Amerykański analityk twierdzi, że manewry ZAPAD-2017 to symulacja inwazji na Polskę!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak twierdzi analityk Dr Phillip Petersen z amerykańskiego think tanku - The Potomac Foundation - rozpoczynające się za 2 dni manewry rosyjsko-białoruskie ZAPAD-2017 mają za zadanie przećwiczenie ewentualnej inwazji na Polskę. Jego zdaniem takie ćwiczenia trzeba traktować bardzo poważnie.

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry ZAPAD-2017 odbędą się w kilku lokalizacjach. Przede wszystkim na Białorusi, na Bałtyku w okolicach Obwodu Kaliningradzkiego, oraz w zachodniej części Rosji. Kilka dni później, w Polsce, między 25 a 29 września 17 tysięcy żołnierzy weźmie udział ćwiczeniu Dragon-17, które jest największym tegorocznym ćwiczeniem Sił Zbrojnych RP. 

Będzie to ćwiczenie narodowe, z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Jednak koincydencja czasowa obu manewrów jest bardzo zastanawiająca. Peterson, w wywiadzie dla PAP, powiedział. że nie jest pewny czy Rosjanie "nacisną na spust i odpalą". Według niego szczególnie niepokojące jest zamówienie aż 4200 wagonów kolejowych. 

Być może to wielkie kolejowe zamówienie było celowe, aby zrobić odpowiednie wrażenie i wzbudzić tego typu opinie. Jednak Peterson przypomina manewry Kaukaz-2008, które miały kontynuację w postaci wojny z Gruzją. Amerykanin sugeruje, że Rosja boryka się z problemami gospodarczymi i wojna może być jedną z opcji. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

WOJNY NIE BĘDZIE Z ROSJANAMI,

WOJNY NIE BĘDZIE Z ROSJANAMI, a jeśli i już, TO NIE Z ROSJAN POWODÓW i jeśli jednak dojdzie do aktu szatańskiego FAŁSZYWEJ FLAGI, NA NASZYM TERENIE, a Rosjanie zechcą w to dać się podkusić, TO JUŻ NAS JAKO KRAJU I NARÓDU, NIE MA I NIGDY JUŻ NIE WRÓCIMY, BO TU U NAS BĘDZIE PUSTYNIA ATOMOWA, a pociski jądrowe będą spadały i będą zbijane, nad naszymi głowami, zarówno te szatańskie, jak i te Rosyjskie. 

OTT I CAŁA FILOZOFIA, co do tego zagadnienia wojennego, o czym tu od zawsze Wam tu to piszę. ( nikt obecnie nie ma szans w starciu z Rosjanami, bo wojna z Rosjanami, to też wojna z Chińczykami, po Rosjan stronie ).

Portret użytkownika U_P_Adlina

a potem się dziwisz, że nikt

a potem się dziwisz, że nikt was nie traktuje poważnie. Wojna w europie może wybuchnąć tylko przez bandycką uSSmanię, bo to nie Rosja ze swoimi żołdakami rozkłada się obozem w Ameryce Płn przy granicach uSSmanii, tylko uSSmania w europie przy granicach Rosji. Jeżeli wleziesz uzbrojony na wycieraczkę od moich drzwi, to ja będę agresorem śmieszny człowieczku, czy ty? II WŚ wybuchła przez Rosję? Może jakieś szczegóły, bo w 1939 roku Rosja nie istniała jako suwerenne państwo, a wojnę rozpoczęły nazistowskie niemcy. Przynajmniej w naszej rzeczywistości. Ale oczywiście w twojej sennej rzeczywistości mogły wydarzyć się inne rzeczy. Tylko, że ludzi interesuje rzeczywistość która ich otacza, a nie senne iluzje trolli banderowskich.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ad45am

Zapoznaj się nieuku z faktami

Zapoznaj się nieuku z faktami - Agresja ZSRR na Polskę – zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z III Rzeszą.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zgadza się. Zydobolszewia

Zgadza się. Zydobolszewia dogadała się ze swoimi braćmi krwi - Niemcami, w sprawie rozbiorów Polski. Dzisiaj nie ma żydobolszewii, tylko broniąca się Rosja przed zakusami anglosasów - braci krwi żydowskiej.

Teraz Polska powinna zewrzeć wspólne szeregi z Rosją i innymi państwami słowiańskimi, przeciwko lewackiemu żydostwu! A ty nazywający innych "nieukami" masz tępy łeb z tępym wzrokiem połykającycm prawdy objawiuone.

Portret użytkownika Jasiek

Rosja niestety, wbrew pozorom

Rosja niestety, wbrew pozorom jest również sterowana przez syjonistyczny Sanheddryn (sprawdź pochodzenie Miedwiediewa czy Putina). Jednak w ich planie wywołania III wojny św. jest zaprojektowana po drugiej stronie barykady. Inaczej przecież nie doszłoby do wojny, tak?

Portret użytkownika Alasca

I co admin tchorzu ruski -

I co admin tchorzu ruski - prawda w oczy kole to usuwasz moje komentarze haha - ta jedyna forma jaka potraficie bronic ten ruski padol pojazuje wasza slabosc. To dla mnie ogromna satysfakcja! Taki wasz los w Polsce! 0 miejsca dla zwolennikow putina i jegi grandy. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj