Amerykański samolot kosmiczny X-37B wkrótce rozpocznie kolejną tajną misję

Kategorie: 

Źródło: U.S. Air Force

Amerykańskie Siły Powietrzne zapowiedziały kolejną, szóstą misję bezzałogowego statku kosmicznego X-37B. Tym razem, na pokładzie maszyny odbędzie się rekordowa ilość eksperymentów, a sama misja jest już nieco mniej tajemnicza.

 

Wahadłowiec X-37B rozpocznie misję OTV-6 16 maja. Rakieta nośna Atlas V wyniesie maszynę na orbitę z kosmodromu Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie. Siły Powietrzne USA ogłosiły, że szósta misja będzie miała ważne znaczenie dla programu X-37B. Będzie to bowiem pierwsza misja, w której moduł serwisowy zostanie wykorzystany do przeprowadzania eksperymentów. Pozwoli to rozszerzyć możliwości statku kosmicznego i przeprowadzić jeszcze większą liczbę eksperymentów, w porównaniu do poprzednich misji.

 

Na orbitę trafi również mały satelita FalconSat-8, który będzie pomagał przy badaniach. Siły Powietrzne wyjaśniły, że wśród zaplanowanych eksperymentów, dwa projekty należą do agencji NASA. Będą one badać wpływ promieniowania kosmicznego na różne materiały i nasiona, wykorzystywane do uprawy żywności. Kolejny eksperyment z udziałem Laboratorium Marynarki Wojennej będzie polegał na przekształceniu energii słonecznej w energię mikrofalową, która następnie zostanie przesłana na Ziemię.

Warto również zwrócić uwagę, że szósta misja wahadłowca X-37B jest mniej tajemnicza. Siły Powietrzne postanowiły tym razem opisać szerokiej publice niektóre eksperymenty, aby uciąć spekulacje na temat rzekomych testów broni kosmicznej.

 

Tajemniczy statek kosmiczny X-37B może ustanowić nowy rekord przebywania na orbicie, biorąc pod uwagę, że na jego pokładzie odbędzie się największa jak dotąd ilość eksperymentów. Piąta misja tego wahadłowca rozpoczęła się 7 września 2017 roku, a powrót na Ziemię miał miejsce 27 października 2019 roku, czyli dopiero po 780 dniach.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika robi

Wczoraj tj.8 maja wieczorem,o

Wczoraj tj.8 maja wieczorem,o 21.46 zobaczyłem na własne oczy "pociąg Muska".Na północnym niebie,wysokość jakieś 60 stopni.

Leciały te cholery w łańcuszku,jedna za drugą,tym samym torem.Naliczyłem dziesięć ale nie wiem ile tego było wcześniej,zanim zauważyłem pierwszą.Odległości między nimi niewielkie,tak z grubsza pięć do sześciu średnic Księżyca w pełni.

Zrobiło mi się bardzo nieswojo...Wiecie co Icke mówił o tym gównie...Szczepionki,5G,satelity Muska...

To naprawdę wyglądało jak pociąg...

On tego gówna na orbitę chce wysłać 40 tysięcy!

Po to,żeby Beduini,Zulusi i Pigmeje mogli sobie zamawiać online.Ja prdl!!!

Lokalizacja:Bielsko-Biała.

Tu naprawdę coś się dzieje!

Portret użytkownika Gayka

Genialny pomysł na broń.

Genialny pomysł na broń. Zamiana życiodajnej energii słonecznej na mikrofalową, która dosłownie GOTUJE życie. 

Zacznijmy klaskać uszami ze szczęścia.

Zabójcze drony, 5G gotujące mózgi, HARP gotujący atmosferę to jeszcze za mało. Dodajmy mikrofale gotujące białko...

Skomentuj