"Amerykańska wiosna" - demonstranci domagali się odejścia Baracka Obamy

Kategorie: 

Prezydent USA, Barack Obama - źródło: www.dreamstime.com
Gdy w jakimś kraju uciśniona ludność protestuje przeciwko rządowi i domaga się jego odejścia, pojawia się wtedy światowy żandarm, obrońca demokracji i sprawiedliwości, czyli Stany Zjednoczone, które popierają demonstracje, nakładają sankcje na kraj, wzywają do pokojowych rozmów a wszystkie media trąbią o tym nieustannie. Jednak co zrobić, gdy protesty odbywają się właśnie w USA?

 

Sytuacja jest wtedy zupełnie inna. Żadne media nie chcą poruszać tego tematu, natomiast same Stany Zjednoczone unikają go jak ognia i czekają aż osoby protestujące pójdą sobie do domu z nadzieją, że władze kraju same dobrowolnie poddają się do dymisji. W piątek odbyły się pierwsze demonstracje a kolejne planowane są na najbliższy czas.

 

Operacja "Amerykańska Wiosna" miała na celu odsunąć od władzy między innymi prezydenta Baracka Obamę, wiceprezydenta oraz prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych. Ponadto, żądano likwidacji wszystkich baz, które znajdują się poza krajem. Aktywiści wykrzykiwali w stronę Białego Domu zwroty takie jak: "Aresztujcie Obamę!" i "Obama przegrał!".

 

Według planów, w piątek miało zjawić się aż 30 milionów osób, jednak na demonstracje przyszło jedynie kilkaset Amerykanów. Organizatorzy protestów, którymi są emerytowani oficerowie, nie poddawają się twierdząc, że obalenie władzy może zająć jakiś czas i trzeba bardziej zachęcić ludzi do udziału w tej akcji.

 

 

Źródła:

https://www.facebook.com/OperationAmericanSpring.Target.Washington.DC

http://www.rightwingwatch.org/content/guarantee-10-million-operation-american-spring-protesters-just-under-10-million

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Surun

Bardzo dobry film, na który

Bardzo dobry film, na który warto poświecić czas...  materiał odnosi się głównie do Kanadyjskiego podwórka ale można się z niego sporo dowiedzieć na temat prawa powierniczego, w jakiej roli można występować w relacji z rządem, jak te role są odwracane z powodu naszej niewiedzy, jak władza operuje na domniemaniu, o co chodzi z imieniem, jak zgadzamy się na wiele rzeczy poprzez domniemanie.
http://www.youtube.com/watch?v=IzCF6dd9L7c#t=4949

Portret użytkownika b@ron

bo nadeszły czasy, w których

bo nadeszły czasy, w których ludzie zaczynają otwierać oczy i nie wystarczy im wmówić że żyją w dobrobycie...qrevskim nonsensem jest dziś wiara w "lepsze jutro" bądź "kryzys gospodarczy" dzisiaj "dobrobytem" jest żyć ...niektórzy zapomnieli o godności i poszanowaniu drugiego człowieka ...
"jak masz co żreć to siedź cicho i bądź patriotą" ...dziś już to nie działa...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika waldemar

Witam Państwa w ten piękny

Witam Państwa w ten piękny "wiosenny" poranek... Chcieli 30 mln. uczestników, a przyszło....? No i, ci - byli oficerowie - "coś tu zalatuje...trupem" (Psy, Pasikowskiego).
Uprzejmie proszę czytelników ZnZ - znających Amerykę i ludzi z interioru - o realną ocenę skali protestu (US buntu?), jego ewentualnej dynamiki i konsekwencji. Ponadto, co PP myślicie o scenariuszu: prowokujemy rozróbę, bo zaraz Yellowstone eksploduje albo dolar imploduje (umowa o handlu z UE dopiero/już w 2016 - "kroplówka" może nie zdąrzyć), a jak naród ruszy złapie się go za twarz i do "femy", i do wora (znaczy do "5-cio osobowej kapsuły wiecznej szczęśliwości")?

Portret użytkownika Nanashi13

Pewne jest że po wybuchu

Pewne jest że po wybuchu Yellowstone nastąpi III WS, wiadomo kto dołoży starań aby ten potwór pierdnął. Ameryka nie ucierpi na wybuchu, co z tego że zginie ileś milionów, skoro rządowi niepotrzebne jest bydło. Oni mają z tego rozrywkę. Wszyscy jesteśmy tylko kukiełkami łącznie z politykami, prawdziwi rządzący są widownią.    końca świata nie będzie...- niestety

Skomentuj