombinowują temat przeświadczeni, że jak III WŚ sie rozpocznie to gdzieś na Ukrainie.Ukraina to wiadomo, jak dla nich to na antypodach leży, a jakby co to Janki podeślą tam swój sposób na demokratyzowanie ciemnych tambylców.Ta "grupa janków od zbawiania świata" Znajduje się głęboko w błędzie i III WŚ rozpocznie się całkiem blisko i zapuka dokładnie ich drzwi domu .

Portret użytkownika Kruk

To dlatego utrzymano tlący

To dlatego utrzymano tlący konflikt na Ukrainie, aby można było w razie potrzeby szybko wywołać większą wojnę. Niestety taka potrzeba chyba już nadeszła. Giełdy spadły już 20 procent, ludzie Europy Zachodniej powoli podnoszą głowę i już nie przywitają kwiatami nowych imigrantów.  Świat naprawdę dojechał do ściany. Musimy przygotować się na drastyczne zmiany w naszym życiu.

 

Portret użytkownika Menhir

Musze powiedziec wprost po

Musze powiedziec wprost po imieniu,pazernym zachlannym zydom wali tak juz na dekiel ze tylko atom moze unicestwic to plemie i ich zachlanna pazernosc. Przez tych urojencow cierpi caly swiat,maja urojenia,oblakania i se wmawiaja se ze sa narodem wybranym, to nie jest zaden narod wybrany to jest narod psycholi i degeneratow na czele z ich jahwe ktoremu tez grzalo na dekiel. 

Portret użytkownika Illuminat13

obnizyc wibracje materi wojny

obnizyc wibracje materi wojny oglupianie hmm nikt nie jest w stanie tego powstrzymac Koniec tego swiata jest bliski  imbecyle i zli ludzie maja zakaz wstepu do nowego coz taka szkola Otchlan czeka na dusze upadle juz nizej sie nie da upasc Mt 8, 12: „A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz – w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.”;Mt 13, 41-42: „Syn człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z jego królestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy dopuszczają się nieprawości   https://www.youtube.com/watch?v=_Bh28I4do_0

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Alojzy

think tank? myślący zbiornik?

think tank? myślący zbiornik? Myślący czołg?  Często grzech pierworodny takich organizacji ujawnia się już w nazwie. Jakoś ciężko wyobrazić mi sobie np. organizację charytatywną "panzerkampfwagen" choćby wszyscy przysięgali, że chodzi tylko o to, że może przewieźć tyle ton prezentów co najlepszy niemiecki czołg.
A tak w ogóle to czegoś niesamowitego to nie odkryli.

Strony

Skomentuj