Amerykański dyplomata straszy, że sieć 5G firmy Huawei będzie mogła zostać użyta do zabijania ludzi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykański ambasador przy Unii Europejskiej, Gordon Sondland postawił zaskakujące tezę. Według niego Chiny będą mogły wykorzystywać technologie telekomunikacją 5G  dostarczone przez firmę Huawei, do podsłuchiwania wszystkich prowadzonych za jej pośrednictwem rozmów. Oprócz tego  amerykański dyplomata zagroził, że chińskie służby będą w stanie wykorzystać sieć 5G do zabijania ludzi!

 

Zdolność do podsłuchiwania rozmów telefonicznych prowadzonych za pomocą sieci mobilnych wydaje się być obecnie banalną zdolnością byle wywiadu. Co innego zabijanie ludzi za pomocą najnowszej technologii telekomunikacyjnej. Nie chodzi tu jednak o użycie fal radiowych celem wywołania konkretnych stanów chorobowych. Chodzi raczej o możliwość  celowego spowodowania wypadku autonomicznego samochodu będącego częścią internetu rzeczy IoT.

 

Jednym z powodów budowy sieci 5G jest właśnie umożliwienie kontaktu z Internetem dla wielu urządzeń znajdujących się w naszej przestrzeni życiowej. Sieci tego typu będą się charakteryzowały bardzo krótkim opóźnieniem, co jest kluczowe dla wielu procesów, na przykład dla bezpieczeństwa korzystania z autonomicznych pojazdów czy dronów.

Jednak główny dostawca tej technologii, chińska firma Huawei, która jest wiodącym dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego, wykorzystywanego przez praktycznie wszystkie telekomy świata, nie ma ostatnio dobrej passy. Amerykański rząd wprost zakazał swoim sojusznikom korzystania z tej chińskiej techologii. 

 

Od dawna wiadomo było, że sprzęt Huawei może być wykorzystywany do nielegalnego podsłuchiwania. Wiadomo też, że w przypadku innych urządzeń zmienia się tylko podsłuchujący. Na przestrzeni ostatnich lat dochodziło jednak do wielu przypadków gdy rządy konkretnych krajów na świecie stwierdzały, że sprzęt Huawei musi zostać zdemontowany ze względu na zbyt duże ryzyko szpiegostwa. 

 

Znany jest taki przypadek z urządzeniami do Internetu xDSL w Australii. Gdy australijskie służby zorientowały się co mogą widzieć DSLAMy Huawei, postanowiły doprowadzić do zakazu używania tych urządzeń w australijskiej sieci.

 

Amerykańskie weto jest pewnym problemem. Już w najbliższym czasie miały powstać pierwsze pilotażowe instalacje sieci 5G, ale najprawdopodobniej nie powstaną, ze względów politycznych. Rozpętana przez Stany Zjednoczone kampania przeciw Huawei doprowadziła już w Polsce do spektakularnego zatrzymania chińskich szpiegów. Podobną akcję amerykańska dyplomacja prowadzi w wielu innych krajach na przykład w Kanadzie, w Wielkiej Brytanii, Australii czy w Niemczech.

 

Zaangażowanie Amerykanów przeciwko Huawei oznacza prawdopodobnie zerwanie zawartych dotychczas kontraktów. Może to w zdecydowany sposób opóźnić termin wdrożenia sieci 5G w Polsce. Oczywiście nie oznacza to, że taka sieć w ogóle nie powstanie, bo z dużym prawdopodobieństwem zostaną ogłoszone nowe przetargi, które wygrają firmy amerykańskie, francuskie, niemieckie, szwedzkie lub izraelskie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sobol

Straszy bo ma w tym interes.

Straszy bo ma w tym interes. Chińska będzie, a amerykańska oczywiście nie będzie. Nie ma co się oglądać na innych bo zawsze będziemy w tyle. Należy temat przemyśleć pod kontem bezpieczeństwa, może skonsultować to z innymi krajami europejskimi, którym też zależy na szybkim wdrożeniu 5G i trzeba uruchamiać sieć i się rozwijać.

Portret użytkownika Sobol

Straszy bo ma w tym interes.

Straszy bo ma w tym interes. Chińska będzie, a amerykańska oczywiście nie będzie. Nie ma co się oglądać na innych bo zawsze będziemy w tyle. Należy temat przemyśleć pod kontem bezpieczeństwa, może skonsultować to z innymi krajami europejskimi, którym też zależy na szybkim wdrożeniu 5G i trzeba uruchamiać sieć i się rozwijać.

