Amerykański lotniskowiec i krążownik zmierzają do Jemenu

Kategorie: 

Lotniskowiec USS Theodore Roosevelt - źródło: U.S. Navy
Pentagon powiadomił o zwiększeniu swojej obecności na morzu w pobliżu Jemenu - na Morze Arabskie wysłany został lotniskowiec USS Theodore Roosevelt wraz z krążownikiem rakietowym USS Normandy. Z podawanych informacji wynika, że USA chcą zapewnić bezpieczeństwo w regionie i nie mają zamiaru angażować się w konflikt w Jemenie.

 

Siły morskie prowadzą, jak to zostało określone przez Pentagon, operacje bezpieczeństwa na Morzu Arabskim, Morzu Adeńskim, w cieśninie Bab al-Mandab oraz w południowej części Morza Czerwonego. Wspomniany lotniskowiec oraz krążownik rakietowy dołączył do pozostałych sił, które znajdują się w tym regionie.

 

Pułkownik Steve Warren, rzecznik Pentagonu zaprzeczył informacjom, według których marynarka wojenna chce zablokować Iranowi dostęp do rebeliantów w Jemenie. Amerykańskie siły mogą jednak zatrzymać każdy podejrzany okręt, który będzie zmierzał do tego kraju.

 

Irańska agencja Fars News powołując się na jednego z dowódców rebeliantów Huti donosi, że bojownicy zatrzymali wielu saudyjskich i izraelskich agentów oraz szpiegów, którzy mieli zamiar dokonać operacji sabotażowych w Jemenie. Jeśli informacja ta jest prawdziwa oznacza to, że Izrael również jest wmieszany w ten konflikt, co raczej nie powinno być czymś zaskakującym.

 

 

Źródła:

http://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=86658#

http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940131000982

http://www.militarytimes.com/story/military/pentagon/2015/04/20/us-warship-sent-to-block-iran-weapons-off-yemen/26082847/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Drugi Irak, albo Somalia się

Drugi Irak, albo Somalia się szykuje. Rebeliańci mają w dużej mierze poparcie armi "rządowej", a Jemeńczycy mogą stanąć murem za Huti w wypadku zagranicznej interwencji lądowej. Reasumując kraj pogrąży się w chaosie, a po upadku inicjatywe przejmą dżihadyści i mamy kolejną odnoge kalifatu. Tylko Iran jest w stanie ustabilizować region, podpożątkowując go sobie oczywiście. Jeśli tego nie zrobią i Saudowie, czy inni oponęci Iranu wygrają, potworek stworzony przez nich zwany ISIS zawładnie całym Bliskim Wschodem i wszyscy mają przesr..e. Izrael i Usa są gotowi cały region utopić we krwi, żeby tylko Iran nie stał się zbyt potężny i to zrobią. Kto kojarzy historie o Frankensteinie ten ma przykład jak wygląda to w rzeczywistości. Ci co liczą na happyend niestety się gorzko rozczarują.

Portret użytkownika achiles

"Rossijskaja Gazieta":

"Rossijskaja Gazieta": Schetyna tak samo zna historię jak dyrektor FBI

O skan­da­lu "nie na żarty" w sto­sun­kach pol­sko-ame­ry­kań­skich na­pi­sa­ła "Ros­sij­ska­ja Ga­zie­ta". Dzien­nik od­no­si się do re­ak­cji pol­skich władz na nie­daw­ną wy­po­wiedź szefa FBI, który za­li­czył Pol­skę do kra­jów od­po­wie­dzial­nych za Ho­lo­kaust. "Pol­ski mi­ni­ster (Grze­gorz Sche­ty­na - red.) i ame­ry­kań­ski dy­rek­tor FBI tak samo do­brze znają hi­sto­rię" - drwi na ko­niec ro­syj­ski dzien­nik, kry­ty­ku­jąc ostat­nie wy­po­wie­dzi mi­ni­stra spraw za­gra­nicz­nych.
I JAK NASZ KRAJ MA BYĆ SZANOWANY, SKORO ZMANIPULOWANE MASY, NA TAKICH PAJACÓW GŁOSUJĄ W CELU ODDANIA IM WŁADZY I MOŻLIWOŚCI REPREZENTOWANIA NA ŚWIECIE POLAKÓW??? W WOLI ŚCISŁOŚCI Z PISEM BEDZIE IDENTYCZNIE TYLKO KRAŚĆ MOGĄ ZNACZNIE MNIEJ, JAK TA OBECNA MAFIJNA EKIPA, ale do wojny światowej, jeszcze bardziej będą NAS POLAKÓW WPYCHALI, ZA NAMOWĄ SWEGO PANA ZZA OCEANU!!!

 

Portret użytkownika achiles

Irańczycy już pokazali, że

Irańczycy już pokazali, że posiadają broń, do szybkiego LOTNISKOWCÓW ZATAPIANIA, był i tu film z tym zapodany, przez kogoś. Ale jeśli już się na to zdecydują, to tylko pod katem CAŁKOWITEGO POKONANIA SZATANA i może to się stać tylko z pomocą CHIN I ROSJAN, a na to się chyba na obecną chwile, nie zanosi. Swoją drogą, kiedy wokół IRANU w rzeczywistości, coraz bardziej się zaczyna kotłować, to się mi przypomina, ta przepowiednia biblijna, o ARMAGEDONIE, gdzie w jakimś fragmencie tego przekazu, jest napisane, że gdy usłyszycie o POKOJU, to będą fałszywe zapewnienia, I TAK SIĘ WSZYSTKO ZDAJE WSKAZYWAĆ Z TYM POROZUMIENIEM, NIBY HISTORYCZNYM Z PERSAMI, PODPISANYM NIBY W LOZANIE. I jaki to po tym był sukces na ZACHODZIE ODTRANBIANY w środkach MASOWEGO OGŁUPIANIA. 

Strony

Skomentuj