Amerykański bombowiec B-52 pojawił się nad Półwyspem Koreańskim

Kategorie: 

Źródło: Balon Greyjoy/CC0 1.0

Stany Zjednoczone, chcąc pokazać swoją siłę oraz bezgraniczne wsparcie dla państw azjatyckich, postanowiły wysłać na Półwysep Koreański bombowiec strategiczny B-52. W tym samym czasie Korea Południowa zapowiedziała, że bez wahania odpowie militarnie na każde prowokacje reżimu z północy.

 

Samolot B-52 wystartował dziś z wyspy Guam, wykonał lot nad Koreą Południową i zbliżył się do granicy koreańskiej na odległość około 70 kilometrów. Maszyna była eskortowana przez południowokoreańskie myśliwce F-15 i amerykańskie F-16. USA rozważa również wysłanie lotniskowca do tego regionu. Jest to oczywiście odpowiedź na ostatni test bomby wodorowej, której nadal towarzyszy powszechne niedowierzanie. Kim Dzong Un oświadczył dziś, że próby jądrowe były wyłącznie aktem obronnym wobec agresywnej polityki Stanów Zjednoczonych.

Minister Obrony Korei Południowej nakazał postawić rakiety rozmieszczone wzdłuż granicy koreańskiej w stan gotowości bojowej i odpowiedzieć na ewentualną prowokację swojego sąsiada z całą siłą. Stany Zjednoczone chcą aby Chiny wykorzystały swoje relacje z Koreą Północną i wpłynęły na przywódcę tego kraju. Najprawdopodobniej chodzi o zatrzymanie prac nad bronią nuklearną, na co Kim Dzong Un nigdy się nie zgodzi.

 

 

Źródło: http://www.wsj.com/articles/u-s-flies-b-52-bomber-over-south-korea-1452397411

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

To pokrzepiające, jak się

To pokrzepiające, jak się obserwuje coraz mniejszą wizerunkową skuteczność tzw."false flag". Możnaby się nawet zastanawiać, czy sami US-owcy nie pomogli - a przynajmniej doradzali - w takiej manifestacji siły Korei Płn... Natomiast osobiście uważam, że prawdziwym celem wciąż jest Rosja. Po jej ostatecznym zneutralizowaniu (i to raczej gospodarczym i politycznym - nie militarnym) i przejęciu pod zarząd korporacyjny przemysłu wydobywczego, Chin nie trzeba już będzie pokonywać... Rosja zdaje sobie sprawę z kolejnego zagrożenia (tym razem od strony wschodniej) i jest naprawdę zaniepokojona - wystarczy popatrzeć na mapę w świetle obecności USA/NATO w regionie, uwzględniając dodatkowe siły w Korei Płd, na jej prośbę, oczywiście

Film z widokami Pjongjangu

https://es-es.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/1087904571241862/?video_source=pages_finch_thumbnail_video

Jakoś tym Amerykanom nie przeszkadzało i nie okazywali żadnego strachu,kiedy inny mały kraj na Bliskim Wschodzie testował swoje ładunki nuklearne i budował w tajemnicy przed światem bomby atomowe,którymi dziś grozi nie tylko krajom sąsiadującym ,ale też całemu światu.

a co tu poniżej Naród wybrany mógł testować w Jemenie???
Jemen maj 2015.https://youtu.be/OTE_Eshm2xw

Strony

Skomentuj