Amerykański myśliwy zabił w Zimbabwe ogromnego krokodyla

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Amerykański myśliwy Garrett Wales zastrzelił monstrualnego krokodyla nilowego. Dopadł go strzelbą kaliber 33 Nosler. Gigant miał 4 metry długości 57 cm i ważył ponad 453 kg.

 

Garrett Wales z Brock w Teksasie niedawno zestrzelił absolutnego potwora. Wales był na 10-dniowym polowaniu na Ranczu Humani w Zimbabwe Save Valley. Polował przez kilka dni i wykonał kilka trafień, zanim zwrócił wzrok na krokodyla. Jego tropiciele usłyszeli coś, co wzbudziło jego zainteresowanie. 

„Kiedy szykowaliśmy się do wyjścia, rozmawiali z innymi mieszkańcami w wiosce”, mówi Wales. "Wrócili i powiedzieli, że krokodyl jest w stawie irygacyjnym”. 

Istniała legenda o krokodylu, który tam mieszkał, ale do tej pory nikt go nie widział.

 

Staw irygacyjny był miejscem, do którego miejscowi często chodzili po wodę, prali ubrania, a czasem nawet kąpali się latem. Wales powiedział, że gigantyczny krokodyl stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i chciał spróbować im pomóc, jednocześnie ciesząc się swoim polowaniem. Jego przewodnicy rozłożyli przynętę i wrócili następnego dnia, aby ją przetestować. Była nietknięta. 

„Kiedy wychodziliśmy, nagle moje serce stanęło” – mówi Wales. „To stworzenie opalało się w trzcinach. Widziałem je tuż przed tym, jak ześlizgnęło się z powrotem do wody. Ten krokodyl był potworem”.

Wales i jego przewodnicy postanowili zapolować na krokodyla przez następne 5 dni, spacerując po kilku ścieżkach w pobliżu stawu kilka razy dziennie. Dwa dni później zobaczyli krokodyla, który wślizgnął się do wody i zniknął, zanim Wales zdążył oddać strzał. Piątego dnia szczęście było po jego stronie. 

„Mieliśmy wyjść na lunch i postanowiliśmy zrobić kolejny krąg wokół stawu irygacyjnego. Wyszliśmy więc za róg i spodziewaliśmy się, że zobaczymy go w trzcinach, ale był po naszej stronie banku, zaledwie 6 metrów od nas."

Jeśli chodzi o tego krokodyla aż 9 osób zaciągnęło go na tył ciężarówki. Jego wielkość wynosiła 4 metry 57 cm. Wales oszacował jego wagę na 453 kg. To był prawdziwy żywiący się ludźmi krokodyl dinozaur.

 

Krokodyl nilowy jest jednym z pięciu gatunków krokodyli występujących w Afryce. Żyją w Afryce na południe od Sahary, w dorzeczu Nilu i na Madagaskarze. Według National Geographic około 200 osób ginie każdego roku w Afryce w śmiertelnych atakach krokodyli. Większość polowań na krokodyle odbywa się w środkowej i południowej Afryce, gdzie opłaty za polowanie odgrywają ważną rolę w ochronie dzikiej przyrody.


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rabin poziom 34

Żyjemy w takim świcie że to

Żyjemy w takim świcie że to było jedyne wyjście. I jeszcze wszyscy się z tego cieszą !!!! nie można było uśpić krokodyla, złapać i przynajmniej dać biedakowi żyć w Zoo. JeszCze ten zdurniały Ham-erykanin (z IQ -1) będzie na śmieci zarabiał.  Mam nadzieję że rodzina krokodyla Smile zeżarła  tego tępaka przy drodze powrotnej do auta !!!! Ale z tego  byłby artykuł -jak straszny / zły krokodyl zaatakował niewinnego człowieka .... 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj