Amerykańska armia rozwija broń genetyczną. Eksperci ostrzegają przed konsekwencjami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Armia USA zainwestowała setki milionów dolarów w technologie genetyczne, która pozwalają zniszczyć dany gatunek zwierząt. Tym razem na cel wzięto komary, które przenoszą malarię. Eksperci z ONZ obawiają się jednak militarnego wykorzystania tej technologii jako broni. 

 

Oczekuje się, że nowa technologia będzie w stanie zniszczyć nie tylko owady, ale także ssaki, zwłaszcza gryzonie. Projekt jest finansowany przez rządową agencję DARPA, która specjalizuje się wspieraniem obiecujących projektów, które mogą być wykorzystane bojowo.

 

CI sami eksperci, którzy teraz pracują nad eliminacją komarów czy myszy, mogą zostać wykorzystani do stworzenia broni genetycznej, która może być użyta w warunkach bojowych. Padają sugestie, że to bardzo poważne zagrożenie.

Biotechnologiczna technika wojskowa może mieć również inne nieoczekiwane oblicze. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że US Army planuje stworzenie nowej generacji szpiegujących roślin GMO. Genetycznie zmodyfikowane rośliny mogą być stosowane jako samowystarczalne czujniki pozostające gdzieś w celu zebrania informacji niedostępnych dla bardziej tradycyjnych technologii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ono mat opeja

Cale Srodowisko dane nam

Cale Srodowisko dane nam przez nich jest jedna wielka trucizna. Jedzenie, domy, ubrania, agd, domowa chemia, komunikacja, przesylanie informacji, woda w butelkach, powietrze z dupy i oplaty za korzystanie z tego calego gowna, ktore nam oferuja, przyczyniaja sie do (bez kozery) od kilkudziesieciu lat, do degradacji, mutacji ludzkiego genotypu i depopulacji gatunku. To dziala od lat. A to tutaj to bita piana dla cywili.

 

Strony

Skomentuj