Portret użytkownika 3plabc

Szczerze to jestem zagorzałym

Szczerze to jestem zagorzałym przeciwnikiem sieci 5G jak i LTE... tak duża emisja promieniowanie elektromagnetycznego nie może obojętnie wpływać na zdrowie, czy funkcjonowanie człowieka. A jeśli istnieją jakieś militarne zastosowania tych technologi, to na pewno USA też będzie z nich korzystać... i to jako pierwsze hehehe. Współczuje tym co im na blokach takie gigantyczne mikrofalówki pozawieszają... migrena murowana... mózg systematycznie podpiekany. ;P

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pilippek

a kto tak twierdzi niby?

a kto tak twierdzi niby? oprócz ciebie zeby ci sie swiatopogląd zgadzał?:P ja nie slyszalem aby usa straszyło atakiem atomowym, natomiast dyktatorek z korei już tak Smile czcijmy koreę, lepszy kraj od USA

Portret użytkownika Kwazar

pilippek Ty wiesz który jest

pilippek Ty wiesz który jest który pod względem dyktatury oprócz tego, że jeden nazywa siebie demokratycznym a drugi to KRLD czyli też demokratyczna czy jakoś tak ? Bo mnie to one się jakby w jedno i to samo szmabo zlewają w działaniach a nawet KRLD mniej, bo tylko u siebie szambo robią a jedynie słuszni demokratycznie szambo rozlewaja po całym świecie.Co do użycia atomówek to tu się zgodzę, że to Kim nie wie o czym mówi bo "nasłuszniej demokratyczni" już tak. Zrzucili atomówki na Japonię.Na Koreę w 1950–1953 zamierzali ale wtedy zrozumieli, że przewaga żadna, bo równowaga zapanowała na świecie i sami ze swoim reżimem zostaliby zmieceni i wymazani z annałów historii i historii świata.Dlatego do dzisiaj się pilnują, chociaż nonszalancko coraz nierozważniej postępują.Ciekawi mnie pilippek co oni ci "jedynie słusznie demokratyczni" dali że tak ich chołubisz ? Ja z nich NIGDY !!!!  niczego nie miałem, co by mnie chociaż przynajmniej odrobinę duchowo wzbogaciło ( no bo chyba nie Hamburger i Batman) Tylko widzę że szambo się z nich wylewa i trupem śmierdzi ta ich demokracja.

Portret użytkownika 777

wyglada na to ze zamiast 5g

wyglada na to ze zamiast 5g zabija nas na wojnie z iranem ! "Profesor Jacek Bartyzel skomentował na Facebooku politykę zagraniczną Prawa i Sprawiedliwości w kontekście wydarzeń z ostatnich dni. W Warszawie odbyła się zorganizowana przez USA i Polskę antyirańska konferencja przy okazji której padło niemało słów oskarżających nasz naród o udział w mordowaniu Żydów przez Niemców w trakcie II Wojny Światowej.„Nie znajduję w historii drugiego takiego rządu, który by wciągał swój naród do wojny z państwem odległym o kilka tysięcy kilometrów, niemającym do nas żadnych pretensji terytorialnych ani sprzecznych interesów, przeciwnie – wykazującym i w przeszłości i obecnie życzliwe nastawienie, nadto, mimo swojego odmiennego wyznaniowo ustroju pozwalającego chrześcijanom żyć w spokoju i praktykować swoją religię, natomiast w interesie prawie tak samo odległego, jawnie rasistowskiego państwa plemiennego, którego klasa polityczna i zdecydowana większość ludności żywi do nas nieskrywaną nienawiść, systematycznie uprawia wobec nas przemysł pogardy, używa wszelkich możliwych środków nacisku, żeby ograbić nas pod pozorem rzekomych należności, i od którego jedyną rzeczą, jaką możemy spodziewać w podzięce za to, że staniemy po jego stronie będzie zepchnięcie nas w oczach świata w metafizyczne inferno ludobójców współwinnych (jeśli nie wręcz głównych sprawców) mordowania ludzi tej rasy kilkadziesiąt lat temu” – napisał na Facebooku profesor Bartyzel.„To jest postępowanie tak bezrozumne, tak irracjonalne, że nie sposób tego nawet określić w kategoriach zwykłego zdrowego rozsądku” – skwitował politykę polskiego rządu."

Portret użytkownika Kwazar

Illuminat13 napisał: kontrola

Illuminat13 napisał: kontrola kazda dazy do upadku cywilizacji.Jak wytłumaczysz kontrolę w domu wariatów nad psychicznymi pensjunariuszami ? Czy tam też szykują jakiś upadek domu ? SLOGANY, BANAŁY, KOMUNAŁY Fajnie brzmią ale ...zieją pustką.Spróbuj jeszcze raz wcześniej i głębiej przemyśliwszy temat myśliwcze.

Portret użytkownika Ha$s

Ta hamerykańska sieć  jest

Ta hamerykańska sieć  jest oczywiście demokratyczna, pokojowa i nie robi oczywiscie takiego ,,kuku,, jak chińska. No ! No i Polacy mamy na słowo tego penisa uwierzyć ! Jesteśmy tak głupi ? Ten penis tłumacząc na polino-polski powiedział: moja mojsza jest najmojsza !

Portret użytkownika Wojox

Ogólnie to chodzi tylko o

Ogólnie to chodzi tylko o jedno. 

Oczywiście o kasę. 5G to gówno 5 generacji. Nic dobrego nie przynosi. 

Sieć i kompy komórki i inne cuda już totalnie odmóżdzyly to pokolenie.

Place zabaw puste, nikt nie gra w piłkę itd... Tylko gnusnieją przed ekranami. 

Chińskie produkty już dominują w każdym segmencie i Usrancy trzesa się tylko z powodu utraty rynku. 

Niebawem marki zachodnie będą tylko wspomnieniem. 1 miliard 300 milionów Chińczyków potrafi szybko zaorac inne gospodarki. W USA większość miast to już slumsy, tylko filmy robią jeszcze dobre wrażenie. Upadek coraz bliżej. 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj