Amerykańska firma chce ożywiać mózgi martwych ludzi

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Laura Dahl/CC BY-NC 2.0

Możliwość przywracania do życia ludzi umarłych od zawsze fascynowała naukowców. Choć same próby ożywienia człowieka mogą nieść ze sobą bardzo poważne implikacje, amerykańska firma biotechnologiczna Bioquark ma zamiar przeprowadzić eksperyment, aby sprawdzić, czy jest to w ogóle możliwe.

 

Pomysł na realizację tego szalonego badania został przedstawiony w 2016 roku. Dyrektor generalny Ira Pastor wraz ze swoim współpracownikiem dr. Himanshem Bansalem planował przeprowadzić swój eksperyment w Indiach. W tym celu próbowano zrekrutować 20 osób, u których potwierdzono klinicznie śmierć w wyniku poważnego uszkodzenia mózgu. Jednak zamiary firmy Bioquark wywołały spore kontrowersje. Rodziny osób zmarłych nie wydały na to zgody, zaś Indyjska Komisja ds. Kontroli Leków zablokowała projekt, który szybko usunięto z krajowego rejestru badań klinicznych.

 

Zgodnie z zapowiedziami, firma biotechnologiczna postanowiła spróbować swoich sił w innym państwie. Eksperyment zostanie przeprowadzony w Ameryce Południowej - na dzień dzisiejszy nie wiemy w jakim kraju. Terapia ożywiająca mózg będzie składała się z kilku etapów i zostanie od razu wypróbowana na martwym człowieku. Bioquark nie ma zamiaru testować tego na zwierzętach, dlatego nie wiadomo jakich wyników powinniśmy się spodziewać.

 

W pierwszej kolejności, naukowcy będą pobierać komórki macierzyste z krwi martwego pacjenta i aplikować je z powrotem do mózgu. Kolejny etap zakłada wstrzykiwanie peptydów do rdzenia kręgowego. Na koniec, przez okres 15 dni eksperymentatorzy będą stosować techniki stymulujące i cały czas będą monitorować aktywność mózgu z pomocą rezonansu magnetycznego.

 

Będzie to pierwszy taki eksperyment, który pozwoli ustalić, czy opisana wyżej terapia pozwoli ożywić martwy mózg. Poważne problemy mogą pojawić się gdy się okaże, że zastosowane metody będą w pewnym stopniu skuteczne. Nie wiemy przecież czy ożywiony w ten sposób człowiek będzie sprawny umysłowo i będzie mógł w miarę normalnie funkcjonować, czy też do końca swego "życia" będzie tzw. warzywem.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ajwaj

Dokładnie. To mózg

Dokładnie. To mózg interpretuje wrażenia bólu i wszystkiego co z bólem jest związane. Może się okazać, że dotychczasowe wyobrażenie piekła (jako wiecznego smażenia w smole) to zwykłe wczasy nad morzem z drinkiem w ręku w porównaniu z wrażeniami jakie mogą zostać uruchomione w "ożywianym" mózgu.
Tzw naukawców proponujących tego typu eksperymenty przy tak przeraźliwej nieznajomości podstawowych procesów należy natychmiast publicznie pozbawiać rąk za pomocą gilotyny dla przykładu, zanim znajdą jakiegoś sorosa który wyłoży pieniądze na setki "kandydatów do badań", bo mu się nieśmiertelność zamarzy.

Portret użytkownika Dr. Miś

" W tym celu próbowano

" W tym celu próbowano zrekrutować 20 osób, u których potwierdzono klinicznie śmierć w wyniku poważnego uszkodzenia mózgu " - no to mieli problem z dogadaniem się z kandydatami jak sądzę.

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

"...śmierć w wyniku poważnego

"...śmierć w wyniku poważnego uszkodzenia mózgu " - no to mieli problem z dogadaniem się z kandydatami jak sądzę."

Zależy jak na to spojrzeć. Np. w Polsce taki religa przeforsował prawo wg którego wszyscy Polacy w sytuacji śmierci domyślnie i automatycznie stwierdzają, że chcą być dawcami.
Dlatego równie prawdopodobnym widzę możliwość wyrażenia zgody w dowolnym innym posranym eksperymencie (aż boli kalanie szlachetnego słowa "eksperyment" poprzez użycie go do opisywania działań rodem z szamba i medycyny.)

Portret użytkownika ajwaj

Ożywić mózg martwych ludzi. "

Ożywić mózg martwych ludzi. "...a żyjący będą zazdościli umarłym"

Trudno sobie wyobrazć bardziej koszmarną sytuację niż mózg który jest "przywracany do życia" fragmentami, nie w całości, z losowymi wspomnieniami i wrażeniami, bez standardowych bodźców, bez pewności prawidłowości funkcjonowania, z losowo powstającymi komórkami powodującymi losowe "skojarzenia" bez pełnego oparcia w bodźcach rzeczywistych i doświadczeniach.
... kiedy próba przywrócenia uszkodzonych połączeń nerwowych opisywana jest jako "cud medycyny".
No nic: po raz pierwszy w życiu mam pewność, że pewien typ "naukowców" należy rozstrzeliwać od razu.
To już nie jest nauka. To jest rozpaczliwe/beztroskie mieszanie tą samą łyżką raz w mózgu a raz w szambie i obserwowanie co ciekawego da się osiągnąć.

Portret użytkownika mariusx78

Tym całym nałókofcom odj..

Tym całym nałókofcom odj...bało już zupełnie. Niech zaczną od mózgów swoich matek, babć i dziadków najlepiej bo to napewno jest przyjemne uczucie być wybudzonym po śmierci bez ciała Bardzo to humanitarne zresztą.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika MPas

Spoko, fajnie. życze

Spoko, fajnie. życze powodzenia w tworzeniu zombie. "...czy też do końca swego "życia" będzie tzw. warzywem." - lub terz chodzącą smiercią. Tak na poważnie to pewnie to sie nie uda i umarlak ani drgnie ale wiadomo... Trzeba próbowac wszystkiego co szalone na tym świecie, nie ma już tabu.

Portret użytkownika tubylec

Dlatego takich jak

Dlatego takich jak Rockefeller i Brzeziński należy po śmierci dokładnie spopielić, żeby nie zostały po nich żadne mózgi ani nic innego z czym można by dalej kombinować .. bo jeszcze się komuś uda połączyć taki mózg z robotem i wtedy elity będą chodzić na baterie, żyć tysiące lat i gnoić wszystkich na potęgę.

Portret użytkownika Witek

Oni nie mogą się sklonować

Oni nie mogą się sklonować lub przenieść osobowości do innego mózgu i ciała ale mogą przekazać swój program -schemat myślenia jako algorytm sztucznej inteligencji, w ten sposób będą chcieli się "unieśmiertelnić". Chcą w ten sposób oszukać przeznaczenie.

Strony

Skomentuj