Amerykańska agencja rządowa celowo zawyżała dane na temat ilości zakażeń COVID-19 w otwartej przestrzeni

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Gazeta „The New York Times” doszła do danych, z których wynika, że słynna amerykańska agencja - Centers for Disease Control and Prevention (CDC) - celowo manipulowała danymi na temat transmisji koronawirusa  SARS-CoV-2 na zewnątrz.

Kilka tygodni temu świat dowiedział się o tym, że jedna z największych telewizji informacyjnych na świecie - CNN - intencjonalnie zawyżała liczbę zgonów spowodowanych przez COVID-19, po to, aby zwiększyć swoją oglądalność.

Teraz wyszło na jaw, że agencja CDC, będąca amerykańskim odpowiednikiem polskiego Ministerstwa Zdrowia, celowo zawyżała wartość wskaźnika liczby zakażeń na świeżym powietrzu.

CDC opublikowała wytyczne w sprawie noszenia maseczek na zewnątrz, w którym stwierdzono, że „mniej niż 10 procent transmisji koronawirusa miała miejsce na wolnym powietrzu”.

Jednak według „NYT” dopuszczono się manipulacji. Konstatacja „mniej niż 10%” działa na wyobraźnię, bo większość ludzi zapewne będzie myślało, że chodzi o 9, 8, a może 7%, co wciąż wskazywałoby na dość duży odsetek zakażeń w otwartej przestrzeni

Jednak cytowany przez gazetę wirusolog dr Muge Cevik, uważa, że taki punkt odniesienia, jest grubą przesadą.

Prawda jest bowiem taka, że rzeczywisty udział transmisji koronawirusa SARS-CoV-2, mających miejsce na zewnątrz, wydaje się być poniżej 1 procenta, a może nawet poniżej 0,1 procenta.

Trudno więc działania CDC odczytać inaczej, jak próbę skłonienia władz stanowych do podtrzymywania nakazu noszenia maseczek, nawet wbrew realnej, niskiej statystyce zakażeń

Jest to więc kolejny przykład działań, które podważają wiarygodność całej narracji na temat pandemii COVID-19.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Takie są niestety prawa rynku

Takie są niestety prawa rynku , że reklamodawcy (czyli sponsorzy) garną się do tych stacji telewizyjnych , które umieją przyciągnąć telewidza czyli mają dużą oglądalność . A co ma w obecnych czasach dużą popularność ? - ludzkie nieszczęście , tragedie , epidemie itp. , więc co się dziwicie ich manipulacjom - jakoś na "kieliszek chleba" zarobić musieli .. tak jak umieli ! Moim zdaniem jest na to tylko jedna rada ... Likwidacja stacji (gazet itd.) prywatnych i państwowych a w ich miejsce utworzenie narodowych czyli finansowanych wyłącznie ze składek obywateli , wtedy nie byłoby ryzyka ich przekupstwa przez zewnętrzne podmioty celem głoszenia kłamstw a jednocześnie to obywatel wywierałby presję na jakość treści przez nie emitowanych , np. poprzez głosowanie /za lub przeciw/ takim lub innym programom (internetowo) - czyli demokracja w mediach . 

Portret użytkownika Mojeimię44

LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ.

LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ.

O tym, że Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie i czołowe miejsce na świecie w liczbie „nadmiarowych” zgonów, w mediach głównego nurtu mówi się mało. Wskaźniki są tak dramatyczne, że w żaden sposób nie pasują do straszenia Hiszpanią, Szwecją i ostatnio modnymi Indiami. Wystarczy spojrzeć na podstawowy parametr „zgonów kowidowych”, aby gorzko się uśmiać z „tragicznej sytuacji w Indiach”, gdzie w przeliczeniu na milion mieszkańców umarło 145 Hindusów, a w Polsce 1760 Polaków.

Jak chcecie walczyć o prawdę jeśli nie stać was na to by ważne artykuły udostępniać u siebie na kontach społecznościowych. Już jesteście martwi jeśli nie przekazujecie innym tego co czytacie. Jaki zasięg ma ten artykuł? 1300 osób?. Tak chcecie coś zmienić? Tak niczego nie zmienimy. Jesteśmy już martwi. Co z tego, że sobie popiszemy komentarze? No co z tego? Obudźcie się i walczcie o SWOJE ŻYCIE. Błagam was rozsyłajcie tak ważne artykuły. To jest nasza jedyna broń. 

Jeśli myślicie, że ktoś uratuje wasze życie za was samych to ja wam napiszę jak jest. To marzenie ściętej głowy! Służba zdrowia jest wyłączona. Zrozumcie to.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika baca

skoro ścierwa zawyżali dane i

skoro ścierwa zawyżali dane i "odkryli" po roku to samo co mówił Łukaszenka to należy ich odstrzelić i pośmiertnie im zawyżyć wyroki... po jednym wyroczku smierci za każdego zaszczepionego...
no i skonfiskować majątki wszystkim którzy brali w tej żydowskiej hucpie udział...

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Pewnie dlatego, że wszystkie

Pewnie dlatego, że wszystkie mendia świata należą do 25 CEO. Co ciekawę mediów społecznościowych w tym wydaniu jest 666. :

https://www.addictivetips.com/news/who-owns-the-news/

Pożyteczna informacja zbiorcza, gdyby ktoś chciał się opierać w osądach na którejkolwiek.

Who owns global news

One name towers above all the rest when it comes to owning media outlets, and that name is Michael Reed and he’s the CEO of New Media Investment Group. Under their umbrella, you‘ll find prominent titles such as USA Today, Detroit Free Press, The Columbus Dispatch, The Arizona Republic, and the Austin American-Statesman. In total they own 666 media sites.

Jedno nazwisko góruje nad wszystkimi innymi, jeśli chodzi o posiadanie mediów. Nazywa się on Michael Reed i jest dyrektorem generalnym New Media Investment Group. Pod ich parasolem znajdziesz znane tytuły, takie jak USA Today, Detroit Free Press, The Columbus Dispatch, The Arizona Republic i Austin American-Statesman. W sumie są właścicielami 666 witryn z mediami.

No to jakie mogą być dane, jak nie z centrali?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portret użytkownika OjciecDyrektor

A oni i tak brną do swojego

A oni i tak brną do swojego celu - wszystkim podać to coś, co zwą szczepionką.
A co do fałszowanych danych statystycznych to wszyscy wiemy, że:
1. Pozytywny test na koronkę+ śmierć na zawał/raka/etc= przyczyna śmierci Covid-19.
2. Szczepionka+ śmierć na zakrzep/zator/zawał= przyczyna śmierci na pewno nie z powodu szczepionki.

***** *** i całą opozycję.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj