Amerykańska armia ujawniła zdjęcia z upadku asteroidy nad Rosją

Kategorie: 

Źródło: NASA/neo.jpl.nasa.gov

Amerykańscy eksperci wojskowi przekazali do NASA wszystkie informacje, jakie zebrali na temat upadku asteroidy nad Czelabińskiem, do którego doszło 15 lutego 2013 roku. Obiekt na niebie nad południowym Uralem zarejestrowały bowiem niektóre wojskowe satelity. Urzędnicy z Pentagonu stwierdzili, że te dane nie są ich przedmiotem zainteresowania i powinny trafić do naukowców.

 

NASA opublikowała internetowy raport na temat zdarzenia z Rosji. Według nich asteroida, która weszła wtedy w ziemską atmosferę była mała, a jej średnica wynosiła od 17 do 20 metrów.  Wejście nastąpiło pod ostrym kątem, następnie obiekt zwolnił i uwalniając znaczne ilości energii rozpadł się na kawałki.  Czujniki z wojskowych satelitów śledzące błyski na Ziemi, zarejestrowały maksymalną jasność w dniu 15 lutego o 7:20 i 33 sekundy według czasu moskiewskiego.

 

Błysk nastąpił na wysokości 23,3 km. Prędkość szczytowa meteorytu osiągnęła wtedy 18,6 km na sekundę. Jak twierdzą Rosjanie wypromieniowana wtedy energia to  3.75 X 1014 dżuli, co jest odpowiednikiem 90 kiloton trotylu.  Ale energia uwolniona podczas wybuchu według Amerykanów wyniosła znacznie więcej, bo aż 440 kiloton.

 

NASA przyznała w raporcie, że asteroida która spadła na Ural, to drugi co do wielkości obiekt na niebie, który spadł na Ziemię w ostatnim czasie, zaraz po meteorze tunguskim w 1908 roku. Deszcz meteorów, jaki spadł na południowy Ural 15 lutego 2013 zwrócił na nowo uwagę na kosmiczne zagrożenia, na szczęście nie doszło do większej tragedii.  Fragmenty asteroidy spadły do lokalnego Jeziora Chebarkul.  Eksplozja spowodowała też wybicie szyb w wielu domach w regionie Czelabińska. Ponad tysiąc osób zostało rannych w wyniku oddziaływania fali uderzeniowej wytworzonej przez eksplozję.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika jasne

Mam tylko jedna uwage do

Mam tylko jedna uwage do artykulu. Kto napisal "metoryt tunguski " ? Skoro ogarnieci w temacie wiedza, ze nie spadl tam zaden meteoryt, tylko byla to zabawa bronia Tesli. Rozumiem, ze powielanie klamstwa 1500 razy w koncu sprowadzi to do prawdy, ale prosilbym o troche poczytania przed napisaniem slepo glupoty. 

Portret użytkownika Ihsen777

W pełni się zgadzam ... wielu

W pełni się zgadzam ... wielu ludzi oficjalnie twierdzi że strefa zniszczeń jest zdecydowanie nietypowa / niemożliwa jak na upadek meteoru. Ja osobiście róniez nie wieżę aby to był upadek meteoru ... przekonały mnie artykuły archiwalne zdjęcia i wypowiedzi rosyjskich wielu osób w tym równiez i specjalistów. Pozatym zbyt wiele się przytupuje przy ty temacie.

Portret użytkownika VIKTORIA

POLACY POWSTANĄ 23 MARCA

POLACY POWSTANĄ 23 MARCA 2013r.
 
http://www.youtube.com/watch?v=OXw402ejnzg&feature=player_detailpage
 
Przyszedł czas powiedzieć dość! Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy POLAKAMI!!! Polacy powstańcie z kolan! Jak długo chcecie być zaściankiem Europy? POLSKA to potężny kraj! Musimy tylko w to uwierzyć! Jesteśmy wartościowym Społeczeństwem. Musimy wyrwać władzę, sprzedawczykom, którzy bezczelnie sprzedali nas za kilka srebrników! 23 Marzec 2013 może być tym dniem, w którym zmienimy bieg historii!
To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! BÓG, HONOR, OJCZYZNA!!!
 
ROZPOWSZECHNIAJ TEN FILM!!! POKAŻ GO RODZINIE I ZNAJOMYM!

Strony

Skomentuj