Amerykańska armia chce wykorzystać druk 3D do produkcji głowic bojowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Dotychczas udowodniono już, że drukarki 3D można wykorzystać między innymi do produkcji broni, bezzałogowców a nawet robotów. Amerykańska armia jest zainteresowana możliwościami, jakie daje druk 3D i planuje użyć tej technologii do produkcji zabójczych, skuteczniejszych a jednocześnie tańszych głowic bojowych.

 

James Zunino z Armament Research, Engineering and Design Center (ARDEC) powiedział, że technologia trójwymiarowego druku pozwoli na lepszą kontrolę projektu oraz wykorzystanie wzorów geometrycznych, które nie mogły być dotychczas produkowane. Drukowanie komponentów głowic bojowych może zwiększyć ich możliwości, tzn. mogą przenosić dodatkowe ładunki, sensory i mechanizmy bezpieczeństwa.

 

Drukarki 3D pozwolą na produkcję skuteczniejszych i tańszych głowic, których promień rażenia będzie osiągał maksymalny efekt. Amerykańska armia ma również nadzieję na to, że wraz z rozwojem technologii druku 3D uda się w przyszłości wydrukować całe głowice a nawet rakiety.

 

 

Na podstawie: Motherboard

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Xardas

Ludzie chcą pokoju i spokoju?

Ludzie chcą pokoju i spokoju? Jakoś na ulicy tego nie odczuwam ani nie zauważam obserwując tych przeciętnych, przepitych i rzucających się na wszystko jełopów-polaczków... Widzę na ulicy natomiast stado zużytych małp, dla których czas się już na tej planecie skończył i najwyższa pora, by ewolucja pozbyła się niepotrzebnego jej już gatunku. Ludzie powinni się wymordować nawzajem.

Skomentuj