Amerykańska sieć Gap, sprzedawała koszulki jak pasiaki z Oświęcimia

Kategorie: 

Źródło: sklep internetowy Gap

Sieć handlowa Gap Inc. stanęła niedawno pod ostrzałem mediów z powodu niefortunnego wzoru jednej z koszulek sprzedawanych w ich sklepach. Okazuje się, że żadna z osób odpowiedzialnych za ten wzór nie zdała sobie sprawy z tego, że ich produkt przypomina ubrania, noszone przez więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.


Podobieństwo między tak zwanymi "pasiakami" a koszulką sprzedawaną przez sieć Gap jest doprawdy uderzające. Jest to o tyle niefortunna sytuacja, że odzież została określona mianem "koszulki obozowej". Jak donosi rzeczniczka sieci, ciąg zdarzeń który doprowadził do wypuszczenia tej odzieży jest obecnie badany.


Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy któraś z firm odzieżowych stworzyła takie niefortunne ubranie. Jeszcze w 2019 roku jeden ze znanych domów mody z Hiszpanii sprzedawał niemal idealną replikę "pasiaka" za 1840 dolarów. Cofając się dalej, sieć odzieżowa Zara, jeszcze w 2014 musiała przepraszać za sprzedaż innej pasiastej koszulki z żółtą gwiazdą Dawida na klatce piersiowej.

Trudno stwierdzić czy incydenty tego typu są wywoływane przez ignorancję ludzi odpowiedzialnych za nowe kolekcje, czy też żartownisiów wykorzystujących ich brak uwagi. Z drugiej strony, nawet tak wielki kryzys PRowy w dobie dzisiejszej słabej pamięci konsumentów, nie zagrozi pozycji dużych sieci odzieżowych.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Czesio i muchy

Opel robił ciężarówki, bmw

Opel robił ciężarówki, bmw motory z wózkiem, man i porsche kooperowały w produkcji czołgów i wozów gąsiennicowych opancerzonych utd itp, a pistolety i karabiny produkowane są do dzisiaj przez faszystów i jakoś nikomu nie przychodzi do głowy żeby wycofać istniejące produkty i zaniechać produkcji. Obłęd zaczyna nabierać nowego wymiaru. Niedługo jak powiesz - chudy to będzie się też kojarzyło z żydem!? 

Portret użytkownika Gayka

Nazwanie tego koszulką

Nazwanie tego koszulką obozową to przeca czysty przypadek. Nikt tu nie myślał o obozach, tak jakoś samo się skojarzyło...

Firma przeprosi i koszulki wycofa.

A reklama zadziała jak zwykle. Bo nie ważne co mówią, ważne, żeby mówili. Genilany chwyt marketingowy.

Skomentuj