Amerykański koncern zbrojeniowy rozpoczyna pracę nad hipersonicznym dronem SR-72

Kategorie: 

www.lockheedmartin.com
Stany Zjednoczone zbroją się na potęgę. Dowodem na to są chociażby ostatnie informacje o przyszłej modernizacji broni jądrowej czy stworzeniu broni laserowej dla dronów i pojazdów naziemnych. Amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin ujawnił tym razem plany zbudowania nowoczesnego drona szpiegowskiego SR-72, który będzie rozwijał prędkość do 6 machów.

 

Hipersoniczny dron SR-72 będzie znacznie ulepszoną wersją swojego poprzednika - SR-71 Blackbird, produkowanego przez USA w latach 1963-1969 a wycofanego w 1998 roku. Prędkość maksymalna tej nowoczesnej maszyny będzie wynosiła 6 machów, tj. ponad 7 tysięcy kilometrów na godzinę. Dla porównania, wersja SR-71 Blackbird potrafiła lecieć z prędkością 3 machów (ponad 3.5 tysiąca kilometrów na godzinę). Rekordowy lot z Los Angeles do Waszyngtonu zajmował dokładnie 64 minuty i 20 sekund.

 

Według podanych informacji, przyszły dron SR-72 zostanie wykorzystany do działań wywiadowczych, będzie przeprowadzał obserwacje i rozpoznanie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mógł dokonać ataku w zawrotnym tempie w każdym miejscu na naszej planecie. Samolot został zaprojektowany tak aby wypełnić lukę między satelitami szpiegowskimi, krążącymi wokół Ziemi, a technologią załogową i bezzałogową.

 

Firma Lockheed Martin współpracowała z Aerojet Rocketdyne aby zbudować specjalny silnik, łączący tradycyjne turbiny oraz tzw. scramjet, czyli silnik strumieniowy z naddźwiękową komorą spalania. Obecne plany zakładają, że SR-72 zostanie wprowadzony do służby w 2030 roku, jednak firma twierdzi, że do 2023 roku może opracować mniejszą, demonstracyjną wersję hipersonicznego drona o wielkości myśliwca F-22.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika joker

Wszystko to zapewne do

Wszystko to zapewne do tropienia i unicestwiania "terrorystów, łajdaków". Dlaczego krytykując najwyższe sfery finansowe świata czyli te związane z $, wytwarzając spontaniczny gest samoobrony przeciwko zniewoleniu, popada się w zarzut o antysemityzm ? A ten z kolei zaczyna być traktowany jako terroryzm. Dokąd tak naprawdę zmierza ten cały świat "cywilizowany" ?

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Widzę że jesteś ekspertem od

Widzę że jesteś ekspertem od lotnictwa to może nam objaśnisz jakie to "wykożystuje" elementy z Aurory ten nowy projekt. 
Bardzo mnie ciekawi to, bo poszperałem w necie to nawet za bardzo nie mogłem znaleźć zdjęć czy filmów jak dokładnie ona wyglada. 
Po drugie możesz nam objaśnić na jakiej podstawie sądzisz, żeAurora jest najbarziej zaawansowana technicznie, podaj jakieś fakty aby przynajmniej mnie uświadomić bo za cholerę nic nie znalazłem w necie.

Skomentuj