Amerykański bombowiec B-52 demonstracyjnie zbliżył się do chińskich sztucznych wysp

Kategorie: 

Źródło: US Air Force
Chiny są pełne oburzenia po tym, jak Stany Zjednoczone postanowiły wysłać w pobliże sztucznych wysp na Morzu Południowochińskim swojego bombowca strategicznego B-52. Okazało się, że pilot otrzymywał komunikaty od chińskich kontrolerów naziemnych ale je zignorował.

 

Według urzędnika z USA który chce pozostać anonimowy, incydent miał miejsce w ostatni weekend w dniach 7-8 listopada. Bombowiec strategiczny leciał w pobliżu sztucznych wysp ale stwierdzono że nie naruszył chińskiego terytorium i wykonywał rutynowy patrol w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

 

Innego zdania są Chiny, które próbowały skontaktować się z pilotem bombowca B-52 i wysłały mu jednoznaczny komunikat, w którym nakazano mu opuszczenie wysp. Rzecznik Pentagonu Peter Cook powiadomił jednak, że maszyna nie zmieniła swojego lotu i kontynuowała misję.

 

Stany Zjednoczone wyraźnie obawiają się Chin i militaryzacji sztucznych wysp na Morzu Południowochińskim. Spór terytorialny w tym regionie trwa zresztą od lat a Chiny postrzegane są jako agresor nie tylko przez USA, ale także przez Wietnam, Tajwan, Malezję czy Filipiny. Problem jest w tym, że żadna ze stron nie ma zamiaru rezygnować ze spornych wysp o znaczeniu strategicznym, w pobliżu których odnaleziono złoża gazu ziemnego i ropy naftowej.

 

 

Źródło: http://www.news.com.au/world/us-sends-b-52-nuclear-bomber-over-disputed-south-china-sea-islands/story-fndir2ev-1227607171189

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wielebny

Demonstracyjne? Ale fajowo

Demonstracyjne? Ale fajowo napisane...   Demonstracyjnie ...   O ja pierd....lę!

To czemu jankesy tak ujadały gdy Ruskie myśliwce po Bałtyku latały???

Widzicie to wszystko, he he ??  Smile

Zabawa w kotka i myszkę. Putin, miej jaja, wciskaj wreszcie ten czerwony guzik!!!!!  Będzie zabawa, będzie się dziaooooo....     a nie tam przepychanki.

A najlepsze jest to że nadchodzą właśnie czasy w których naprodukowane czołgi, samoloty, broń i masę innych fantów trzeba wreszcie zużyć...  

W gierce będą uczestniczyć Ruskie, Amerykańskie, Europejskie i Islamskie bojówki...  Ciekaw jestem tylko na czyim stadionie rozegrają ten meczyk...

 

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika nałukowiec

Co tam jakieś chińskie wyspy

Co tam jakieś chińskie wyspy z ropą jak u nas przecież ciekawsze tematy, a wspomnę ino, że w związku z panującą euforią władzy absolutnej również w naszej wsi zwołano wczoraj nadzwyczajne zebranie rady sołeckiej. Od razu, poprzez aklamację przyjęto dwie ważne uchwały.
Pierwsza zabrania dodawania cukru gmo i kurzych odchodów do zacieru na bimber.
Druga uchwała zabrania kategorycznie w obecnej dekadzie emisji w wiejskiej kablówce serialu "czterdziestolatek", ponieważ z ustaleń tajnej specjalnej komisji wynika, że podobieństwo "Maliniaka" do osoby ważnej było przez komunistów zamierzone.
Zwyczajowo na zakończenie obrad obalono balon o. magistra z latosim winem zwanym z francuska "szatanrio nowuo".
A już dziś wiadomo, że do laski sołtysa spływają kolejne propozycje ważnych zmian, ino na chwilę obecną trudno się do tego trzeźwo odnieść...

Portret użytkownika Pacal

Ja na miejscu Chin

Ja na miejscu Chin zestrzeliłbym tego bombowca. USA nie odeważyły bysię zareagować zbrojnie a w tym regionie na dłuższy czas USA zrezygnowałyby z podobnych interwencji a ich pretensjami o te sztuczne wyspy, Wielkie Chiny mogłyby podcierać sobie  ... .

Portret użytkownika Xerxes

O i to jest wasza hipokryzja.

O i to jest wasza hipokryzja. A jak Rosja naruszała nasza przestrzeń powietrzną oraz innych krajów to każdego kto nawoływał do zestrzeliwania ich tobie podobni mieszali z błotem i wyzywali od rusofobów ...  Nie ma to jak moralność kalego ...

Portret użytkownika Brzęk_minet_w_minarecie.

Jeszcze nie teraz. Chiny są

Jeszcze nie teraz. Chiny są za słabe militarnie. Ale tak za 10-15 lat, kiedy Ameryka się zacznie kompletnie sypać, a Chiny będą 3 razy siliejsze, z 1,5 miliarda ludzi i PKB 4 razy większym niż teraz, to pewnie zestrzelą. I na tym się może nie skończyć. (No chyba że wtedy USA wyskoczy ze swoją technologią UFO).

Portret użytkownika achiles

Obecne Chińskie władze w

Obecne Chińskie władze w ubiegłym tygodniu porozumiały się z TAJWANEM I WIETNAMEM, teraz jeszcze tylko czekaja, na nowe wybory NA TAJWANIE i w zalezności od ich pozytywnego dla siebie FINAŁU, będa już całkowicie podjąć w sposób " CZYNNY, A NIE BIERNY, JAK DOTYCHCZAS " tolerować z zaciśniętymi zębami tego typu yankeskie wizyty. A szatany doskonale o tym wiedzą i robią wszystko co tylko jest i nie jest możliwe, by podzielić i ogłupić SPOŁECZEŃSTWO TAJWANU. Ale wszystko jest MOCNO PRZYSPIESZAJĄCE NA SWIECIE i wystarczy tylko jedna duża ISKRA, BY ŚWIAT ZNOWU STANÓŁ W WIELKIM PŁOMIENIU, TAK WIELKIM, ŻE JESZCZE W HISTORII, TEGO, NIE BYŁO. 

Skomentuj