Amerykańska firma zaprezentuje latający samochód w 2018 roku

Kategorie: 

Źródło: DeLorean Motor Company

Przedsiębiorstwo DeLorean Motor Company informuje o planach produkcji pierwszego latającego samochodu o nazwie DeLorean DR-7. Samochód będzie miał cztery duże skrzydła i jedną parę małych. Pojazd ma być zdolny do poruszania się w taki sam sposób, co helikopter.

 

Prototyp DR-7 ma długość 9,1 metra i szerokość 5,6 metra. Póki co pojazd ma miejsce jedynie dla dwóch pasażerów i będzie w stanie zmieścić się w garażu samochodowym średniej wielkości. Paul Delorian, współtwórca firmy chce, aby latający samochód był w stanie pokonać dystans 193 kilometrów na jednym naładowaniu.

Firma planuje zademonstrować prototyp latającego samochodu już pod koniec 2018 roku. Jak dotąd nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat systemu kontroli, bezpieczeństwa i wielu innych aspektów pojazdu.

 

Warto dodać, że coraz więcej firm ogłasza prace nad rozwojem latających samochodów, mają powstać między innymi latające taksówki CitiHawk oraz autonomiczne latające taksówki w Dubaju. Pojawiły się także plany wprowadzenia latających samochodów podczas Igrzysk Olimpijskich w Japonii w 2020 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika pilippek

lipa, napiszcie o realnych

lipa, napiszcie o realnych projektach bo takie już powstały. 

to powyzej to fantazja i tyle, to ma byc auto i samolot jednoczesnie, jak twórca tej wizji chce tym sie poruszac i parkowac w miescie i poza nim..

Skomentuj