Amerykańska firma przeniosła pracę z biura do wirtualnej rzeczywistości

Kategorie: 

Źródło: eXp Realty/Facebook

EXp Realty, jedna z najszybciej rozwijających się i odnoszących sukcesy firm z branży nieruchomości, stała się znana po tym jak zamieniła swoje biura na symulator wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu agenci mogą wykonywać transakcje z dowolnego miejsca na świecie.

Glenn Sanford, założyciel i dyrektor generalny eXp Realty, założył firmę dziesięć lat temu, wkrótce po kryzysie na rynku nieruchomości w 2007 roku. W tamtym czasie nie mógł on sobie pozwolić na zakup lub wynajęcie powierzchni biurowej i uznał, że wszystko będzie odbywało się w wirtualnym systemie.

Początkowo eXp Realty opierało się więc na usługach takich jak dokumenty Google, arkusze kalkulacyjne, czy na platformie komunikacyjnej Slack, aby pomóc jej pracownikom współpracować w trybie zdalnym. Trzy lata temu firma postanowiła przenieść swoje pomysły na kompletnie nowy etap i stworzyć wirtualną rzeczywistość, w której będą odbywały się transakcje.

„EXp World”, kampus wirtualnej rzeczywistości, to oprogramowanie, które pracownicy mogą pobrać na swój komputer i uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Świat został opracowany przez firmę VirBELLA i jest bardzo podobny do słynnego wirtualnego świata Second Life, ponieważ użytkownicy również mogą eksplorować kampus jako awatary, które posiadają różne interakcje.

Oprócz niewielkiego biura w Bellingham w stanie Waszyngton, która pełni funkcję kwatery głównej, eXp Realty istnieje tylko w wirtualnym świecie. W rzeczywistości biuro służy do przechowywania serwerów i dokumentów oraz jest jedynym adresem fizycznym firmy, który jest wymagany do założenia spółki.

Na początku 2018 r. eXp Realty miał około 6500 brokerów, jednak do dnia dzisiejszego liczba ta wzrosła do ponad 12 tys. Działają oni na 300 rynkach w USA i Kanadzie, a kapitał firmy wynosi ponad 1 miliard dolarów. Można śmiało stwierdzić, że eXp Reality wyprzedziło swoją epokę i wykorzystało na swoją korzyść wszelkie możliwości technologiczne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj