Amerykański niszczyciel zbliżył się do wysp na Morzu Południowochińskim

Kategorie: 

Źródło: US Navy

W sobotę, niszczyciel rakietowy USS Curtis Wilbur przepłynął w pobliżu spornych wysp na Morzu Południowochińskim. Jednostka zbliżyła się do Wysp Paracelskich na odległość 12 mil morskich. Chiny potraktowały to jako naruszenie suwerenności państwa.

 

W zeszłym roku dochodziło do podobnych incydentów. Stany Zjednoczone wysyłały w ten region niszczyciel rakietowy USS Lassen oraz bombowiec B-52. Z kolei Chiny w tym samym miejscu przeprowadziły manewry wojskowe i ostrzegły, że USA mogą doprowadzić do wojny jeśli nadal będą zachowywać się tak "prowokacyjnie".

 

Amerykanie zapowiadali iż będą regularnie wysyłać na Morze Południowochińskie swoje okręty, ponieważ jest to zgodne z prawem międzynarodowym, a tym razem pojawił się tam niszczyciel rakietowy USS Curtis Wilbur. Rzecznik Pentagonu Jeff Davis oznajmił, że Stany Zjednoczone nie będą nikogo informować o swoich działaniach w regionie i nie chcą brać udziału w sporze terytorialnym.

 

Władze Chin wystosowały notę protestacyjną i oskarżyły USA o naruszenie suwerenności. Minister Spraw Zagranicznych Wang Yi stwierdził, że wyspy na Morzu Południowochińskim są historycznym terytorium Chin, dlatego kraj ma prawo chronić swoją suwerenność terytorialną.

 

 

Źródło: http://www.foxnews.com/politics/2016/01/30/us-destroyer-conducts-freedom-navigation-patrol-near-south-china-sea-island.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Robert12345

Chińczycy już kilka lat temu

Chińczycy już kilka lat temu pokazali , że potrafią zestrzeliwać satelity lub je uszkadzać promieniem lasera z ziemi i w ten sposób można by w odwecie , za każde wpłynięcie okrętu marynarki Amerykańskiej , unieszkodliwić 5 satelitów wojskowych. Przyznać się do tego nie trzeba , ale Amerykanie by się przecież połapali , że za każdym razem gdy tam wpływają , tracą swoje satelity.

Portret użytkownika Angelus

Tak upadlińcu... Wasze

Tak upadlińcu... Wasze banderowskie kundle tez sobie roszczą prawa do polskich ziem na wschodzie... A spróbujcie się do nich zbliżyć... Ta wyspa jest bezspornie chińska i to usraelskie kundle roszczą sobie do nich prawo...

Portret użytkownika 0077

Prowadzicie na forach walki,

Prowadzicie na forach walki, wybierając między zgniłym jajem a zepsutą szynką, a ścierwo się z Was śmieje....Usa vs. Rosja, Izrael, Chiny, jakaś Ukraina etc....jeden wart drugiego...Czym Wy się podniecacie broniąc jednych albo drugich? Które zło jest lepsze? Absurd!

Portret użytkownika achiles

Japonia podwoiła liczbę

Japonia podwoiła liczbę myśliwców F-15 w pobliżu wysp Senkaku

Japonia podwoiła liczbę myśliwców F-15 stacjonujących na wyspie Okinawa na południu kraju, w pobliżu wysp Senkaku, o które toczy się spór z Chinami - ogłosiło w niedzielę japońskie ministerstwo obrony.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-podwoila-liczbe-mysliwcow-f-15-w-poblizu-wysp-senkaku/d3jvwn
I WŁAŚNIE O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZI, szatany zjednoczone PADAJĄ NA PYSK EKONOMICZNIE, A WŁASCIWIE JUŻ LEŻĄ NA ŁOPATKACH, TYLKO NA WSKUTEK MACHLOJEK PROPAGANDOWYCH TO UKRYWAJĄ I CHCĄ TO WSZYSTKO UKRYĆ WSZCZYNAJĄC WIELKIE WOJNY RĘKOMA SWOICH MARIONETEK ZA SZNURECZKI POCIAGANYCH.  TO I NAS CZEKA NIESTETY W KONTRZE Z ROSJANAMI. 

 

Portret użytkownika 85r

Przydała by się wojna usa

Przydała by się wojna usa kontra chiny bo chińczyków jest za dużo i produkują dużo syfu do tego jeszcze znieśli ograniczenie do jednego dziecka. A usrańce to są jak grzyby więc jednego i drugiego by ubyło co było by z korzyścią dla planety.

Portret użytkownika Kat

To są wasze bajki.Wystarczy

To są wasze bajki.Wystarczy wejść na mapę Earth lub google i widać te amerykańskie okręty atomowe,które stacjonują w bazie marynarki USA na Hawajach.To są te same,które wygrały II w.św. na Pacyfiku.Trochę wiedzy,ludzie!
 

Portret użytkownika achiles

No i w świetle tych

No i w świetle tych doniesień, gdzie są " piewcy " teori i tych przepowiedni, że Chiny zaatakują Rosję i w ten sposób Rosja zostanie rozwalona? Chińczycy i Rosjanie doskonale wiedzą, że tylko razem są w stanie pokonać światowego szatana i sukcesywnie swój sosjusz pogłebiają, co zostało, na dobre zainicjowane, po zamachu stanu, jaki szatan przeprowadził, na upadlinie, a wszystkie sprzeczki miedzy Rosją i Chinami, to jest jedynie umiejetna gra pozorów, dla wtajemniczonych i na użytek szatańskiej propagandy. 

Portret użytkownika Bucefał

Przeciez mozna plywac po

Przeciez mozna plywac po wodach miedzynarodowych wiec o co chodzi? Statek nie wplynal na wody zadnego panstwa. Dodatkowo to nie chinska wyspa ale wyspa co do ktorej chiny sobie jedynie roszcza prawo.

Skomentuj