Amerykańska armia zakończyła z sukcesem pierwszą fazę testu broni laserowej

Kategorie: 

Źródło: US NAVY

Jakiś czas temu informowaliśmy, że broń laserowa weszła w ostateczną fazę preprodukcyjną. Pierwsze funkcjonujące działo laserowe zamontowano na okręcie marynarki wojennej i wysłano do Zatoki Perskiej. Zaplanowano tam testy broni laserowej zamontowanej na statku.

 

Jak poinformował szef działu badawczo rozwojowego US Navy, admirał Matthew Klander, testy "przekroczyły oczekiwania". Nowy rodzaj broni został zamontowany na amerykańskim okręcie desantowym USS Ponce (LPD-15). Statek znajduje się w Zatoce Perskiej gdzie w ciągu czterech miesięcy prowadzono testy nowej broni.

 

Admirał twierdzi, że po raz pierwszy w historii nowożytnej stworzono rzeczywiście skuteczny system broni energetycznej, który jest w stanie na przykład strącać drony. Laser jest też w stanie zatapiać małe łodzie, albo poważnie uszkadzać większe. Klander zdradził również, że obecnie w fazie rozwoju jest inny, jeszcze bardziej wydajny system broni laserowej, która w 2017 roku zostanie zainstalowana na kolejnym okręcie US Navy.

Amerykański wojskowy oświadczył, że broń laserowa to nie jest coś, co armia trzyma się na specjalne okazje. Według niego jest ona wykorzystywana na co dzień. Klander zwraca uwagę na oszczędności, bo nowy system jest w stanie zniszczyć pociski wroga warte miliony dolarów, wydając na to tylko równowartość jednego dolara. Broń laserowa to broń przyszłości, ponieważ jest tańsza.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Amnerykanie to najwięksi

Amnerykanie to najwięksi terroryści świata i bez przerfwy terroryzuja wszystkie narody , wywołuja wojny, na których najlepiej sie zarabia, a obecnie bronia hegemonii dolara przed organizoweaniem innych rozliuczeń, co zainicjowała Rosja z Chinami i innymi poanstwami, bo dolar pozwala im przerzucać koszty na innych i zawłaszczac cały majatek światowy , po zanizonychy cenach po wywołanych kryzysach i przxy drukowaniu pieniędzy bez pokrycia swoim włąsnym majatkiem.

Portret użytkownika debet

Ja cie nie rozumiem sieje

Ja cie nie rozumiem sieje propagande antyrosyjską a wy siejecie propagande antyUSA a przywalacie się do mnie nie zrozumiem was. nie rób z siebie debila płatny trollu te twoje próby wyjaśnianaia są żenujące by nie mówiąc nieudolne

Z naszych danych wynika, że zdobyć serce kobiety jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka… Kowalski http://www.you

Strony

Skomentuj