Amerykańska armia rozwija broń genetyczną. Eksperci ostrzegają przed konsekwencjami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Armia USA zainwestowała setki milionów dolarów w technologie genetyczne, która pozwalają zniszczyć dany gatunek zwierząt. Tym razem na cel wzięto komary, które przenoszą malarię. Eksperci z ONZ obawiają się jednak militarnego wykorzystania tej technologii jako broni. 

 

Oczekuje się, że nowa technologia będzie w stanie zniszczyć nie tylko owady, ale także ssaki, zwłaszcza gryzonie. Projekt jest finansowany przez rządową agencję DARPA, która specjalizuje się wspieraniem obiecujących projektów, które mogą być wykorzystane bojowo.

 

CI sami eksperci, którzy teraz pracują nad eliminacją komarów czy myszy, mogą zostać wykorzystani do stworzenia broni genetycznej, która może być użyta w warunkach bojowych. Padają sugestie, że to bardzo poważne zagrożenie.

Biotechnologiczna technika wojskowa może mieć również inne nieoczekiwane oblicze. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że US Army planuje stworzenie nowej generacji szpiegujących roślin GMO. Genetycznie zmodyfikowane rośliny mogą być stosowane jako samowystarczalne czujniki pozostające gdzieś w celu zebrania informacji niedostępnych dla bardziej tradycyjnych technologii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ono mat opeja

Cale Srodowisko dane nam

Cale Srodowisko dane nam przez nich jest jedna wielka trucizna. Jedzenie, domy, ubrania, agd, domowa chemia, komunikacja, przesylanie informacji, woda w butelkach, powietrze z dupy i oplaty za korzystanie z tego calego gowna, ktore nam oferuja, przyczyniaja sie do (bez kozery) od kilkudziesieciu lat, do degradacji, mutacji ludzkiego genotypu i depopulacji gatunku. To dziala od lat. A to tutaj to bita piana dla cywili.

 

Portret użytkownika rtty4

Bóg podobno obiecał, że nie

Bóg podobno obiecał, że nie zrobi już więcej potopu i zostawił ludzi w spokoju. Gdy za kilkanaście lat po świecie będą biegać najdziksze hybrydy, a ofiary powikłań wojskowych i cywilnych "eksperymentów" będą się skręcać z bólu fizycznego i psychicznego, jednocześnie nie mogąc umrzeć, to ludzie najżarliwiej będą się modlić o to, żeby jednak bogu zrobił ten potop. Albo przynajmniej zagładę atomową.

Portret użytkownika Maksymilian 1983

  Mam pytanie do bywalców tej

  Mam pytanie do bywalców tej strony, zwłaszcza osób które zamieszczają tu komentarze. W jakim czasie od momentu napisania komentarza ,ten jest publikowany w waszym przypadku, bo w moim jest to od 4 do 6 godzin. Wysyłałem pytania do redakcji portalu w tej sprawie, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Być może jest to przypadłość tego portalu, ale mam podejrzenia niestety że jest to rodzaj cenzury. Takiej sprytnej cenzury ,bo niby komentarz jest umieszczany ale dostatecznie późno by mało kto go przeczytał. Jeśli się mylę w tym oskarżeniu to przepraszam, ale sama redakcja jest winna bo nie raczyła mi odpowiedzieć mimo kilkukrotnych próśb.

Portret użytkownika John Moll

Przez kilka lat byłem tu

Przez kilka lat byłem tu moderatorem, więc powiem Ci jak to wygląda - w ciągu dnia pojawia się na tym portalu 200-300 komentarzy. Teraz wyobraź sobie, że jest kilku moderatorów, którzy muszą czytać wszystkie wpisy niezarejestrowanych zanim zostaną opublikowane, a potem jeszcze przeczytać te od zarejestrowanych, które publikowane są natychmiast. Nie masz nawet pojęcia ile trzeba na to poświęcać czasu - każdego dnia. Zwykle trzeba poczekać kilka godzin na publikację. Może to być 3 lub 4, a czasem 6 lub nawet 10. W dni wolne i święta bywa różnie z oczywistych powodów.

Ale wielu tego nie rozumie. Myślą, że moderatorzy i admin siedzą przy komputerze 24h i nie mają nic innego do roboty. Bawią mnie też oskarżenia o cenzurę. Jak chcesz żeby Twoje komentarze pojawiały się od razu bez czekania to załóż konto.

Portret użytkownika peterek68

To jest magiczny portal,

To jest magiczny portal, portal do krainy czarow. Jesli nie jestes platnym trollem to moze sie zdarzyc ze trzeba troche poczekac. Jednak nie wiem czy warto tu cos pisac,bo moga Cie trolle zbesztac i bedzie Ci smutno. O ile chcesz wychwalac rosje i putina, to jest to jak najbardziej wskazane bo obsypia Cie wtedy komplementami.

Strony

Skomentuj