Amerykańscy naukowcy wynaleźli broń dźwiękową

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Patrick Tucker

Pentagon pracuje nad bronią dźwiękową, która może sprawić, że ludzie będą doświadczali omamów słuchowych. Wynalazek ten ma na celu działanie bez użycia przemocy w kryzysowych sytuacjach.

Wynalazek został opracowany w ramach amerykańskiego wojskowego programu tworzącego nieśmiercionośne bronie (Joint Non-Lethal Weapons Program – JNLWD). Nowa broń ma na celu bezpieczne rozpraszanie tłumów, tłumienie zamieszek, a także ma zniechęcać do używania przemocy.

Ci, którzy znajdą się w „linii ognia”, mogą doświadczać omamów słuchowych, imitujących np. wystrzał z broni palnej, co może zniechęcić do dalszych aktów agresji. Tłum może również ulec manipulacji poprzez słuchanie niepokojących dźwięków oraz głosów.

 

Nowa broń wykorzystuje dwa lasery. Pierwszy wystrzeliwuje wiązkę skupionego światła przez 10–15 sekund, zrywając elektrony z cząsteczek powietrza i tworząc plazmę. Następnie drugi laser strzela w pole plazmowe, manipulując nim w taki sposób, aby wytworzyć dźwięk oraz światło.

Broń ta jest na tyle precyzyjna, że może skierować sygnał dźwiękowy na konkretną osobę, podczas gdy tłum wokół niej nie jest w stanie nic usłyszeć. Co ciekawe, ta sama technologia może być również wykorzystywana jako forma dalekosiężnej komunikacji. Sygnał ten może przemieszczać się nawet na 20–30 km.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika nel35

Wysyłanie w kierunku

Wysyłanie w kierunku człowieka fali dźwiękowej wywolującej niekorzystne odczucia jest przemocą. Dźwiękiem można zabić, wpędzić w chorobę lub kalectwo. To przemoc zawoalowana. Od dawna wiadomo o eksperymentach, podczas których wpływano na ludzi poprzez infradźwięki i wywoływano określony stan (np. atak paniki, agresji, stan apatii).

Skomentuj