Amerykański ambasador zlinczowany w Bengazi

Kategorie: 

Płonący samochód ambasadora Stevensa

Do tragicznych wydarzeń doszło w Bengazi. Rozwścieczony tłum "wyzwolonych" niedawno Libijczyków otoczył amerykańską ambasadę. Niestety sytuacja wymknęła się spod kontroli i zginęli ludzie, w tym ambasador USA, Christopher Stevens.

Wydarzenia wyglądały wyjątkowo dramatycznie. Powodem wściekłości tłumu okazał się być amerykański film, w którym pokazano Mahometa uprawiającego seks. Islamiści są wyjątkowo wrażliwi na tego typu publikacje, dlatego reakcja tłumu była w tym przypadku bardzo brutalna.

 

Można powiedzieć, że Amerykanie doprowadzili do "irakizacji" Libii, czyli uczynili z tego stabilnego kraju oazę dla anarchii. Zabicie Kadafiego nie rozwiązało żadnego problemu a wręcz stworzyło wiele nowych. Ludziom żyje się gorzej niż za rzekomo strasznie nienawidzonego satrapy.

Ambasador Stevens wywleczony z samochodu - foto: twitter

Amerykańska ambasada stanowiła oczywisty cel złości tłumu, bo utożsamia kraj, który uważany jest za jednego z głównych winnych spustoszenia, jakie wywarła wojna libijska. Publikacja prowokacyjnego filmu obrażającego proroka Mahometa było tylko wyzwalaczem złości nagromadzonej w społeczeństwie.

 

Sytuacja w ambasadzie amerykańskiej wymknęła się spod kontroli właśnie z tego powodu. Zgromadzony tłum najpierw skandował antyamerykańskie hasła, po czym wtargnął do budynku. Wywiązała się strzelanina a ochrona ambasadora uznała, że czas na ewakuację. To był błąd, bo samochód, którym poruszał się dyplomata został trafiony pociskiem a znajdujący się wraz z nim ludzie zginęli. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ErgoProxy

Jak ambasador mógł być

Jak ambasador mógł być zlinczowany skoro zginął w samochodzie? Dodatkowo to zdjęcie nic nie pokazuje, obecnie media podają że ambasador został przewieziony do szpitala ale nie wiadomo przez kogo, możliwe że zdjęcie pokazuje ten moment, gdzie ludzie wyciągają go z płonącego samochodu. Szkoda że coraz częściej czytam na tej stronie o naciąganych faktach.

Portret użytkownika skowron

Gdy Amerykanie napadli na

Gdy Amerykanie napadli na Afganistan, to kolega z pracy stanowczo twierdził, że USA nigdy tej wojny nie wygrają, że tylko wybicie ich do ostatniego zakończy konflikt. Jego słowa wynikały z doświadczenia, gdy w latach 80-tych jeździł do Iraku na kontrakty(budowa ropociągów). Mawiał, że oni muszą być krótko za mordę trzymani, bo inaczej będą walczyć ze wspólnym wrogiem, a gdy tego braknie, to między sobą.Minęło 11 lat i USA rozgrzebało kilka takich mrowisk, ale niestety to na Europę rozleje się ta zaraza i nam przyjdzie za to płacić gdy będąc wolnymi, zacznął migrować i nam pracę odbierać.

Portret użytkownika freeco

Odpowiedzcie mi z łaski

Odpowiedzcie mi z łaski swojej na kilka pytań. Dlaczego w państwach  arabskich w których żydzi oczywiscie nie rządzą (ani tym bardziej nie mogą arabów wykorzystywać) jest taka bieda ? Dlaczego poza tzw. "książętami arabskimi", którzy do niedawna po pustyni kozy ganiali a doszli do władzy poprzez morderstwa popełnione na swoich ziomkach, zwykli ludzie klepia biedę ? Dlaczego w tych krajach nie produkuje się samochodów, telewizorów, lodówek ? Dlaczego ludzie są tak biedni w tych krajach, które mają takie bogate złoża ropy, że wystarczy pogrzebac kijem w piachu aby odkryć złoże warte miliardy ? A teraz dla kontrastu pytanie dlaczego kraj który jest najwiekszym odbiorcą tej ropy opływa w bogactwa. Dlaczego ma jedno z najwyższych PKB na głowę na świecie?Tylko prosze bardzo o darowanie sobie epitetów....

Portret użytkownika Art

Co ty chrzanisz. Napadli na

Co ty chrzanisz. Napadli na ambasadę. To tak, jakbyś psa zatłuk w budzie. Ambasada to miejsce, które powinno być nietykalne. Ambasador to przedstawiciel kraju, a nie kraj. Reprezentuje tylko stanowisko swojego państwa. Dowód na to, że w Libii żyje sporo dzikusów. Tak samo przecież postąpili z Kaddafim. Zamiast osądzić i ewentualnie skazać na śmierć, wywlekli go z jakiejś rury i utłukli.

Portret użytkownika danielov

O to właśnie im chodzilo, aby

O to właśnie im chodzilo, aby totalnie zdestabilizować cały region bliskiego wschodu, aby rozwścieczony islam wreszcie zagrozil Europie- po to tylko aby mieć  wreszcie pretekst , aby raz na zawsze ich wszystkich wyrżnąć w nadchodzącej nieuchronnie- .wojnie

Portret użytkownika boulibrat

ridd jeśli ta strona

ridd jeśli ta strona internetowa twoim zdaniem dzieli obywateli i specjalnie ich poróżnia to ty jesteś w 100% po praniu mózgu przez system. obstawiam, że jesteś albo urzędnikiem albo policjantem, adwokatem lub innym namiestnikiem systemu. Wiem że najlepjej rządzi się głupim społeczeństwem ale na szczęście społeczeństwo się budzi. Częściowo jest to spowodowane przez takie strony jak ta. Nikt tu nigdy nie powiedział, że już jutro będzie koniec świata no może oprócz majów i ich daty 21.12.2012. Poza tym tak naprawdę nic ciekawego nie wnosisz do tej dyskusji więc czemu wogóle piszesz? Jeśli jest tu ci tak źle a my jesteśmy niechcianymi gośćmi w twoim życiu to poprostu wyłącz komputer. To, że jest źle to prawie wszyscy już widzą. To, że na kryzysie zarabiają zawsze najbogatsi to jest fakt udowodniony przez historię a jeżeli nie widzisz znaków na niebie i ziemi, że zbliża się koniec tej cywilizacji to albo jeszcze nie potrafisz układać faktów i wysówać oczywistych wniosków albo system cię tyak mocno sprał, że nie dasz na niego powiedzieć nic złego.Ja już nie moge się doczekać światowej rewolucji umysłowej i cieszy mnie fakt, że ludzie zaczęli szukać prawdy. Jeszcze niedawno ciemnotą rządził kościół i ksiądz, który wykorzystywał Boga w imię swoich interesów i interesów Pana czyli szlachcica lub hrabiego. Następnym etapem były masmedia, które przez pół wieku wpajały nam iluzje świata jaką chcieli żebyśmy posiadali. Dziś nikt nie rządzi informacją i jest ona wolną, zmienną wiedzą do której każdy ma dostęp. System tylko patrzy jak ją usiedlić i jak ją przeprać na informację wygodną dla siebie. Jednak nie jest to już takie łatwe bo niesposób wykasować myśli miliardów ludzi którzy mają uczucia, wiedzę i nie chcą być dłużej niewolnikami kilku bogatych ludzi, których stać na to by za pomocą mamony ukierunkowywać myślenie milionów.http://www.youtube.com/watch?v=m_kal1iGkX8 przemyśl to!!!!

Strony

Skomentuj