Amerykańscy ornitolodzy są zaniepokojeni tajemniczą śmiercią ptaków w Kalifornii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W okolicach San Francisco w Kalifornii zaobserwowano niepokojące zjawisko. Miejscowe gatunki ptaków zaczynają ginąć. Ich skrzydła zostały pokryte dziwną substancją przypominającą klej. Znaleziono już kilkaset martwych zwierząt  i wciąż odnajduje się kolejne.

 

Ekolodzy z Kalifornii zgodnie twierdzą, że nie widzieli jeszcze czegoś takiego. Przyczyna śmierci ptaków pozostaje niewyjaśniona. Wolontariusze przeczesują plaże i zbierają coraz więcej ptaków. Wiele z nich to duże osobniki o wadze ponad 4 kg.

Źródło: twitter.com

Amerykańscy ornitolodzy również są zaskoczeni zarazą. Fakt pokrycia ciał ptaków kleistą substancją może sugerować, że doszło do jakiegoś skażenia środowiska, nie wiadomo jednak czy ma to antropogeniczny charakter czy też jest wynikiem jakiegoś zjawiska naturalnego.

Źródło: twitter.com

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika odważniak

Chociaż z drugiej strony,

Chociaż z drugiej strony, chciałoby się wierzyć, że Ziemia to wspaniały organizm, który wysyła nam w ten sposób sygnały z prośbą o odrobinę miłości, bo każdy potrzebuje odrobinę miłości, a poświęca kilka istot w imię wyższego dobra, żebyśmy zwrócili uwagę na to, że czas zacząć myśleć.

Więc podlejmy kwiatki, pojedźmy rowerem, przestańmu kosić trawniki kosiarkami, przestańmy hałasować i śmierdzieć spalinami, używać plastiku rozsądnie, zlikwidować idiotyczne opakowania, i uśmiechajmy się chociaż do innych.

Chcąc zmienić świat zacznij od siebie.

Portret użytkownika odważniak

Haha! Przyczyny naturalne!

Haha! Przyczyny naturalne! Jakoś do tej pory w żadnych pismach ze starych książek, poza jedną, i może jakiejś legendy (?), nie pisano o spadających z nieba ptakach, co równie dobrze mogłobyć wyobraźnią, dobrze przemyślaną, zaiste, bo z naderwanym ogniwem, łańcuch się rwie.

Natura wprawdzie wypracowała mechanizmy łatania próżni po jakimś gatunku, ale na dłuższą metę system się załamuje jak budowla z klocków w pewnym momencie. Różnorodność zapewnia obieg wszystkich pierwiastków, a nie tylko kilku.. Ale i tak w gruncie rzeczy Ziemi jest wszystko jedno czy coś ją zamieszkuje, czy jest skałą wirującą w kosmicznym walcu, a po kolejnej cywilizacji zostaną i tak tylko piramidy.. Wykwity życia zdarzają się czasem.

Portret użytkownika Zenek :)

    Chciało by się

 
 
Chciało by się powiedzieć
 
[...]
 
ale to wygląda na testy w naturze jakiejś kolejnej "humanitarnej" broni [...]
 
Off-topic
Wymoderowano na podstawie § 6 pkt 8 regulaminu serwisu.
moderator @pulsar

 
 
 

Skomentuj